Sveiki,
šią savaitę sulaukėm 4 straipsnių, du iš jų vėl parašė ernetas: “Instaliuojame CUPS ir HP LaserJet 10xx spausdintuvą Gentoo sistemoje” ir “Instaliuojame SAMBA Gentoo sistemoje“. Taip pat MaxMeOut parašė pirmąjį straipsnį Java tema “float ir double tipo kintamųjų formatavimas Java kalboje“. Na ir sulaukėme medučioPHP saugumo nustatymai - 1 dalis” tęsinio “PHP saugumo nustatymai - 2 dalis“. Dėkui jums visiems ;)

šiam savaitgaliui:
For the Love of the Web, Please Use Full Content Feeds!
5 tips for creating high performance web apps (tikriausiai jau daugeliui labai žinomi tips`ai, bet prisiminti kai kuriems verta ;) )
Parse html with preg_match_all
Pure CSS Popups
Boost Ajax performance using local storage

Tai tiek šiam savaitgaliui - gero skaitymo ;)

Panašūs straipsniai


“Savaitgalio skaitiniai #13” komentarų: 1

 1. Sergej Kurakin

  Kas liečia “5 tips for creating high performance web apps” - nu ir šudinas straipsnis.
  Jai klausitis #1 patarimo, mes turetume rašyti dydelias ir sudetingas užklausas, su daugybe JOIN, UNION šudais, kurios pats database varyklis negaletu gerai optimizuoti. Daugelis developerių, dirbančiu su dydeliais kiekiai informacijos bazeje yra pastebeja, kad 2 paprastos užklausos vykdomos greičiau nei viena sudetinga (savaime aišku priklauso nuo sąligų). Antras dalikas, kuri straipsnio autorius parodė atsakydamas į komentara - kad jis net nežino kas tas SQL yra (pvz buvo SELECT * from user_table WHERE userid=’1′ AND userID=’2′, kuris nieko negražins).

  #2 taip, kešavimas yra jega, bet ne objektu, o tam tikru puslapio daliu, be to, reikia moketi dirbti su kešu. Ir dar norečiau pasakyti kad be server side kešavimo yra dar user side kešavimas (o čia tai butu bandwidth taupymas, nes niekas nesunčiama vartotojui, jai jis turi šia informacija), kuris veikia pas 70% vartotojų, o apie tai nei žodžio (įdomu, kiek PHP-based projektu išnaudoja šia galimybė). O kalbant apie kešavima PHP kodui, ne žodžio apie galingus Zend įrankius.

  #3 Kalbant apie gzip kompressija - tam tikais atvejais IE (kuris vis dar užima didele rinkos dalį) daro nemalonius pokštus su suspaustais tinklapiais: nieko neatvaizduoja. Be to šeis laikais “bandwidth” nera toks brangus (nekalbant apie 3 pasaulio šalis). Čia vertetu atsižvelgti į auditorija.

  #4 Ok, kalba apie WEB serveri, o kodėl nepasakyti apie duomenų bazes? Juk tas pats MySQL turi ne viena opcija, kuri leis tuputi paspartinti veikimą.

  O ką kalbeti apie bazės strukturą, kodą? Jie nera reikšmingi?

  Bendrai - greitų ir dydelių tinklapių gamyba yra dydžiulis menas, kuris reikalauja žymiai daugiau žiniu ir patirties, nei pure PHP+MySQL. Teks išmanyti ir operacines sistemas, kurios bus naudojamos irduomenų bazes subtilumus, ir HTTP serverio veikimą ir dar daug kitos PĮ, jos subtilibių ir įpatumų.

Rašyti komentarą

Jūs privalote prisijungti jeigu norite rašyti komentarą.