asterisk
Birželis 26, 2006

PHP Špera (Cheat sheet)

Šiandien naršydamas po blog’us aptikau Cheet sheet (Lietuviškai šperą). Ji pritaikyta atspausdinti ant A4 formato popieriaus lapo. Ši špera padarys gyvenimą šiek tiek lengvesnį. Žemiau rasite šperos versijas:

 • PNG Lietuviškas, 77,3KB
 • Originalas anglų kalba
 • Šperos aprašymas lietuviškai:

  Funkcijų sąrašas

  Tikriausiai didžiausia problema su yra jo nenuoseklumas. Kai kurios funkcijos naudoja “underscores”, kai kurios ne. Kai kurios yra “verb object” formos, o kai kurios “object verb”. Kai kurios naudoja “2″ vietoje “to”. Šperos šonuose yra sekcijos, kuriose rasite daugiausiai naudojamas funkcijas, taip bus galima greitai pasitikrinti kaip jos tiksliai rašomos.

  SuperGlobalai

  , SuperGlobalai galimi bet kur skripte, ir leidžia pasiekti įvairią informaciją. Šioje sekcijoje rasite globalų sąrašą.

  Datos formatavimas

  Datos formatavimo opcijų yra didelis skaičius, ir tik labai mažas skaičius žmonių jas visas atsimena. Šioje sekcijoje surašyta daug įvairių opcijų su aprašymais ir pavyzdžiais.

  RegEx sintaksė

  Daug žmonių turi bėdų su regex’ais, pagrindinė bėda yra daugybė naudojamų simbolių ir jų reikšmių. Visas jas sunku įsiminti. Šioje sekcijoje rasit simbolius ir aprašymus.

  PCRE Modifiers

  “PCRE” arba “Perl Compatible Regular Expressions”. , šiai skilčiai priklauso funkcijos kaip “preg_replace” ir “preg_split”. Paternai naudojami šiose funkcijose turi modifikatorius, ir šioje sekcijoje juos rasite kartu su aprašymais.

  Funkcijų argumentų rūšiavimas

  Vienas pagrindinių nenuoseklumo pavyzdžių yra funkcijų argumentų rūšiavimas. Funkcijos, kurios yra labai panašios dažnai visiškai skiriasi arghumentų rūšiavimu. Šioje sekcijoje yra sąrašas keletos pagrindinių funkcijų, tarp kurių rūšiavimo galima pasiklysti ar pamiršti.

  fopen() Modes

  fopen() yra plačiai naudojama funkcija ir ji turi keletą nustatymų, pagal kuriuos veikia. Jie priklauso nuo to ką jūs norite daryti.. ar rašyti ar skaityti ar dar ką nors. Šioje sekcijoje rasite modų sąrašą ir jų reikšmes.

  Manau ši ‘špera’ tikrai pagelbės ir nereikės, dėl kiekvieno neaiškumo lėkti į www..net ir naudotis paieška, tuo labiau, kai gali nutikti taip jog būsit offline..

  Sėkmės.

  Panašūs straipsniai


  “PHP Špera (Cheat sheet)” komentarų: 4

  1. HEADSHOT

   Jegele ;) tik neviskas lt kalba lt variante nu bet tas neesme :)

  2. asterisk

   Neverčiau pačių paaiškinimų, todėl kad taip patogiau, lietuviškai sunku suprasti būtų…

  3. NetRaider
  4. Slave-4-Code

   nuostabu:)

  Rašyti komentarą

  Jūs privalote prisijungti jeigu norite rašyti komentarą.