Kiek iš jūsų yra fanai? Kiek iš jūsų turi pašto dėžutes? Aš ne. Spėju, kad ir tarp skaitytojų nėra daug, kažkodėl nėra populiarus Lietuvoje. Nežinau kaip jums, bet man tas prekės ženklas jokių simpatijų nesukelia ir vis tik šis straipsnis bus apie juos, nes jie turi kai ką labai įdomaus - Library. Negirdėjote apie tokią? Nieko tokio, tuoj išgirsite.

Kas tai Library? Javascript bibliotekų rinkinys, naudojantis AJAX, DHTML ir DOM skriptus, skirtas praturtinti jūsų puslapį įvairiais naudingais niekučiais. Visos bibliotekos yra išleistos BSD licencija, tiems kas niekada neskaitė licencijų, galiu pasakyti, jog tai yra gerai, jeigu norite naudoti UI komerciniuose sprendimuose.
Kodėl turėtumėte pabandyti UI? Dėl labai paprastos priežasties: nėra prasmės rašyti daug kodo bandant prisiderinti prie visų šiuolaikinių naršyklių, kažkas tai jau padarė už jus ir tikrai gerai, tai galbūt laikas šiek tiek pataupyti savo laiką?

Ką galima padaryti su UI?

Tetri. Vienas žmogelis tikrai sukūrė tetrį pasinaudodamas UI, tiesa, jis dirba , bet tai esmės nekeičia. Kaip žaidimas? Na, tetris kaip tetris, tik gal truputėlį neišbaigtas, man, pavyzdžiui, iš eilės nukrito aštuoni kvadratai.

Drag&Drop - užtempk ir numesk, jeigu jūs kuriate internetinę parduotuvę, toks prekių įsidėjimo būdas, gali patikti klientams.

Teksto ar paveiksliuko animuotas dydžio keitimas. Gražiai atrodo, bet nežinau kaip tai pritaikyti praktiškai, geriau labai gražiai leisti vartotojui išsirinkti, kurią paveikslėlio dalį iškirpti.

Kalendorius. Jeigu jums labiau patinka Javascript kalba nei PHP, tai galite pasinaudoti siūlomu kalendoriumi.

Galite leisti labai gražioje sąsajoje savo klientams pasirinkti spalvą. Visa įmanoma interneto spalvų paletė.

Medžio tipo meniu - t.y. atvaizduoti viską taip kaip explorer: direktorijas ir failus. Arba gal jums labiau patinka kortelių stiliaus meniu?

Paprastą teksto redaktorių, kad galėtumėte pastorinti raides ar pasikeisti spalvą.

Pateikiau tik keletą pavyzdžių, UI tikrai galingas bibliotekų rinkinys ir su juo galima padaryti daug įdomių dalykų.

Pasiskaityti apie tai galite:
wikipedijoje
15 dalykų, kuriuos galima padaryti su Yahoo UI
Oficialus blogas.

O jeigu jus sudomino, tai apsilankykite oficialiame puslapyje.

Panašūs straipsniai


“Piemens nuotykiai - pažintis su gyvuliu (Yahoo UI)” komentarų: 6

 1. Pawka

  O kiek iš jūsų yra del.icio.us arba Flickr vartotojai? Manau nemažai, o tai irgi Yahoo produktai. O kalbant apie YUI, tai jis man toks gargaras - ganėtinai didelis.

 2. Tadas

  nezinau naudoju prototipa+script aculo dar kartais mootools, ext js ir kazkaip tikrai nieko ten iskirtinio neradau ko pasigesciau minetuose…

 3. tomas

  pawka, na yahoo tiesiog nusipirko flickr

 4. NePo

  Pawka, ups pažvelgiau perdaug iš savo pozicijos, neesu nei vieno tavo paminėto produkto vartotojas, mybloglog irgi nebenaudoju kaip nupirko yahoo :)

 5. elt.lt » Blog Archive » Apžvalga. Šiandien aš skaičiau… #53

  […] „Yahoo” turi savo UI (User Interface Library), t.y. JS bibliotekų, „Ajax” scenarij…, kurio pagalba galima suprogramuoti įdomių niekučių… Vienintelė bėda, kad „Yahoo” portalas Lietuvoje nepopuliarus… […]

 6. Archatas

  Na man pačiam tai jQuery begal patinka savo paprastumu. O su YUI susiduriu tik kaip naudotojas naujoj Yahoo web pašto programoj. Na ir pastaruoju metu esu baisiai nusivylęs, mat išjungiant paštą, palūžta Firefox. O IE išvis nesikrauna. Galbūt čia dėl daugybės netrinamų laiškų, kuriuos Yahoo parsisiunčia ir nepravalo atminties palikdamas auditoriją.. O gal tiesiog Ajax valdikliai su setTimeout kažkur pertraukiami netikėtai.

  Del.icio.us ir flickr irgi turiu paskyras, bet jos berods YUI nenaudoja.

Rašyti komentarą

Jūs privalote prisijungti jeigu norite rašyti komentarą.