Bebaiginėdamas univerą nutariau pažvelgti į praėjusius pastaruosius 4 metus mokslo įstaigoje ir prisiminti kokia buvo programavimo kalbų įvairovė.
Kalbu tik apie praktines dalykų puses. Šio semestro dalyko “Chaoso teorija” dėstytojas pasakė - man nesvarbu su kokia programavimo kalba atliksit užduotis. Pagalvojau - o kodėl gi ne ? Univere teko išbandyti pascal, c, c++, java, , asm programavimo kalbas, teko įlįsti ir susipažinti su aibe kitų technologijų. Prisipažinsiu, su kitomis kalbomis man ne itin sekasi viską from scratch parašyti, dažniausiai dirbama copy/paste režimu. Kadangi neturėjau daug laiko ir nežinojau ar kas man duos atliktas savo užduotis, kurias galėčiau perdaryt, ėmiausi to su , ir tikrai - pats neužtruko. Užduotis sėkmingai atsiskaičiau.

Manau, kad bet kuriame dalyke dėstytojas turėtų būti lankstus ir leisti studentui atlikti užduotis taip, kaip jam patogiau, tačiau turi griežtai laikytis bendrų principų, ir be abejo turėti supratimą, apie tai, ką daro. Per studijavimo metus pasitaikė atvejų, kad užduotis įmanoma (ar bent jau patogiausia) atlikti tik su nurodyta kalba, tačiau buvo ir tokių dėstytojų, kurių, pasiteiravus, ar negalima užduoties padaryti kita kalba (kas atrodė visai įmanoma ir patogu), pasakydavo griežtą “ne”.

Chaoso užduotis nr. 1. Transformuoja iteraciškai Sierpinskio trikampį pagal nurodytą transformaciją - f(z) = (3/2)z²+1 (/gd2)
Chaoso užduotis nr. 2. Ritinėja nupieštą figūrą palei x=y tiesę, ne iki galo atlikta. (/gd2/AJAX)

Na, ar nebūtų buvę paprasčiau šias programas parašyti su Java ar C++, naudojantis OpenGL ar pan. ? Gal, bet ir mieliau, ir įdomiau tai daryti su :) Prisižadu, kad laisvu laiku parašysiu klasę, kuri leis atlikti nesudėtingus iteracinius fraktalų paišymus su /GD, tikiuosi ja naudodamiesi galėsit nustebinti dėstytojus ir bendrakursius :)

Panašūs straipsniai


“Programavimo kalbos pasirinkimas” komentarų: 6

 1. dado1945

  Interpretuojamomis kalbomis akivaizdu, kad paprasčiau padaryti užduotis, kurios nereikalauja daug skaičiavimų. O dabar pabandyk 3D Mandelbrot’o aibę su PHP parašyti :) Aš pabandžiau su Python (kuris už PHP greitesnis netgi) ir po to C perrašiau…

 2. as ne as

  Medutis, gal butu galima suzinot kokiam universitete ir kokia spec. studijuoji?

 3. medutis

  baigiau nesenai (VU MIF - informatika) bakalauras :)

 4. as ne as

  šaunuolys ;)

 5. mid

  linkai i examplus neveikia :-)

 6. senas hipis

  “Pagalvojau - o kodėl gi ne PHP? ”

  gal todel kad jokios kitos nemoki?

  ir nesiginchyk, buvom php konfoj.

Rašyti komentarą

Jūs privalote prisijungti jeigu norite rašyti komentarą.