Seniai čia berašiau straipsnį, tai net nežinau kaip jis turėtų prasidėti. Prieš kelis mėnesius pasirodžiusios Yahoo! pypkės Lietuvoje nesusilaukė didelio populiarumo (na bent jau man neteko skaityti apie šį stebuklą).

Pirmas vaizdas atrodė ganėtinai įspūdingas:

 • gražus GUI;
 • akiai mielos spalvos;
 • viskas tamposi (paskutinį kartą mačiau panašią sąsają “Steinberg” “Reason” programoje);

Yahoo! Pipes

Kitaip tariant - ! pipes turi tokią sąsają, su kuria iš pradžių norisi kažkiek pasižaisti ar pamaigyti viską iš eilės, prieš pradedant kibti į rimtesnius darbus. Turiu pasakyti, kad norint naudotis ! pipes, reikia turėti ! ID prieigą.

Pradiniame puslapyje viskas, kaip įprasta redaktoriams, yra išdėliota į savo vietas. Kairėje pusėje įrankių juosta, viršuje - minimalus meniu ir, be abejo, didžiausią ekrano dalį užima vieta “pypkių” redagavimui. Įrankių juostoje viskas yra sudėliota į kategorijas pagal funkcionalumą bei paskirtį.

Žinoma, mano nuomone, dažniausiai naudojami ir įprasti moduliai yra pirmose kategorijose bei pirmose jų vietose. Taip pat - kiekvienas gaminamas savas srautas turės bent vieną standartinį modulį: Pipe output. Į šį modulį bus nukreipiamas bendras srautas, kurį mes sukursime naudodami kelis modulius. Bene dažniausiai naudojamas modulis - Sources :: Fetch feed, kuris yra naudojamas paprasčiausiam srauto “nusiurbimui”. Naudojimas taip pat paprastas - vos ištempus į redagavimo plotą šį modulį, mums tereikia įvesti norimo srauto adresą. Į vieną tokį modulį galima įterpti bet kokį kiekį srautų.

Kadangi teorija be praktikos ilsisi, tai šiandien su ! pypkėmis sukursime pakankamai paprastą srautą: paimsime kelių pixel.lt rašytojų blog’ų srautus ir išfiltruosime tik tuos įrašus, kuriuose yra minimas pixel.lt vardas. Taip pat išfiltruoti įrašai bus surūšiuoti pagal datą.

Taigi pradedame - nutempkite Sources :: Fetch feed modulį į redagavimo plotą ir naudodami “pliusiuką” surašykite pixel.lt rašytojų blog’ų srautų adresus (po vieną į eilutę). Priklausomai nuo modulio - kiekvienas jų turi tam tikrus įėjimo bei išėjimo taškus (kurie dažniausiai yra apskritimų pavidalo viduje modulio bloko arba ant modulio krašto). Sources :: Fetch feed modulis turi tik vieną išėjimo tašką bei kelis įėjimo taškus (t.y. tiek, kiek jūs nurodėte srautų). Tiesa, šiame modulyje srautas gali būti kelių kitų srautų mišinys, kurį reikėtų prijungti prie įvedimo lauko taško. Patariu jums kol kas pernelyg nesigilinti, kad patys nesusimaišytumėte.

Jeigu jau spėjote įvesti kelių blog’ų srautus, galite pabandyti su pele tempti nuo šio modulio išėjimo taško link Pipe output modulio įėjimo taško. Rezultate gausite visų srautų įrašus surūšiuotus ta tvarka, kuria įvedėte juos į Sources :: Fetch feed modulį.

Jeigu pavyko, sveikinu, jūs žinote kaip sujungti modulius. Dabar jungtį galite panaikinti, kadangi iš jos vis tiek jokios naudos. Pradėsime duomenų filtravimą. Tam atlikti naudosime modulį Operators :: Filter (pavadinimai pakankamai intuityvūs, ar ne?). Nutempkite filtravimo modulį į redagavimo sritį ir sujunkite jo įėjimo tašką su srautų modulio išėjimo tašku (įėjimo taškai dažniausiai būna viršuje, o išėjimo - apačioje, kaip jau turėjote nuspėti). Filter modulio naudojimas yra labai paprastas. Tiesiog nurodykite, ką reiktų daryti su srauto turiniu, kuris turi savyje/neturi savyje/yra [didesnis/mažesnis/lygus]/atitinka įprastinę išraišką tam tikro srauto elemento. Taigi mūsų atveju tai būtų kažkas panašaus į:

 • [Permit] all items that match [all] of the following
 • [item.description] [contains] [pixel.lt]

Jau, aišku, pastebėjote, kad šiame modulyje galima sudėti daug sąlygų turinio filtravimui. Dabar sujungus filtravimo išėjimą su bendru išvedimu (Pipe output) turėsite visus įrašus, kuriuose minimas pixel.lt. Tačiau šis išvedimas vis viena neturės jokios tvarkos. Įrašų rūšiavimui naudosime Operators :: Sort. Šį operatorių taip pat paprasta naudoti. Tiesiog nurodykite, pagal kokį srauto elementą bei kokia tvarka rūšiuoti. Sujunkite atitinkamus I/O taškus ir jūsų srautas baigtas! Viršutiniame meniu galite pasikeisti srauto pavadinimą. Tebūnie tai [pixel.lt blogosferoje]. Spauskite [Save]. Po išsaugojimo turėtų būti nuoroda į srauto peržiūrą, kurioje jūs galėsite įsidėti tą patį srautą į savo mėgiamiausią agregatorių.

Sėkmės kuriant pypkes! ;)

Panašūs straipsniai


“Šveicariškas peiliukas RSS srautams: Yahoo! pipes” komentarų: 8

 1. Merė Raili

  Straipsnį galima ir reikia pradėti įžanga. Tai nedidelė pastraipa, kurioje pasakoma pagrindinė stripanio mintis, vienu sakiniu apibrėžiamas objektas apie kurį rašoma.

  Dabar yra tik pakarksėjimas apie tai, kad nežinai kaip pradėti rašyti. Perskaičiau pirmas 5 pastraipas ir niekaip nesupratau kas tie pipes. Daugiau skaityti neužteko kantrybės.

  Tikiuosi atsakiau į pirmame sakinyje numanomą klausimą.

 2. Merė Raili

  stripanio -> straipsnio. Atsiprašau, mistaipas.

 3. Eimantas

  mere, kaip visada ne į temą ir ciniškai?

 4. Edvinas

  nors ciniškai, bet į temą ;)

 5. Pawka

  Žodis “pipe” gali būti verčiamas ne tik kaip “pypkė”, bet ir kaip “vamzdis”, kas, manyčiau, labiau čia tinka. Čia tik tarpkitko :-)

 6. Blah

  Tačiau žodis ‘pypkė’ vizualiai panašesnis į žodį ‘pipe’.

 7. noTime

  Pasigedau konkretumo. Vos vienoje pastraipoje užsimenama, kad pipe - tai filtruotas feed’as. Skaitydamas pradžia vargiai įsivaizdavau kas tas “Yahoo! pipes” išvis yra. Be to “Reason” gamina “Propellerhead”, o šiuo atveju ta panaši programa vadinasi “Steinberg Cubase”.

 8. » Savaitgalio skaitiniai #29 Archyvas » Pixel.lt

  […] Sveiki, su nežmoniškai karštu savaitgaliu jus visus Šią savaitę dėkui Eimantui už straipsnį “Šveicariškas peiliukas RSS srautams: Yahoo! pipes” ir NePo už “Ataskaitų generavimas“. Šio savaitgalio skaitiniai ir ‘klausiniai’: PHP Abstract Podcast Episode 1 - PHP Security Tips HTML5 differences from HTML4 Top Ten of Programming Advice NOT to follow Ruby on Rails Rake Tutorial […]

Rašyti komentarą

Jūs privalote prisijungti jeigu norite rašyti komentarą.