Sveikinu visus su Naujaisiais metais.
Kaip jau tapo įprasta naujų metų pradžioje arba praėjusių gale visada yra daromos įvairių produktų, svetainių ir viso kito apžvalgos, ataskaitos ir top`ai už praėjusius metus. Aš taip pat norėčiau apžvelgti, ką gero pasiekė praėjusiais metais.

Viskas prasidėjo birželio pirmą dieną, kai aš publikavau pirmąjį straipsnį Kas skaito jūsų paštą?, norėdamas įsitikinti, jog mūsų įdiegta sistema veikia, taip kaip mes norime. Taigi, šiandien yra lygiai 8 mėnesiai kaip mes gyvuojame.

Šiuo metu turime 61 registruotą vartotoją ir esame publikavę 93 pranešimus, į kuriuos gavome virš 470 komentarų. Tiems, kurie mano, jog 61 registruotas vartotojas yra daug turėčiau pasakyti, jog šitas skaičius manęs nedžiugina, nes gaunasi tik po 1,5 pranešimo vienam registruotam vartotojui, o tai tikrai nėra daug. Iš tiesų toks skaičius būtų, jeigu visi būtų parašę bent po vieną pranešimą, deja, pranešimus parašė viso labo 14 žmonių. Ir tik trys iš jų parašė daugiau nei 10 pranešimų:

 1. asterisk (25)
 2. NePo (21)
 3. ernetas (14)

Tie, kurie gerai moka aritmetiką, turbūt pastebėjo, jog visi šitie žmonės kartu parašė daugiau negu pusę visų pranešimų. Aš ypač norėčiau pasidžiaugti tokiu dideliu erneto įnašu į šį projektą. Džiugu, kad toks jaunas žmogus kaip jis turi tiek daug įdomių temų savo galvoje ir gali skirti laiko, kad pasidalintų savo patirtimi su mūsų skaitytojais. Tikiuosi, kad kitais metais ernetas pasirodys dar geriau.
Dažniausiai skaitomi straipsniai:

 1. Opera vs. FireFox - amžina kova (asterisk) - 569
 2. Asmens kodo saugumas (Sepa) - 512
 3. Už gražų kodą (asterisk) - 474
 4. Greičiausia naršyklė? (NePo) - 421
 5. Kaip įrašinėti Skype pokalbius? (ernetas) - 413

Daugiausiai komentarų gavę straipsniai:

 1. Opera vs. FireFox - amžina kova (asterisk) - 61
 2. Asmens kodo saugumas (Sepa) - 24
 3. Greičiausia naršyklė? (NePo) - 20
 4. if else vs. switch case (NePo) - 16
 5. Web feeds (RSS, Atom) - 1 dalis (asterisk) - 15

Daugiausiai balsų gavę straipsniai:

 1. Opera vs. FireFox - amžina kova (asterisk) - 20
 2. Asmens kodo saugumas (Sepa) - 18
 3. Web Accessibility (asterisk) - 18
 4. Už švarų kodą… ir patogius tinklalapius (IdeaG) - 17
 5. if else vs. switch case (NePo) - 17

Norėčiau padėkoti visiems, kurie rašė (ne tik tiems, kurie pateko į top`us). Taip pat norėčiau labai padėkoti Sandrai. Nepulkite ieškoti jos straipsnių, nes nei vieno neparašė. Jūs niekada nejautėte ir nematėte jos darbo, tačiau jinai labai stipriai prisidėjo. Ačiū tau už sugaištą laiką, už ištaisytas klaidas, už išsakytas idėjas ir pastabas.

Labai džiugu, kad pasiteisino idėja rašyti savaitgalio skaitinius. Ko dar iš mūsų norėtumėte? Savaitgalio “podcast”? Savaitgalio siuntinio? Nesikuklinkite, sakykite, tik su jūsų pagalba mes tobulėjame.

Mes tikėjomės metų pabaigoje sulaukti bent 100 skaitytojų per dieną ir mums tai pavyko. Įdomi situacija ta, jog hey.lt statistika rodo bent ~50-100 skaitytojų mažesnę statistiką negu Wordpress sistemoje įdiegtas WP-Slimstat modulis ir serverio generuojama statistika (pastorosios dvi įtraukia ir RSS skaitytojus). Dėkui visiems, kurie įdėjo į savo puslapius/blog’us nuorodą į mūsų puslapį, jūs tikrai prisidėjote prie šio pasiekimo. O tiems, kurie dar neįdėjo, tai paskubėkite tai padaryti. Galbūt jūsų skaitytojai dar negirdėjo apie mūsų tinklapį ir jiems bus tikrai įdomu paskaityti.

Kokie kitų metų tikslai?

Mūsų tikslas, kaip ir praėjusiais metais bus plėsti ir tobulinti bendruomenę, kuri renkasi aplink šį puslapį. Jeigu paskaitytumėte komentarus po pirmaisiais straipsniais, tai pamatytumėte, jog kai kurių iš jų tikslas buvo tiesiog užgauti straipsnio autorių, pilna “fleimo“. Aš džiaugiuosi, jog buvo įvestas komentarų moderavimas, padedantis apsisaugoti nuo tokių komentarų.
Tiems, kurie nuolat skiria po vieną balą kiekvienam parašytam straipsnui ir nepalieka jokio komentaro (pirštais nerodysiu, nes jie patys gerai žino apie ką aš kalbu), norėčiau pasakyti, nesivarginkite ir negaiškite laiko (tiek savo, tiek mūsų) jūsų balsai reguliariai yra ištrinami, todėl jokios įtakos tai neturi.

Be abejonės, pats svarbiausias tikslas yra tobulinti straipsnių kokybę. Norėčiau paprašyti jūsų pagalbos. Visų pirma mes nesame ekspretai visais klausimais, todėl natūralu, kad kartais straipsniuose įsivelia klaidų arba mūsų pateiktas sprendimo variantas nėra optimaliausias. Todėl nepatingėkite parašyti komentarus ir nurodyti klaidas arba dar geriau prisijunkite prie mūsų komandos ir parašykite straipsnį.
Labai didelis dėkui skaitytojui Sergej Kurakin už jo puikų komentarą na ir žinoma Rimantui už jo teisingą kritiką.

Aš taip pat norėčiau paprašyti jūsų pagalbos, užduokit mums klausimus, jums rūpimomis temomis. Klausimus galite palikti komentaruose arba rašyti mums paštu info@. Tikrai negaliu pažadėti, jog į kiekvieną jūsų užduotą klausimą mes parašysime po straipsnį, bet tikrai pabandysime padėti išspręsti jūsų problemas, galbūt nurodysime kitus puslapius, kuriuose aprašyti panašių problemų sprendimai.

Ačiū visiems, kurie skaitė, mes esame čia tik dėl jūsų. Bet nepamirškite svarbiausio dalyko:

Tik dalindamiesi mes tobulėjam

Jūs galite tapti mūsų komandos dalimi, dalinkitės, tobulėkite, padėkite tobulėti mums.

Ačiū

Panašūs straipsniai


“Pixel.lt ir 2006-ieji metai” komentarų: 1

 1. Commandos

  ŠAUNUOLIAI vyručiai ir taip toliau laikykite. sėmės jums sėkmės naujų idėjų naujų minčių.

Rašyti komentarą

Jūs privalote prisijungti jeigu norite rašyti komentarą.