NePo
Vasaris 25, 2008

Valio .Net bendruomenei

Vasario 21 dieną, penktadienį Reval Hotel viešbutyje įvyko pirmas .NET grupės susitikimas, kuriame ir aš turėjau garbės dalyvauti. Norėčiau aptarti savo įspūdžius ir taip pat paskleisti žinią, jog Lietuvoje pagaliau atsirado .NET bendruomenė.

Nenustebsiu, jeigu tik maža dalis skaitytojų girdėjo apie tokį įvykį, vis tik vietų skaičius buvo ribotas - 30 ir iš karto galiu pasidžiaugti, jog visos buvo užimtos. Aišku įvykus pirmajam renginiui greičiausiai susidomėjimas išaugs ir kituose renginiuose dalyvaus žymiai daugiau norinčių.
Bet gana tos filosofijos pakalbėkime apie renginį.

Reginį pradėjo idėjos autorius ir .NET bendruomenės įkūrėjas Sergėjus. Pirmiausia visiems buvo pristatyta .NET bendruomenė, idėjos ir veiklos kryptys. Taigi, kas tai yra?
.NET vartotojų grupė - tai bendraminčių bendruomenė, susirenkanti pasidalinti naujienomis, patirtimi, žiniomis, gandais. Esminis dalykas yra susitikimai ne kur nors forume, o realiame pasaulyje, nes realiai komunikacija vyksta ir greičiau ir kokybiškiau. Tokios bendruomenės poreikis buvo jau seniai ir labai keista, kad lietuviai neturėjo, nors kitos Baltijos sesės tokias grupes jau turėjo senai. Kaip visada pirmauja estai.
Kas gali prisijungti prie .NET vartotojų grupės? Visi norintys, nėra jokių apribojimų pagal sertifikatus ar patirtį, jeigu turite draugų, kurie programuoja .NET, tai jau galite prisijungti. Tuo labiau, kad narystė nemokama.
Sergėjus uždavė įdomų klausimą: kiek iš jūsų pažysta 10 .NET programuotojų ne iš jūsų firmos?

Pirmo susitikimo metu buvo pateikti du praktiniai pavyzdžiai: Praktinis LINQ panaudojimas ir ADO Data Services. Abu dalykai yra labai nauji ir jiems reikia C# 3.0. Nepykit, bet nepasakosiu detaliai visos esmės, galbūt kolegos parašytų straipsnius pagal savo darytus pranešimus?
Trumpai apibendrinsiu savo įspūdžius. Sergėjaus pristatymas Praktinis LINQ panaudojimas buvo sakyčiau greitas ir sklandus. Susidarė įtarimas, jog tą patį pristatymą kolega skaito ne pirmą kartą. Pristatymo esmė: tarkim, jūs norite migruoti iš Blogas.lt sistemos (įdomu, kodėl šiais laikais visi nori migruoti iš ten?) į kokią nors kitą, savaime suprantama, jūs nenorite prarasti nei savo įrašų, nei komentarų. Sergejus parodė, kaip nusiskaityti RSS srauto informaciją, ją pasiverti į LINQ to SQL objektą, na, o vėliau perkelti į kitą duomenų bazę.
Valentino pristatymas ADO Data Services nebuvo toks skaidrus, pristatymo metu programa išmetė net keletą piktų pranešimų, tačiau tai tikrai nesutrukdė išklausyti pateiktos informacijos. Sakyčiau netgi priešingai, dalyviai priėmė viską linksmiau ir geriau. Galbūt kitą kartą Sergėjui specialiai vieną kartą reiktų suklysti, kad taip pažadintų bandančią užmigti auditoriją? Grįžtant prie ADO Data Services temos. Tai Data Services šiuo metu yra tik eksperimentinis, jis suteikia galimybę prieiti prie savo duomenų (duomenų bazės) naudojantis tik HTTP protokolu. Įdomu tai kad, šis metodas palaiko (žada palaikyti) visą gausybę duomenų bazių ne tik MSSQL, bet ir Oracle, MySQL, PosgreeSQL bei dar keletą kitų. ADO Data Services yra geriau už Web servisus, nes žymiai lankstesnis ir nenustato griežto duomenų perdavimo formato. Tai tikrai įdomus dalykas, žiūrėsim kaip prigis realybėje.

Po oficialios dalies visi persikėlė į afterparty, kuris vyko SKY bare. Turiu pasakyti, jog SKY baras yra jėga. Pro langus atsiveria įspūdingi Vilniaus kamščių vaizdai. Ar tik kartais čia nebuvo specialiai paruošti kamščiai Microsoft užsakymu? Tikrai nereikia sraigtasparnio, kad pasigrožėtum raudonomis šviesomis papuošto miesto.

Tai tiek. Iki kito susitikimo.

Skaidrių ir pristatymo medžiagos ieškokite oficialiame .Net vartotojų grupės puslapyje.

Panašūs straipsniai


“Valio .Net bendruomenei” komentarų: 4

 1. Kitas Giedrius

  Niekaip nesulaukiu linuxistu ir OSininku komentaru

 2. Sergejus

  Super! Ačiū Simai, kad skleidi žinią apie Lietuvos .NET vartotojų grupę.

 3. mario-nete

  Neatsidaro siūlomas .Net vartotojų grupės puslapis. Tikiuosi, kad tai laikina :)

 4. Antanas

  kitas giedrius > nemanau kad čia lygioj vietoj pradės šokt į akis linuxistai ir t.t. - jokio preteksto fleimui čia nematau :) o ir jau pabodęs reikalas tas fleimas MS vs. Linux :P šiaip džiugu kad pasirodė tokia bendruomenė - galbūt ir aš kada nors prisijungsiu :)

Rašyti komentarą

Jūs privalote prisijungti jeigu norite rašyti komentarą.