Laba diena mielieji. Vakar pagaliau nusprendžiau įvaldyti kalbą ir frameworką. Taigi, visų pirma parsisiunčiau kelis e-booksus, atsiverčiau online manualus, straipsniukus ir perskaičiau, visų pirma su jumis pasidalinsiu bendra informacija, kurią gavau …

Kas yra ?

- atviro kodo karkasas (en. framework), skirtas kurti web aplikacijas. Na taip, čia nieko įpatingo, juk frameworkų aplinkui pilna, ir jie daug ilgiau gyvena nei Rails. Tad kam jums domėtis kažkokiu railsu ? Ne kam, o kodėl :P Todėl, kad su juo gausit norimą rezultatą 10 kartų greičiau, nei tarkim su tipiniu Java frameworku. Kaip taip įmanoma ?

Dalis atsakymo - programavimo kalboje. Daugelis dalykų, kuriuos ypatingai paprasta padaryti su , netgi negalimi daugelyje kitų kalbų. Railsai pasinaudoja šiuo privalumu. Kita atsakymo dalis Railsų principas: mažiau kodo.

Mažiau kodo - jūs rašote mažiau eilučių kodo, kurio užtenka jūsų aplikacijai. Mažiau kodo - greitesnis developinimas, mažiau bugų, lengvesnis kodo skaitymas ir supratimas, ir t.t.

Kas yra ?

- objektinė skriptinimo kalba (en. object-oriented scripting language) su švaria sintakse, šia kalba tikrai malonu programuoti. gimė Japonijoje ankstyvaisiais 1990-iais, pasaulyje išpopuliarėjo per paskutinius metus, kai atsiradau daugiau dokumentacijų ir knygų anglų kalba.
Tiek faktų.

Įdiegiame (windows useriams)

Ko mums reikia ? Mums reikia duombazės (pvz.: mysql), duombazės administravimo programėlės, kad būtų patogiau - siūlau mysql-front, apache, , rails. Galima viską rankomis susidėti, arba galima parsisiųsti InstantRails. Apie InstantRails čia.

Parsisiunčiam installer iš čia - siūlau parsisiųsti stable release (rašant šį straipsniuką aš siunčiausi ruby182-15.exe). Parsisiuntę įdiekite (siūlau su visais komponentais, kurie nustatyti default).

Dabar įdiekime rails’us. Atsidarykite cmd (start > run > cmd). Įrašome:
gem install rails --include-dependencies

Parsisiunčiam MySQL iš čia (aš naudojau 5.0.22 versiją - ji buvo naujausia) - mums reikalingas paketas - Windows Essentials (x86). Įdiegiame, sutikite su visais default nustatymais, spauskite skip, kai siūlys registruotis mysql.com. Konfigūracijos lange taip pat galite sutikti su visais default nustatymais.

Aišku mums reikia kažkokio nors mysql adminstravimo įrankio. Naudojau mysql-front (3.2 versiją).

Tai viskas ko mums reikia, norint pradėti kurti web aplikaciją.

Keletas nuorodų pasiskaitymui:
Ruby on Rails: An extensive roundup of resources, projects, books, links, hosts and more.

Šiandien užteks. Rytoj laukite pirmosios web aplikacijos.

Jei turit, kokių nors pastabų ar klausimų - komentuokit.

Panašūs straipsniai


“Ruby on Rails dienoraštis - 1 diena” komentarų: 5

 1. gedas

  na sveikinu, as irgi railsus pradejau naudot, dabar esu taip nustebintas kad iki siol neatsigaunu:)

 2. romas

  o tai, kaip su rails?
  nes nera daugiau str…

 3. asterisk

  Kolkas yra keturi ‘dienoraščio’ straipsniai
  juos gali rast http://pixel.lt/tag/ruby-on-rails :)

 4. romas

  sorry, paskubejau ne toj kategorijoj pažėjau. sveikiju su apdovanojimu :)

 5. Mindaugas

  Sveiki,

  Gal ka domina Ruby On Rails programuotojo darbas?
  Placiau: http://80.86.84.71/kolmiwiki/index.php/Job_offer_for_LTU

Rašyti komentarą

Jūs privalote prisijungti jeigu norite rašyti komentarą.