Antrasis .Net grupės susitikimas įvyko gegužės 14, tradiciškai Reval Hotel Lietuva viešbutyje. Buvo du pranešėjai, vienas jų - grupės iniciatorius Sergejus.

Kaip ir buvo skelbta, konferencija prasidėjo 17 valandą. Sergejus pasidžiaugė, jog didžioji dalis žmonių yra nauji ir nedalyvavę pirmojoje konferencijoje. Aš ne taip optimistiškai interpretuočiau šį faktą: tiems, kurie buvo pirmoje konferencijoje, ji taip nepatiko, kad į antrą net nesiregistravo…
Kita vertus, 30 iš 40 konferencijos vietų buvo užimtos praėjus dviems valandoms, nuo paskelbimo apie registraciją, tai visai tikėtina, kad dalis žmonių tiesiog nespėjo sureaguoti. Kaip sakant, tų kurie ilgai kompiliuoja niekas nelaukia.
Pirmąją temą - dinaminis tinklalapių kūrimas su pristatė Sergejus. Jis perspėjo visus, jog tai tos pačios skaidrės, kurias pristatinėjo MIDI konferencijoje, tiesa, ten jos vadinosi “Papimpink savo tinklalapį su “.
Kas yra ? Originalus apibūdinimas paimtas iš Wikipedia:

Microsoft is a web browser plugin that provides support for rich internet applications such as animation, vector graphics and audio-video playback.

Kažką primena? Galbūt Flash?
Tačiau kaip teigė Sergejus, tai daugiau negu Flash. Jau vien dėl to, kad logika programuoja .NET platformoje, reiškia, kad jūs galite logiką kurti su C#, Visual Basic, IronRuby, IronPython (ir galbūt IronPhp?). O gražius vaizdus galima atvaizduoti su WPF (Windows Presentation Foundation) WMF (windows media foundation). Be to, šis Microsoft produktas veikia ant daugelio standartinių OS (Windows, Mac, Linux), o taip pat ant Windows mobile bei artimiausioje ateityje ant Symbian OS. Taip pat palaiko ne tik Internet Explorer, Firefox, Opera, Safari, bet ir Konqueror ir daugelį kitų.
O sakyti, kad .NET programuotojų yra gerokai daugiau nei Flash, turbūt neverta, juk mes čia ne propagandą varom.
Viską susumavus, laukia gražios perspektyvos.
Tiesa, yra ir keletas trūkumų, šiuo metu naujausioje versijoje Silverlight2beta1 nėra iškrentančio meniu (DropList).
Po trumpos įžangos Sergejus pateikė labai praktišką pavyzdį, kuris pakerėjo mane. Turbūt nereikia aiškinti kaip atrodo teksto įvedimo laukas, jeigu kas nors nežinote, tai pelės žymekliu užeikite ant šliužtės esančios dešinėje pusėje ir slenkamuoju pelės judesiu nutraukite ją žemyn iki komentarų formos. O dabar įsivaizduokite, kad komentarų formos fone paleidžiate kokį nors video. Tiems, kurie buvo konferencijoje įsivaizduoti nereikia, nes jie matė tai realiai. Aišku jūs paklausite manęs, kas tokio praktiško šitame pavyzdyje, aš, žinoma, atsakysiu - pagalvokite apie ateities reklamas. Reklamos efektyvios, tiek kiek jas pamato vartotojai, o kur geriau dėti reklamą, jeigu ne į komentarų formos foną?
Vėliau tą įvedimo lauką Sergejus patobulino priversdamas jį suktis. Na kokia nauda iš besisukančio teksto įvedimo lauko, net jeigu ir gali įvedinėti tekstą, man visiškai neaišku. Bet gražu.
Antrajame pavyzdyje mes kūrėme video pateikimo puslapį, kurio pagrindinės funkcijos: kairėje pusėje 10 atsitiktinių video failų, dešinėje video peržiūra ir paieška.
video
Detalų paaiškinimą kaip sukurti tokį puslapį galite rasti Sergejaus puslapyje (1,2,3,4,5,6,7 dalys).

Antrąją temą pristatinėjo Donatas Mažionis Mačionis ir ji vadinosi WCSF. Aišku į WCSF jūs man greičiausiai atsakytumėte WTF. Taigi tikrasis temos pavadinimas buvo Įvadas į Web Client Software Factory.
WCSF yra geriausių praktikų ir šablonų rinkinys, kuris padeda greičiau atlikti standartinius sprendimus, automatizuodamas kodo generavimą. Vienas didelis privalumas, kad kartu jis sugeneruoja ir Unit testus. Deja, jis nėra vaistas nuo visų ligų, geriausiai tinka Krioklio (Waterfall) modeliui, ar šiais laikais kas nors programuoja tokiu modeliu (apie bakalaurinių ir magistrinių darymą universitetuose aš nekalbu)?
Šis pristatymas atrodė kiek trumpesnis. Donatas priešingai nei Sergejus nerašė kodo kartu su visais, tiesiog parodė sukurtos programos pavyzdį ir jį paaiškino. Didžiausiu tokio pristatymo trūkumu aš laikyčiau, jog paskui pasidaro neaišku, kokį kodą WCSF sugeneruoja automatiškai, o kokį tenka pasirašyti pačiam.

Apibendrinus galima pasakyti, kad renginys labai šaunus ir nekantriai lauksim trečio. Tuo tarpu organizatoriai nori paprašyti visų, pasiūlyti kokias temas norėtų išgirsti, o galbūt ir patys paskaityti. Todėl nesvarbu jūs buvote ar ne būtinai pareikškite savo pageidavimus čia. Tuo tarpu aš tikiuosi, kad .NET bendruomenė suaktyvės ir norės pasidalinti savo patirtimi su kitais - Pixel.lt tam labai patogi vieta: labai paprasta prisiregistruoti, patogus teksto redaktorius, (ilgą kodą galima talpinti į paste.lt), o mūsų redaktorė ištaiso gramatines klaidas.

Konferencijos medžiagos ieškokite čia.

Panašūs straipsniai


“Papimpink savo… Arba kaip mes kūrėme Youtube…” komentarų: 6

 1. tomukas

  microsoft ir internetas, kažkaip nesuderinami dalykai.

 2. Donatas

  Antrają temą pristatinėjo D.Mažionis, o ne Mačionis :)

 3. Rimantas

  Jo, įsivaizduoju tinklalapio dedančio reklamas į formos foną perspektyvas :)
  Ir tikiuosi, kad nei Silverlight, nei AIR nei kitoks yet-another-flash perspektyvų neturi :p

 4. Sergejus

  Simai, turiu keletą pastabų:
  1. Vietoje WMF (windows media foundation) turi būti Windows Presentation Foundation
  2. Kas liečia senų/naujų dalyvių, jų buvo 50/50. Nemažai žmonių, kurie dalyvavo pirmoje dalyje tiesiog nespėjo užsiregistruoti, nes nemažai rekomendavo renginį bendradarbiams.

 5. kvadratas

  Sveikas, geras blogas, pradėsim skaityti :-)

 6. gangsteriai

  Labai neblogas straipsnis! thumbs up!

Rašyti komentarą

Jūs privalote prisijungti jeigu norite rašyti komentarą.