Vos tik atsiradus atviro kodo FireFox naršyklei pirmieji jos gerbėjai pradėjo amžiną ginčą su Opera naršyklės gerbėjais. Kuri naršyklė geresnė? Kuri patogesnė? Kuri greitesnė? Kuri saugesnė? Ir taip toliau ir panašiai. Nusprendžiau ir aš palyginti šias naršykles įvairiais aspektais. Šį straipsnį įkvėpė parašyti NePo, kuris palygino naršyklių greičius straipsnyje “Greičiausia naršyklė?”. Taip pat Pauliaus parašytas komentaras. Taigi šiandien palyginsim šiuo metu paskutines stabilias (en. stable) Opera 9 ir FireFox 1.5 naršykles ne tik greičio, bet ir patogumo, priedų ir pan. aspektais.

Turinys

Aprašymas

Opera naršyklę naudoju keletą metų, jai geresnių alternatyvų neradau. Vienintelis minusas, kodėl Opera nebuvo labai populiari naršyklė tarp interneto vartotojų - ji buvo mokama. Nemokamai ją buvo galima naudoti tik tuo atveju jeigu norėjai dešinėje viršuje matyti reklamines antraštes. Tačiau nuo praeitų metų (2006m.) rugsėjo mėnesio opera buvo pradėta platinti visiškai nemokamai ir be jokių reklaminių antraščių. Opera 7 pakeitė opera 8, pradėta kalbėti apie Opera 9. Atrodo nieko geriau nebereikia.
Tačiau buvo išleista atviro kodo naršyklė FireFox, jos pasisekimas buvo netikėtas, per trumpą laiką ją parsisiuntė daugybė interneto vartotojų. FireFox skelbėsi, kaip viena saugiausių naršyklių, turėjo daugybę privalumų, kurių neturėjo Internet Explorer. Dauguma namų vartotojų anksčiau naudojusių IE perėjo prie FireFox.
Į viršų

Vieta

Šioje pastraipoje palyginsiu naršyklių pradinio parsisiųsto įdiegimo paketo bei įdiegus naršyklę užimamą vietą. FireFox naršyklės įdiegimo byla “Firefox Setup 1.5.0.6.exe” užima 4.9MB, Opera įdiegimo byla “Opera_9.01_Eng_Setup.exe” - 4.7MB.
Įdiegus “Opera” naršyklės direktorija užėmė 5.16MB, “FireFox” naršyklės - 16MB.
Opera laimi prieš FireFox vietos atžvilgiu. Įdiegimo byla, bei vieta užimama įdiegus Operą yra tris kartus mažesnė nei užimama įdiegus FireFox naršyklę. Duodam balą Operai.
Opera 1 balas; FireFox 0 balų;
Į viršų

Įdiegimas/pirmas vaizdas

Opera įdiegimo žingsniai: Atsidarom įdiegimo bylą ir mums išmeta pasisveikinimo langą, spaudžiam ‘next’ ir skaitom licenziją, su ja sutinkam, tuomet pasirenkam direktoriją, į kurią įdiegsime naršyklę, arba tiesiog sutinkame su pradiniu nustatymu ir vėl gi spaudžiam ‘next’. Pasirenkam, jog įdiegtų nuorodas į darbalaukį ir pan. (en. shortcuts), spaudžiam ‘next’ ir patvirtinam jog tikrai norim įdiegti operą. Įdiegiant operą matome maždaug tokį vaizdą. Na ir galų gale užbaigiam įdiegimą. Įdiegimas, mygtukų spaudinėjimas, direktorijų pasirinkimas truko apie 1 minutę.
Į viršų

FireFox įdiegimo žingsniai: Atsidarom įdiegimo bylą ir mums išmeta pasisveikinimo langą, spaudžiam ‘next’ ir skaitom licenziją, sutinkam su ja, tuomet pasirenkam įdiegimo tipą - pasirinkau standartinį, kadangi dauguma vartotojų tik įdiegiančių firefox jį renkasi. Taigi matome, jog mums automatiškai parinko direktoriją ir mes jos negalime pakeisti - reikėjo rinktis ‘custom’ įdiegimo tipą. Spaudžiame ‘next’ ir matome kaip įdieginėja FireFox naršyklę. Taip pat negalėjom pasirinkti ar įdiegti nuorodas į darbalaukį ar ne. Turbūt tai galima atlikti ‘custom’ įdiegimo tipe. Na ir galų gale užbaigiam įdiegimą. O, dar vienas langas, mums leidžia pasirinkti ar įkelti informaciją iš kitų naršyklių ar ne. Įdiegimas, mygtukų spaudinėjimas, direktorijų pasirinkimas taip pat kaip operoje truko apie 1 minutę.
Kilo problemų su tuo, jog aš anksčiau turėjau įdiegęs firefox ir opera. FireFox vis rodydavo seną informaciją, nors šiaip ne taip įdiegiau į kitą direktoriją (turėjau FireFox 2 ir FireFox 3). Su opera šitos problemos nebuvo. Sugaišau porą minučių daugiau, tačiau ištrynus ankstesnes FireFox versijas viskas susitvarkė. Duodam balą Operai - su ja įdiegimas įvyko greičiau bei nekilo problemų, kurios kilo su FireFox.
Opera 2 balai; FireFox 0 balų;
Į viršų

Žiūrim ką turim. Paleidžiam operą ir matom pirmąjį vaizdą įdiegus, rašom adresą ir žiūrim Pixel.lt per operą. Daug kas skundžiasi dėl Opera pirmojo, pagrindinio stiliaus. Man jis visai padorus, nors tiesą pasakius FireFox mygtukai man labiau patinka. FireFox pirmas vaizdas - oba. Aš juk niekur nespaudžiau įdiegti Google Toolbar.. Įdomi situacija, na ką gi susitaikom ir užpildom formą. Na ir pagaliau FireFox pirmas vaizdas, o štai ir Pixel.lt per FireFox.
Balas Operai už išvaizdą - patogu ir paprasta, už tai duodam balą ir FireFox. Tačiau -1 balas FireFox, už Google Toolbar priverstinį įdiegimą.
Opera 3; FireFox 0;
Į viršų

Funkcijos, galimybės
Šiame skyrelyje peržiūrėsiu pagrindines ir populiariausias naršyklių funkcijas, galimybes.
Priedų valdymas
Opera: Widgets / FireFox: Extensions (priedų sistemos) - tai moduliai/sistemos/funkcijos (nežinau kaip tiksliai pavadinti), kurios leidžia įdiegti papildomas 3rdparty funkcijas į naršykles. Opera turi ‘Widgets’ sistemą, FireFox - ‘Extensions’. Palyginus abi sistemas, peržiūrėjus esamus 3rdparty modulius ‘Widgets‘ ir ‘Extensions‘ laimi FireFox. Extensions sistema turi daug įdomių priedų, kuriuos įdiegus FireFox naršyklė įgyja daugiau naudingų funkcijų negu turi tik įdiegus. Widgets, ne tokia funkcionali sistema, ji šiek tiek panaši į MacOS X 10.4 widgets sistemą.
Į viršų

Pagrindinės funkcijos
BitTorrent Client (BitTorrent klientas) - Tai nauja funkcija, priedas, kuris buvo įdėtas Opera 9 versijoje. Kadangi asmeniškai man teko siųstis torrent tik keletą kartų atskirų programų neįdieginėjau (kaip uTorrent ir pan.), čia opera pravertė. Tiesa, tie, kurie siunčiasi torrent bylas dažnai - įdiegia atskiras, tam skirtas programas. Dažniausiai žmonės mėgsta programas pagal paskirtį (naršyklė naršyti po internetą, irc klientai naudojami plepėti irc, el. pašto programos parsisiųsti el. paštui ir t.t.), todėl kai vienoje aplikacijoje sutalpinama daug įvarių programų, jos netenka kai kurių naudingų funkcijų, kurios yra specializuotose programose. Įjungus torrent’ų siuntimą atminties naudojimas šoktelėjo nemažai - apie 20MB, nors užklausus keletos asmenų, kurie naudoja uTorrent programą, torrent’ų siuntimo metu programos naudojo ~10-12MB. Tiesa, Opera šią funkciją laiko kaip naršyklės dalimi, nereikia įdiegti kaip atskiro modulio, o FireFox (bent jau straipsnio rašymo metu), tokio priedo neturėjo, nei įdiegto naršyklėje, nei atskirai (kalbu apie extensions).

Opera: Transfer Manager ( TM ) / FireFox: Download Manager ( DM ) (siuntinių valdymas) – TM ir DM ne daug kuo skiriasi, funkcios panašios. Tačiau Opera savo parsisiuntimų langą atidaro naujame Tab’e, o FireFox naujame lange, man tai yra minusas kadangi kuo mažiau atidarytų langų tuo geriau. Kaip atidaryti DM jau atidarytame FireFox lange per Tab’ą neradau. Jei kas žinote - parašykite.

Thumbnail Preview (Thumb’ų peržiūrėjimas) – kai naršote su daug atidarytų tab’ų (aš dažniausiai jų laikau atidares ~10-20 vienam naršyklės lange), vis reikia ieškoti reikiamo puslapio. FireFox galima naudoti Ctrl + Tab santrupą, tam, kad greitai perjungtum tabus ir surastum sau tinkamą. Opera taip pat turi šią galimybę, tiesa, Operoj man netgi patogesnė - gauni pavadinimų sąrašą ir pasirenki ką nori matyti, o FireFox atidarinėja pačius tab’us. Tačiau opera turi dar vieną neblogą galimybę - užvedus pelę ant ‘tabo’ parodo to puslapio mažą nuotrauką (thumb’ą) ir informaciją (Pavadinimas, adresas, koduotė ir mime tipas). FireFox turi priedą (extension), Viamatic foXpose, kuris taip pat rodo sumažintas svetainių nuotraukas užvedus pelę ant tab’o. Išbandžiau jį, tačiau palyginus su opera galimybėm jis yra lėtas ir ne toks patogus.

IRC – tai dar vienas priedas, kurį Opera turi įtraukus tarp pagrindinių funkcijų įdiegiamų kartu su ja. FireFox reikia įdiegti papildomą extension’ą ChatZilla, funkcionalumu neatsilieka nuo Operos IRC programos, tačiau ChatZilla patiko mažiau negu Opera IRC klientas.

Search Engines sistema – labai naudinga funkcija, ji taip pat yra ir FireFox. Ji dažnai praverčia jei naudoji ne tik google paiešką. Tiesa, FireFox norint pridėti papildomą paieškos sistema reikia pasirinkti iš tų, kurias duoda tik jie, o Operoje galima pridėti paiešką bet kokiame puslapyje, tik tai reikia atlikti per nustatymus. Taip pat Opera turi nuostabią funkciją, jog norint pasinaudoti kažkokia paieška užtenka įvesti jai priskirtą raidę, tarkim parašius ‘g pixel.lt’, ieškos google.com paieškos sistemoje žodžio ‘pixel.lt’, parašius ‘a pixel’, ieškos answers.com - ‘pixel’. Šį dalyką išbandžiau FireFox, deja pas juos tokios funkcijos nėra, nesvarbu ką įvestum - ar ‘a pixel.lt’ ar ‘g pixel.lt’ atidaro iškarto pirmą google paieškos rezultatą.

Content Blocker (turinio blokavimas) – funkcija, kurios pagalba gali užblokuoti tau nepatinkantį turinį, pavyzdžiui, banerius ir panašiai. Pabandžiau užeiti į Delfi.lt ir užblokuoti nepatinkančius banerius. Spaudžiam dešinį pelės mygtuką tuščioje vietoje, pasirenkam ‘Block content…’, spaudžiam Shift mygtuką ir pažymim erzinančias reklamines antraštes, ‘Done’ ir baigta. Pažymėtos reklaminės antraštės nebematome. FireFox neturi iš karto įdiegtos šios galimybės, tačiau radau AdBlock/AdBlockPlus extension’us, kurie taip pat atlieka šį darbą gerai.

Sessions (sesijos) – naršymo sesijų saugojimas - labai patogi ir reikalinga funckija. Jei norite restartuoti kompiuterį, tačiau nenorite prarasti visų atidarytų tab’ų (o juos visus saugoti į bookmarks, mano nuomone būtų savižudybė), ši funkcija jums labai padės - spausite ’save session’, ją išsaugosite ir galėsite drąsiai išjungti operą, restartuoti kompiuterį, įjungti operą paspausti ‘open session’, atsidarysite išsaugotą sesiją ir visi jūsų prieš tai atidaryti tab’ai vėl bus atviri ir galėsite tęsti nebaigtus darbus. Tiesą sakant nežinau, ką veikčiau be šios funkcijos. FireFox jos neturi, todėl paieškojau tarp extension’ų ir radau ‘SessionSaver‘, tačiau jis nėra labai patikimas ir patogus.

Trash Can (šiukšlinė) – kartais įvyksta toks dalykas, jog netyčia uždarai kokį nors tab’ą, nors nenorėjai jo uždaryti, arba uždarai ir staigiai nori jį atsidaryti, bet adreso nepameni. Kas tada? Ne, jūs neteisūs - keiktis nebūtina. Trash Can išsaugo paskutinius uždarytus puslapius ir ten rasite, ką praradote (tam kad nereikėtų naršyti history). FireFox vėl gi neturi įdiegtos šios funkcijos, reikia parsisiųsti extension’ą. Trash Can alternatyvą FireFox’e radau TabMixPlus.

Išvardinau tik pagrindines galimybes, todėl jei kurių nors labai svarbių nepaminėjau - parašykite.
Opera turi daugybę naudingų funkcijų, jos jau įdiegiamos kartu su naršykle. Keista, jog FireFox praktiškai viską reikia siųstis per priedų sistemą, nors ji užima 3 kartus daugiau negu Opera be papildomų priedų, tikriausiai extensions sistema užima daugiau negu pats naršyklės varikliukas :). Ką gi už funkcionalumą Operai vienas balas, FireFox už extensions sistemą taip pat vienas balas. Jei opera patobulins savo widgets sistemą, FireFox ir čia neteks pranašumo.
Opera 4; FireFox 1
Į viršų

Standartai, svetainių atvaizdavimas
Visų pirma reikia palyginti kaip šios abi naršyklės išlaiko ‘Acid2′ testą. Apie tai jau rašė NePo straipsnyje “Acid2 testas“. Acid2 testą geriau išlaikė Opera.
Tiesa, vis dar daug svetainių galima surasti, kurios su Opera neveikia teisingai, dažniausiai dėl to kaltas javascript palaikymas. Daug Google projektų vis dar yra nepasiekiami su Opera. Tačiau artimiausiu metu tai turėtų būti ištaisyta. Apie tokius neveikimus galima pranešti operai per ‘Report a bug’ funkciją.
Operai balas už Acid2 testų išlaikymą, FireFox balas už tai, jog daugumą svetainių, kurių neperžiūrėsi su Opera, gali peržiūrėti su FireFox.
Opera 5; FireFox 2
Į viršų

Greitis, atminties/ramo naudojimas
Mano kompiuterio specifikacijos šios: AMD Athlon XP 2000+ (2.08Ghz), 2GB DDR 400Mhz RAM. Operą ir FireFox atidaro nevienodai. Operos atidarymas užima ~2-5 sekundes. FireFox - ~10-15s. Atidarius vienodus 20 tab’ų Opera naudojo 70MB Ram’o, FireFox - 80. Taip pat nepamirškime, jog Opera naudoja virtualią atmintį pagal tai, kiek jos yra laisvos. Jei turite vos 100MB laisvo ram’o, savo resursus Opera suspaudžia, FireFox - ne. Operai dar vienas balas.
Opera 6; FireFox 2
Į viršų

Išvados
Stengiausi išvardinti pagrindinius palyginimų punktus, palyginti pagrindines funkcijas ir įvertinti abi naršykles. Ar tai man pavyko spręskite jūs. Pagal mano pateiktą vertinimą Opera nugalėjo FireFox rezultatu 6:2. Taigi, tam, jog Opera visiškai sutriuškintų FireFox, tereikia geresnės priedų sistemos (kaip extensions), ir, žinoma, to, jog visos svetainės palaikytų Opera naršyklę. Laukiame Opera 10, su dar daugiau naudingų funkcijų. Tam, jog FireFox bent jau pasivytų Operą, reikia sutvarkyti ‘Out of the box’ (tik įdiegus) paketą. Manau reiktų įdiegtiant FireFox reiktų pridėti ir pagrindinius populiariausius extension’us, kurie praverčia visiems. Nepaminėjau smulkių funkcijų, mygtukų santrupų, tačiau ir čia man labiau patiko Operos funkcionalumas.
Į viršų

Laukiu jūsų komentarų ir nuomonių apie šias naršykles.

Panašūs straipsniai


“Opera vs. FireFox - amžina kova” komentarų: 82

 1. Pawka

  Mouse gestures! Ir Opera kala dar viena įvartį į Firefox vartus! Nebeįsivaizduoju gyvenimo internete be mouse gestures. Pvz Operos vartotojai nuėję į kokį nors puslapį laikydami dešinį pelės mygtuką spraktelkite kairį ir grįšite į prieš tai buvusį puslapį (veiksmas “back”). Sukeitę mygtukų tvarką, vykdysite veiksmą “forward”. Kartais prisėdęs prie svetimo kompiuterio, kur nėra operos, instinktyviai bandau kartoti šiuos veiksmus. Aišku rezultatas manęs netenkina :-)

  Kalbant apie puslapių palaikymą. Tai yra ne Operos problemos, o pačių puslapių. Pavyzdžiui gūglas, kurdamas savo produktus, juos pritaiko IE ir FFoxui, besinaudodamas šių naršyklių “hackais” (nedokumentuotom f-jom?). Opera turi savo nuomonę ir to nepalaiko, dėl to ir puslapiai nepripažįsta Operos. Kiek girdėjau, gūgl toliau žada savo produktus gaminti remiantis nauju Java paremtu frameworku, tad galbūt nesuderinamumo bėdų bus išvengta. Tikėkimės.

  Mano bendradarbis kažkada gamino puslapį, kuriame paspaudus dešinį pelės mygtuką, vietoj standartinio naršyklės meniu, turėjo atsidaryti puslapio meniu. IE ir FFoxui tai nenaujiena, bet Operos priversti vykdyti skriptą jam nepavyko. Parašė žmogus į Operos supportą, paklausė kodėl negalima uždrausti naršyklės meniu išsiskleidimo. Gavo atsakymą, kad Opera niekad neleis manipuliuoti vartotoju taip, kad jam kažkas būtų draudžiama ar nežinoma. Kitaip sakant, Operos pozicija aiški :-)

 2. asterisk

  Taip taip, nepaminėjau mouse gestures. Tiesa iš pradžių niekaip nesugalvojau kur pritaikyti, dabar pastoviai keikiuosi naudodamas kur nors FF ar IE, nes nėra šios funkcijos.

 3. shazo

  nu vat tik extensionų trūkumas yra labai didelis minusas operai, dėl kurio tik ir nebenaudoju jos. Kai prastas internet connection’as, naudojantis kokiu Bitės mobiuoju internetu, tai visai praverčia adBlock ir flashBlock extensionai, kuriems analogų operoje nelabai radau. o gal tik aš jų neradau? ./

 4. asterisk

  Ne visą straipsnį perskaitei :P Opera turi ‘Content Blocker’ ir jis man visai smagus nes gali bet kokį turinį blokuot, ne tik ads’us.

 5. ZaZa

  O man labai labai patiko straipsnis!

  Dėja, negaliu savo gyvenime išskirti kokios-nors vienos naršyklės. Tenka naudoti ir IE ir Opera ir FF (teko ir Safari), viskas priklauso nuo darbo saligų. Kiekviena naršyklė turi kažka nepakeičiamo, kas ja priverčia naudoti tam tikroje srityje.

 6. shazo

  Jau numigravau ant operos, jau panašu, kad opera turi viską, ko man reikia, ir dar vieną gerą feature’ą, tai RSS readerį, kokio neradau niekur kitur. toks, kad visus feed’us rodo vienam sąraše, o ne sugrupuotai pagal feed’ą

 7. lizdeika

  http://optimoz.mozdev.org/gestures/

  O kas čia ?????? Mouse gestures FF’ui ?? NEGALI BŪTI :///

 8. mid

  nuo pat straipsnio pradzios jauciasi saliska nuomone :)

 9. KJlt

  Nu, neblogas straipsnelis… Beveik įkalbėjai naudoti Operą :)

  Šiuo metu naudoju abi dėl vienos priežasties - kartais prireikia tame pačiame portale užsiregistruoti skirtingais useriais… Kaip nekeista, man tai pavykdavo tik su IE :)) Gal jūs, protingieji kurmiai ką patarsit šiuo klausimu?

  Turiu dar pora pasiūlymų straipsnio pataisymui:

  Firefox’ui reikia uždėti + už search’ą puslapio viduje (CTRL+F), nes jis atliekamas tame pačiame lange, o ne popup’e, kaip Operoje (kaip su Download Manageriu, tik čia Opera pasigaidino)…

  Straipsnį apie įdiegimo patogumą reikėtų paslėpti po pernykščiais lapais (t.y. perrašyti). IMHO Standart režimas skirtas lameriams ir kuo jis mažiau uždavinėja klausimų, tuo kompas labiau apsaugotas nuo lamerio bajerių. Todėl reikėtų atskirai lyginti Standart ir Custom diegimus ir už kiekvieną skirti atskirus +.

  O dabar prognozuoju: Dabar pirmiau pasirodys Firefox 2 arba 1.6, negu Opera 10 ir tada panašiu santykiu pirmaus Firefox’as :) Konkurencija yra gerai :)

 10. petreliukis

  Taip taip taip…

  Mygtukai.
  Opera - iškrypėliški paprasti input’ai su standartiniu stailu.
  FireFox - viskas OK.

  Balas FireFox’ui.

  Žiūrim ką turim? 1:0 FireFox laimi.

  Atsidarymo laikas.
  Opera - 3 sekundes.
  FireFox - 1 sekunde.

  Balas FireFox’ui.

  Žiūrim ką turim? 2:0 FireFox laimi.

  Įvairiausi puslapiai.
  Opera - kreivai rodo krūvą puslapių (kai jau būna suderinta ant keleto IE/FF versijų). Dizaino karpytojai nuolat keikia Operą.
  FireFox - tokių problemų nėra.

  Balas FireFox’ui.

  Žiūrim ką turim? 3:0 FireFox laimi

  Stengiausi išvardinti pagrindinius palyginimų punktus, palyginti pagrindines funkcijas ir įvertinti abi naršykles. Pagal mano pateiktą vertinimą FireFox nugalėjo Opera rezultatu 3:0.

 11. asterisk

  Opera geriau atitinka standartus negu FireFox, niekas nekaltas dizaino karpytojai tų standartų nemoka. Opera turi savo politiką kaip minėjo Pawka. Lizdeika, extensionas yra extensionas. Opera turi tą dalyką be jokių papildomų modulių. KJlt, taip firefox paieška šiek tiek patogesnė, bet kartais erzina kai nepataikai į mygtukus ir staiga iš niekur nieko išdygsta apačioj paieška taipinant adresą. Kolkas nei FireFox 2 nei FireFox 3 (MineField), man neparodė geresnių rezultatų negu FireFox 1.5.
  mid, gal ir jaučiasi, bet vertinau kuo objektyviau. Petreliuks, nežinau kodėl taip yra tačiau operą man visada greičiau atidaro nei firefox.

 12. dado1945

  Bendrai paėmus vieną prie kito galima pritempinėti be galo. Pvz.:
  1. Firefox turi mouse gestures extension’ą.
  2. Kaip operoje su javascript debuginimu? Kalbu ne tik apie javascript console firefox’e.

  Tačiau yra vienas esminis skirtumas tarp opera ir firefox’o: firefox’as yra atviro kodo.

  Galite tempti operą kaip norite prie to :) Niekaip…

 13. asterisk

  na galima lyginti daug ką.. Saugumo tarkim nepalyginau, čia laimėtų opera (bent jau kažkada darytais apskaičiavimais). Operai parsisiųsti įvairių modulių taip pat galima. Kad ir tą patį web developer tool. Taip kad lyginti kažkokius parsisiunčiamus extensionus ir jau esamas funkcijas - nelabai teisinga. Nes tai yra 3rdparty moduliai, o ne oficialūs. Kas liečia atvirą kodą - taip čia Operos minusas, bet kartu ir pliusas. Dažnai komerciniai gaminiai yra geresni nei atviro kodo, taip kaip bet kas gali atviro kodo gaminį patobulinti, taip kiekvienas gali jį ir sugadinti.

 14. dado1945

  asterisk. Kodėl neteisinga? Tada analogiškai aš galiu teigti, kad opera perkrauta nereikalingomis funkcijomis :) Kurių Vidutiniam Petrui net nereikia.

  O tavo palyginimai tarp uždaro ir atviro neteisingi. Matyt nedirbai didelėje kompanijoje :) Arba nesinaudojai IE…

 15. ZaZa

  Nežinau, šalia sedi pusantro “dizajno kaprytojo” ir į operos puse nei vienas nei karta nenusikeikia. Jie iš vis nesikeikia, o tik barbena pirštais į klavišus, o poto parodo beveik (keliu pikseliu skirtumas yra leistinas) vienodą rezultatą ir IE ir Opera ir FF ir Safari (kaip jie testuoja paskutini aš nežinau, bet nei vieno Apple šalia nei kvapo nera).

  Opera turi savo kloniuką Mobiliems telefonams (apie kuri niekas nieko neparašė). Manau, šio metu, kai visi juda į PDA ir Mobilaus telefono sujungimą, tai yra dydelis pliusas Operai.

  Man labai įdomų, ka duoda FF atviras kodas iš paprastu vartotojų pusės, bei iš Jūsų, ne visai paprastų vartotojų pusės. Man asmeniškai visiškai “по барабану” ar atviras kodas ar ne.

 16. jungle

  Per kiek opera ir ff atsidaro nezinau, bet IE pas mane tai 0 sec ;) na gal daugiausiai kokia 0.1

 17. ernetas

  Instaliuojant Firefox custom režime rodos buvo galima pasirinkti ar instaliuoti Google Toolbar. O instaliavimo sudėtingumas Firefox nuo Opera nedaug skiriasi. Jeigu gerai pamenu tai ant Windows XP buvo tekę nesenai(prieš keletą dienų) suinstaliuoti Firefox 1.5.0.5 ir jokio Google Toolbar… Taip pat ir su Firefox 1.5.0.6 Debian sistemoje.
  Būtina apie patogumą klausimą palikti vartotojams, bet bet kokiu atveju Firefox išvaizdą galima padaryti tokią pat kaip ir Opera.
  http://moztorrent.mozdev.org/ šitas daiktas mano manymu daug kartų labiau pralenkia Opera.
  Beje, negi torrent’ų siuntimasis priklauso pagrindinėms naršyklės funkcijoms? Juk pagrindinės naršyklių funkcijos yra korektiškai atvaizduoti puslapius, o ne atstoti visą OS su kitom programom. Tai prie ko čia torrent’ai?
  Jeigu prakalbom apie tokius dalykus kaip torrent’ai tai matyt pastebėjai, kad Opera nepalaiko kitų download manager’ių, o būtinai turi naudoti Operos dm.
  http://firefox.geckodev.org/index.php?Download%20Manager%20Tweak ;) .
  “Opera taip pat turi šią galimybę, tiesa.” Kažkodėl nepastebėjau, kad veiktų Ctrl+Page Down/Up, o ant Firefox veikia.
  “Tačiau opera turi dar vieną neblogą galimybę - užvedus pelę ant ‘tabo’ parodo to puslapio mažą nuotrauką (thumb’ą) ir informaciją (Pavadinimas, adresas, koduotė ir mime tipas).”
  Deja jis lėtina PC.
  Be to, prisiminiau dar vieną minusą, kad kai PC labai labai apkrautas startavimo metu ir dar paleidžiama Opera tai ji nulūžta.
  “IRC – tai dar vienas priedas, kurį Opera turi įtraukus tarp pagrindinių funkcijų įdiegiamų kartu su ja. FireFox reikia įdiegti papildomą extension’ą ChatZilla, funkcionalumu neatsilieka nuo Operos IRC programos, tačiau ChatZilla patiko mažiau negu Opera IRC klientas.”
  Taip Opera sumažina saugumą. Kuo daugiau visokio šlamšto tai tuo didesnė tikimybė, kad bus įsilaužta. O ar patiko ar ne tai irgi spręsti vartotojams, nes čia nuomonė, o ne argumentais pagrįstas faktas.
  “Tiesa, FireFox norint pridėti papildomą paieškos sistema reikia pasirinkti iš tų, kurias duoda tik jie”
  Nesvaik. Ok? Spaudi Add Engines…
  Tu palygink paspaudimus. Ką lengviau paspausti? Ctrl+K? Ctrl+L–>Home–>g–>Space? :D
  Beje, Firefox normaliai palaiko Google Calendar, o Opera - ne.
  Firefox turi dar geresnį daiktą - Google Browser Sync.
  Bet juk ir Firefox ir Opera turi History, tai kam tas Trash Can?
  Apie pritaikymą neįgaliesiems net nekalbėjai :/ .
  “Tačiau artimiausiu metu tai turėtų būti ištaisyta.”
  Iš kur tokie duomenys?
  Beje, Firefox turi DOM inspector.
  Dar pamiršai tokį daiktą kaip about:config
  “Operos atidarymas užima ~2-5 sekundes. FireFox - ~10-15s.”
  Priklauso nuo nustatymų ir extension’ų/widget’ų.
  “Atidarius vienodus 20 tab’ų Opera naudojo 70MB Ram’o, FireFox - 80.”
  Spėju nei cache nei cookies nebuvo ištrinti.
  http://www.extremetech.com/article2/0,1697,1990864,00.asp
  http://www.scss.com.au/family/andrew/opera/firefox/ - čia tau kad žinotum kaip pasidaryti Firefox = Opera ir atkreipk dėmesį, kad šioje nuorodoje RAM testas atliekamas su Opera 8.0.
  Dauguma extension’ų bus integruojami į Firefox kaip jos dalis, o ne extension’ai.
  Firefox yra tokia naršyklė, kurią gali susikonfigūruoti kaip nori labai paparastai, o apie Opera to nepasakyčiau.

  P. S. Čia Opera theme’as: http://imsuden2.blogspot.com/2005/06/opera-theme-for-firefox_13.html

 18. asterisk

  jungle, taip yra todėl, kad IE pagal nutylėjimą jau būna atidarytas (nežinau ar teisingi gandai mane pasiekė)

  ernetas, ačiū kad netingėjai parašyti tokį komentarą.
  Nesvarbu custom buvo galima ar ne, bet per standart net nepranešė jog toks dalykas bus įdiegtas.
  Torrentų siuntimas yra privalumas, kadangi gali parsisiųsti bet kokius failus ir nereikia įdieginėti papildomų programų. Rada gerą torrent failą, kam man siųsti programą, ją įdiegti, kad parsisiusčiau vieną failą ? Tai gali parsisiųsti su naršykle.
  Operos thumbai nė kiek nelėtina PC, išbandžiau su Celeron 500Mhz 128MB.
  Taip opera vis dar sprendžia problemas su lūžimais, kartais naršant kokioje nors svetainėje neaiškioje ji lūžta, tiesa pakeitus Opera 8 į Opera 9 lūžių nebepasitaiko.
  Kas liečia IRC tavo tiesa, tačiau juos greitai pašalina per weekly buildus. O ką kalbėti apie FireFox extensions, kuriuos gali suprogramuoti nepatyrę programuotojai ? Juose galima atrasti daug daugiau pažeidžiamumų.
  \”Nesvaik. Ok? Spaudi Add Engines…\” - na tikriausiai nesupratai ką turėjau omenyje. Add engines paspaudžiau ir ką ? Gavau pasirinkti paieškos svetaines. Opera man leidžia įdiegti bet kokio puslapio paiešką, netgi pixel.lt.
  Apie google viskas aišku. Google palaiko FireFox, ne operą, todėl savo projektus pirmiausiai pritaiko IE (daugumai vartotojų) ir FireFox (partneriams).
  Apie pritaikymą neįgaliems nekalbėjau. Galėtum parašyti plačiau.
  Kam naršyti šimtus puslapių sąrašą history, kad surastum vieną puslapį, kai gali pažiūrėti trash can ir iškarto pamatyti tau reikiamą išjungtą puslapį.
  \”Dar pamiršai tokį daiktą kaip about:config\” - Opera:config :)
  \”Spėju nei cache nei cookies nebuvo ištrinti.\” - viskas išvalyta ir buvo paleistos visiškai naujai įdiektos naršyklės.
  \”RAM testas atliekamas su Opera 8.0.\” - pamirškim Opera 8, visiem aišku jog joje buvo problemų su RAM, kurios puikiai išsprendžiamos Opera 9 ;)

  Operoje konfigūracija tokia pat galinga kaip ir FireFox, nepamirškime cookių tvarkymo. Na o šiaip vertinant naršykles, keikviena turi savo pliusus ir minusus, iš esmės kad ir ką lygintum, vieni turės savo nuomonę, kiti kitą.

  Ir galų gale laimės Opera :)

 19. ernetas

  “Gavo atsakymą, kad Opera niekad neleis manipuliuoti vartotoju taip, kad jam kažkas būtų draudžiama ar nežinoma. Kitaip sakant, Operos pozicija aiški :-)”
  Totali nesąmonė, jau dabar Firefox blokuoja puslapių meniu.
  “Mouse gestures! Ir Opera kala dar viena įvartį į Firefox vartus!”
  Sukeisk vietomis Firefox su Opera, nes Opera šią funkciją turi integruotą, o Firefox ją galima net išmest.
  https://addons.mozilla.org/extensions/moreinfo.php?application=firefox&id=39
  “Opera turi ‘Content Blocker’ ir jis man visai smagus nes gali bet kokį turinį blokuot, ne tik ads’us.”
  Deja jisai iš karto nesuveikia, o ant Firefox suveikia.
  “RSS readerį, kokio neradau niekur kitur.”
  Firefox turi krūvas daug galingesnių extension’ų tam ir dar savyje turi RSS reader’į.
  “nuo pat straipsnio pradzios jauciasi saliska nuomone :)”
  Už tai, kad Firefox ir Opera turėtų vertinti kitos naršyklės naudotojas ir mylėtojas, o ne kažkurios iš šių.
  “Firefox’ui reikia uždėti + už search’ą puslapio viduje (CTRL+F), nes jis atliekamas tame pačiame lange, o ne popup’e, kaip Operoje (kaip su Download Manageriu, tik čia Opera pasigaidino)…”
  Aha, ir dar paieška atliekama iš karto ir visame puslapyje, o ne dalyje, o jeigu peržengei ribą tai tą ir parašo.
  Beje, dar pamiršau paminėti, kad Opera retkarčiais užsifreezina(priklauso nuo HDD galingumo, nes tuo metu ji trina duomenis iš cache, o kaip žinia taip pelė nejuda ir Firefox kala į klyną Operai :) ).
  “Opera - kreivai rodo krūvą puslapių (kai jau būna suderinta ant keleto IE/FF versijų). Dizaino karpytojai nuolat keikia Operą.”
  Aha, ir kartais net neveikia paprasčių paprasčiausias .
  “bet kartais erzina kai nepataikai į mygtukus ir staiga iš niekur nieko išdygsta apačioj paieška taipinant adresą.”
  O tai nori pasakyt su Opera taip nebūna? :/
  “Saugumo tarkim nepalyginau, čia laimėtų opera (bent jau kažkada darytais apskaičiavimais).”
  Deja Operoje dėl atviro kodo nepalaikymo ištaisoma žymiai mažiau klaidų negu Firefox.
  “Operai parsisiųsti įvairių modulių taip pat galima. Kad ir tą patį web developer tool. Taip kad lyginti kažkokius parsisiunčiamus extensionus ir jau esamas funkcijas - nelabai teisinga.”
  Bet jų daug mažiau. O kodėl neteisinga? Viskas čia teisinga.
  “Dažnai komerciniai gaminiai yra geresni nei atviro kodo, taip kaip bet kas gali atviro kodo gaminį patobulinti, taip kiekvienas gali jį ir sugadinti.”
  Turėtum pastebėti, kad sugadintų gaminių niekas nepublishina oficialiai, o jeigu produktas yra atviro kodo tai tik pagreitina jo tobulėjimą ir klaidų mažėjimą.

 20. asterisk

  Nelabai supratau, kaip tai content blocker nesuveikia iškarto ?
  Kam išmesti mouse gesture? Be to jo įdiegus nėra firefox, reikia ieškotis extensiono. Kiekvieną kartą prisėdus prei pc kur yra firefox, nepulsi siųstis visų extensionų kurių tau reikia.. Pagrindinis minusas, kodėl FireFox yra negerai su savo extensionų sistema. FireFox ’savyje’ esantis RSS readeris ne toks patogus kaip Operoje (bent jau man ir keletos asmenų kuriuos išmokiau naudotis šiuo dalyku).
  Ne su operos paieška taip neatsitinka.
  Kaip tai paieška veikia dalyje puslapio ? Nelabai supratau :) Opera paspalvoja visus rezultatus atitinkančius tavo įvestus simbolius.
  Ištaisoma žymiai mažiau, nes jų yra žymiai mažiau :) IE irgi nėra atviro kodo, bet ten ištaisoma žymiai daugiau negu Opera ar FireFox…
  Yra tiek kiek reikia, skaičiai nieko nesako, sako jų nauda..

 21. ernetas

  “jungle, taip yra todėl, kad IE pagal nutylėjimą jau būna atidarytas (nežinau ar teisingi gandai mane pasiekė)”
  Teisingi, teisingi… Beveik visas Windows OS’as naudoja IE.
  “Nesvarbu custom buvo galima ar ne, bet per standart net nepranešė jog toks dalykas bus įdiegtas.”
  O ar Opera pranešė, kad bus įdiegta mouse gestures? Šitaip skamba tavo klausimas.
  “Torrentų siuntimas yra privalumas, kadangi gali parsisiųsti bet kokius failus ir nereikia įdieginėti papildomų programų. Rada gerą torrent failą, kam man siųsti programą, ją įdiegti, kad parsisiusčiau vieną failą ? Tai gali parsisiųsti su naršykle.”
  Naršyklė turi naršyti, o ne siųsti failus.
  “Operos thumbai nė kiek nelėtina PC, išbandžiau su Celeron 500Mhz 128MB.”
  Komentaras be logikos :) . Bet koks patobulinimas sulėtina programos veikimą, o čia gi tinklapio screenshot… Kaip gali nelėtint. P. S. Buvau atsidaręs puslapį su daug grafikos(~20 paveiksliukų 1280*1024 rez.) ir Opera vos vos vilkosi, nors vietos cache, RAM’e ir VM turėjo užtekti.
  “Kas liečia IRC tavo tiesa, tačiau juos greitai pašalina per weekly buildus. O ką kalbėti apie FireFox extensions, kuriuos gali suprogramuoti nepatyrę programuotojai ? Juose galima atrasti daug daugiau pažeidžiamumų.”
  Bet Firefox palieka tau teisę pasirinkti ką diegti. Bet kurioje naršyklėje reikia turėti galvą ant pečių, kad negautum į kaktą viruso ar pan.
  “Kas liečia IRC tavo tiesa, tačiau juos greitai pašalina per weekly buildus.”
  Deja ne visus, kadangi Opera ne atviro kodo.
  “\”Nesvaik. Ok? Spaudi Add Engines…\” - na tikriausiai nesupratai ką turėjau omenyje. Add engines paspaudžiau ir ką ? Gavau pasirinkti paieškos svetaines. Opera man leidžia įdiegti bet kokio puslapio paiešką, netgi pixel.lt.”
  Heh… Nežiopsok :) .
  http://www.rollyo.com/firefoxsearch.html
  http://hacks.oreilly.com/pub/h/3033
  “Apie pritaikymą neįgaliems nekalbėjau. Galėtum parašyti plačiau”
  Deja dabar neturiu Opera :/ .
  “Kam naršyti šimtus puslapių sąrašą history, kad surastum vieną puslapį, kai gali pažiūrėti trash can ir iškarto pamatyti tau reikiamą išjungtą puslapį.”
  Tas puslapis bus labai arti, todėl nereikės naršyti šitums puslapių history.
  “\”Dar pamiršai tokį daiktą kaip about:config\” - Opera:config :)”
  Ir ką matai? Opera mažiau tinkinasi.
  “\”RAM testas atliekamas su Opera 8.0.\” - pamirškim Opera 8, visiem aišku jog joje buvo problemų su RAM, kurios puikiai išsprendžiamos Opera 9 ;)”
  Ir matoma, kad tos problemos buvo per mažas RAM kiekis? :D
  “Operoje konfigūracija tokia pat galinga kaip ir FireFox, nepamirškime cookių tvarkymo.”
  Cookies irgi galima Firefox’e tvarkyti, apie konfigūracijos galingumą nepasakyčiau to ką tu ką tik parašei.
  “Ir galų gale laimės Opera :)”
  Pataisau: “Jau laimėjo Firefox.”.

 22. asterisk

  Ir vėl duodi visokių hackų url.. Kam man hackinti FireFox, jei Opera turi viską ko reikia nehackinus ? :p (retorinis klausimas, nebūtina atsakyti, pavargau skaityt ilgus tavo atsakymus :)) )

 23. ernetas

  Nelabai supratau, kaip tai content blocker nesuveikia iškarto ?
  Flash’o iš karto neblokuos, o FlashBlock extension’as blokuoja visus flahs’us. Tau telieka atsirinkti ką rodyti.
  “Kam išmesti mouse gesture? Be to jo įdiegus nėra firefox, reikia ieškotis extensiono. Kiekvieną kartą prisėdus prei pc kur yra firefox, nepulsi siųstis visų extensionų kurių tau reikia.. Pagrindinis minusas, kodėl FireFox yra negerai su savo extensionų sistema. FireFox ’savyje’ esantis RSS readeris ne toks patogus kaip Operoje (bent jau man ir keletos asmenų kuriuos išmokiau naudotis šiuo dalyku).”
  O jeigu jis man trukdo dirbti? Iš tikrųjų dažnai taip būna, kad rašai rašai tekstą į input, o vėliau jis nueina velniop, nes netyčia backinai su mouse’u. Firefox galima įsirašyti į kitą įrenginį. PPC, USB stick ar pan. Firefox RSS reader’į gali įsidėti į USB stick’ą.
  “Ne su operos paieška taip neatsitinka.”
  Kaip tai neatsitinka? Netikiu. Juk klaidų pridarai ir ten ir ten, o vienu ar kitu atveju tu gali ištaisyti jas.
  “Kaip tai paieška veikia dalyje puslapio ? Nelabai supratau :) Opera paspalvoja visus rezultatus atitinkančius tavo įvestus simbolius.”
  Aš irgi nelabai supratau apie ką tu. Firefox irgi.
  “Ištaisoma žymiai mažiau, nes jų yra žymiai mažiau :) IE irgi nėra atviro kodo, bet ten ištaisoma žymiai daugiau negu Opera ar FireFox…”
  Kažkodėl vis kas savaite po naują build’ą turi išleist? Ane?
  “Yra tiek kiek reikia, skaičiai nieko nesako, sako jų nauda..”
  Daug ką sako, nes dažnai ko reikia tai to ir nebūna. O kadangi Firefox Opera extension’ų skaičiumi lenkia labai daug tai didesnė tikimybė, kad rasi reikiamą extension’ą.

 24. ernetas

  “Ir vėl duodi visokių hackų url.. Kam man hackinti FireFox, jei Opera turi viską ko reikia nehackinus ? :p (retorinis klausimas, nebūtina atsakyti, pavargau skaityt ilgus tavo atsakymus :) ) )”
  Hmmm… O kur ten hack’as? Juk ten tiesiog sukuriama Firefox paieškos engine ir tiek. Tai jeigu dabar kuriu .bashrc tai irgi skaitosi hack’as?
  Ogi tam, kad turėti labiau tinkinamą naršyklę.

 25. Pawka

  “Beje, Firefox normaliai palaiko Google Calendar, o Opera - ne.”, Čia jau seniai aišku, kalbėjau apie tai ne kartą, kad gūglas naudojasi browserių hackais, prieš kuriuos Opera yra kategoriškai prieš. Dėl to ir neveikia :-P

  “Bet juk ir Firefox ir Opera turi History, tai kam tas Trash Can?” - Kai nenaudoji - nesuprasi, kai naudoji - supranti, kad patogiau.

  “Totali nesąmonė, jau dabar Firefox blokuoja puslapių meniu.” Apsišviesk apie ką šneku, tada rėk. FFoxke galima disablinti RMB meniu, Operoje - ne.

  “Deja Operoje dėl atviro kodo nepalaikymo ištaisoma žymiai mažiau klaidų negu Firefox.” - nes paprasčiausiai yra mažiau ką taisyti, o jei yra - ištaisoma tikrai ne lėčiau :-)

  “Naršyklė turi naršyti, o ne siųsti failus.” Ką reiškia naršyti? Ogi parsisiųsti puslapiu turinį ir jį atvaizduoti. Su puslapio turiniu dažnai tenka atisiųsti ir paveiksliukus. Taip pat praverčia siųstis ir kitus failus. O kodėl gi neparsisiuntus torrentų, jei tai irgi failai? :-) Taip, kad tavo teiginys ABSOLIUČIAI neteisingas.

  “O jeigu jis man trukdo dirbti? (kalbant apie mouse gestures)” - Disablink jį, kam jį mest lauk? :-)

  Ir galų gale kas patogiau: įsidiegus sistemą, instaliuoju browserį ir naudojuosi visais jų privalumais, ar įsidiegiu browserį ir dar šimtą jo extensionų? Btw, reik sekt kiekvieno iš jų atnaujinimus… fuj. :-/

 26. Ramunas

  Nezinau kas ten del ctrl+f sake, bet ant Operos paspausk .(tasko) mygtuka, ir gausi paieska kaip firefoxe.

 27. Joshas

  Šitas fleimas gali tęstis ilgai :). Geriausia naudoti tai, kas yra patogu pačiam. Aš asmeniškai pasirinkau Opera naršyklę. Dabar ja tikrinu emailą, skaitau naujienų grupes ir RSS naujienas, taip sutaupau ir laiko, ir vietos diske, Opera atstoja 3 papioldomas programas. Žinoma, yra ir šiokių tokių klaidų, bet tobulų programų nebūna, jos vis tobulinamos.
  Visų komentarų perskaityti neturėjau kantrybės, bet keletas pastebėjimų:
  * greičiausia paieška Operoje - spaudi “.” (taškas) ir rašai paieškos žodį.
  * Opera turi daugybę paslėptų funkcijų, tai neklaidina eilinio vartotojo;
  * lankstus UI “kustomizavimas”;
  * Opera gali naršyti wml (WAP) puslapius;
  Beje, kad pasiektų Operos funkcionalumą “out of the box”, kiek reikia Firefox’ui extensions’ų atsiust, ir kiek tada jis vietos diske užims?

 28. ernetas

  ““Beje, Firefox normaliai palaiko Google Calendar, o Opera - ne.”, Čia jau seniai aišku, kalbėjau apie tai ne kartą, kad gūglas naudojasi browserių hackais, prieš kuriuos Opera yra kategoriškai prieš. Dėl to ir neveikia :-P”
  Aha, o Firefox irgi yra acid2 priešas, bet mėgsta gerą puslapių atvaizdavimą.
  ““Bet juk ir Firefox ir Opera turi History, tai kam tas Trash Can?” - Kai nenaudoji - nesuprasi, kai naudoji - supranti, kad patogiau.”
  Kai turėjau Opera tai tokio dalyko net nemačiau. Vis tiek mano manymu jis yra nereikalingas ir apkraunantis PC šiukšlėm ir pan.
  “O kodėl gi neparsisiuntus torrentų, jei tai irgi failai?”
  Bet ar juose esantys failai visada būna atidaromi su naršykle?
  ““O jeigu jis man trukdo dirbti? (kalbant apie mouse gestures)” - Disablink jį, kam jį mest lauk? :-)”
  Bet vienu ar kitu atveju jis tik užims papildomą HDD vietą.
  “Ir galų gale kas patogiau: įsidiegus sistemą, instaliuoju browserį ir naudojuosi visais jų privalumais, ar įsidiegiu browserį ir dar šimtą jo extensionų?”
  Jau geriau suinstaliuoti dar šimtą jo extension’ų, negu naudoti naršyklę su tuo, ko tau nereikia arba ne tokią kokios tu nori.
  “Btw, reik sekt kiekvieno iš jų atnaujinimus… fuj. :-/”
  Firefox turi galimybę pats tikrinti extension’ų atnaujinimus.
  Ramunas, o ką spausti jeigu esi input’e? :)

 29. asterisk

  “Kai turėjau Opera tai tokio dalyko net nemačiau. Vis tiek mano manymu jis yra nereikalingas ir apkraunantis PC šiukšlėm ir pan.” nusišneki :) Prie ko čia paskutinių išjungtų svetainių matymas susijęs su šiukšlėm ? Gal tada pakalbėkim kiek šiukšlių prikrauna FireFox, jei neturi tiek funkcijų o jau užima 3 kartus daugiau vietos nei Opera ?

 30. HEADSHOT

  Ernestas kam knistis po history jeigu gali paspausti tik ctrl+z ir grisi atgal(taip gali grist koki 10 tabu atgal naudodamas tik 2 migtukus) Dar viena labai patogi funkcija kuri turbut priklauso tiem mouse gestures tai kai laikai paspaudes tinklapio zonoje desini peles klavisa ir pavarai su ratuku islenda visas tabu listas ratuko pagalba uzvarai ant norimo tabo atleidi desini migtuka peles ir tu jau pasirinktame tinklapyje.
  Tiesa, kaip opera gali buti perkrauta funkciju kai turedama zymiai zymiai daugiau funkciju uzima tiek kartu maziau nei ff tai gal ff prikimstas nereikalingo slamsto?

 31. ernetas

  ““Kai turėjau Opera tai tokio dalyko net nemačiau. Vis tiek mano manymu jis yra nereikalingas ir apkraunantis PC šiukšlėm ir pan.” nusišneki :) Prie ko čia paskutinių išjungtų svetainių matymas susijęs su šiukšlėm ? Gal tada pakalbėkim kiek šiukšlių prikrauna FireFox, jei neturi tiek funkcijų o jau užima 3 kartus daugiau vietos nei Opera ?”
  Prie to, nes jeigu nesinaudoji tokia funkcija, tai tos paskutinės išjungtos svetainės tampa šiukšlėmis.
  Bet turi gerą extension varikliuką, kuris kaip suprantu ir užima tiek.

 32. tamole

  Pritariu mid dėl iš anksto jaučiamos šališkos nuomonės…

  Dėl paieškos adreso laukelyje tai galima nustatyt, ko FF ieško pakeičiant užklausos parametrus about:config…

  O šiaip tai nors ir pats tikiu, kad Opera kažkuria prasme ir geresnė, tačiau man jos valdymas itin nepatinka. Didžiausias Operos blogis man - jei pelės ratuku paklikinu kur nors puslapyje, ta rodyklėlė skrolinimo atsiranda psl. viduryje ir po to ten lieka. Mane tai siutina, nes kartais juk gali atsitikti, kad netyčia paspausi ratuką ir pelė nuskris kažkur ne ten kur reikia… Ir dar yra visa galybė kitų smulkmenų, kurios man tiesiog nepatinka… FF jų irgi turi, tačiau didžiają jų dalį pamiršau susiradęs atitinkamus extensionus…

 33. Pawka

  Nu ernetas tu mane stebini :-) Pats atsakai į savo klausimus, bet net nepastebi. Opera atvaizduoja puslapius taip, kaip jie yra sukurti. Toliau analizuojant tavo komentarus, darosi išvada, kad history, cookies ir cache’as yra šiukšlės :-) Btw, jei tu nematei trash can’o, tai tuo labiau nereiškia, kad jis nenaudingas :-)

  Dabar apie parsisiunčiamus failus. Klausimas tau: kodėl tada visi kiti failai, kurie nėra atidaromi su naršykle, sėkmingai su ja yra parsiunčiami? Atsakysiu pats. Šių laikų naršyklė turi turėti galimybę ne tik atvaizduoti puslapio tekstą, bet ir leisti naršyti ir naudotis pasaulinio tinklo galimybėmis. Dar vienas klausimas tau: kam tada į naršykles yra integruoti FTP klientai? Jei galima siųstis iš FTP, kodėl tada nereik galimybės siųstis torrentų? Manau, jei tavo mėgiamas Firefoxas (nieko prieš jį neturiu) ‘padefaultu’ turėtų torrentų palaikymą, šnekėtum kitaip, o ne apeliuotum, kad torrentų parsisiuntimo galimybė - nereikalingas dalykas. O diskusijos apie užimamą vietą šiais laikais yra tikrų tirkiausia nesamonė. Ar 5 mb ar 10 mb? Koks gi skirtumas? Pas mane mp3 gabalai po daugiau užima.

  “Jau geriau suinstaliuoti dar šimtą jo extension’ų, negu naudoti naršyklę su tuo, ko tau nereikia arba ne tokią kokios tu nori.” Nesamonė! Ir išvis kas per diskomfortas, jei žinai, kad naršyklė turi kažkokią papildomą funkciją, kurios tu nenaudoji ir ji nelenda į akį? Žinoma, jei tau nepatogu, tai jau kita tema, bet tikrai ne dėl to, kad “naršyklė yra su tuo, ko tau nereikia”. :-)

 34. asterisk

  (17:07:26) <ernetas> Joa, tenka sutikt, kad Opera valdo, bet aš vis tiek bandysiu gint FF :D .

  Daugiau komentarų reikia ?

 35. ernetas

  asterisk, taip, bet esmė tame, kad kiekviena naršyklė turi savų privalumų ir trūkumų. O komentarų tiek rašiau, kad išsiaiškinčiau daugiau naršyklių galimybių.

 36. mid

  o kokie safari trukumai? :)

 37. Rimantas

  na ir malkų priskaldėt, tiek su straipsnių, tiek su komentarais :)
  Gal šitas padėsi suprasti, kodėl FF yra tokia, kokia yra: http://blakeross.com/index.php?p=9
  Torrentai, viešpatie…

 38. HEADSHOT

  Kiekvienam kuris bent kiek susijas su web kurima turetu praversti operos galimybe tampyti foto taip tiksliai pamatai kokio dydzio ta foto kur jos ribos ir panasiai taip pat issami foto informacija beveik kaip ir windowsuose paspaudus properties taip pat ir operoje galima net pamatyti su kokiu fotoaparatu padaryta foto. Yra ir daugiau tokiu ivairiu smulkmiu kuriu as nerandu jokioje kitoje narsykle.

 39. ernetas

  HEADSHOT, bet ar tau reikalingas EXIF’as? Juk jis gali ir klysti dažnai.
  Ir iš viso: prie ko čia EXIF’as ir WEB kūrimas? Normaliam WEB kūrėjui reikėtų turėti kuo daugiau naršyklių ir pasirūpinti, kad su visomis atrodytų gerai. O tu čia apie paveikslėlio ribas… Tai reikia iš anksto galvoti ką pieši/fotografuoji ir dedi.
  Dabar įsidėjau Opera ir žiūriu:
  http://img175.imageshack.us/img175/9121/opera1an4.jpg
  Kas čia per kalba? Juk siunčiausi tą failą, kurį man Opera pasiūlė. O net pasirinkus English, Opera instaleris nepakeičia kalbos, kol nespaudžiu Enter.
  http://img175.imageshack.us/img175/7766/opera2fn3.jpg
  Kas čia per velnias? Kam man reikalingas tas paveiksliukas ir ką jis ten simbolizuoja? Kodėl instaliacija iš karto neprasideda, jeigu tai jau ne pirmasis meniu?
  http://img98.imageshack.us/img98/1765/opera3me7.jpg
  Kur tu matai EXIF’ą? Opera šiuo atveju turi savų minusų ir pliusų, o Firefox taip pat…

 40. asterisk

  ernetas, kalba pasirenkama pagal abėcėlę. Reikia pasirinkti English.
  Kam tau reikalingas tas piešinukas ? Tai vadinamas pasisveikinimo langas, kam tada reikalingas šitas http://pixel.lt/wp-content/uploads/2006/08/firefox-install-1.png ?
  EXIF’o nėra, kadangi nesidomėjai apie PNG formato paveiksliukus.

 41. ernetas

  “ernetas, kalba pasirenkama pagal abėcėlę. Reikia pasirinkti English.”
  Bet tai dar nereiškia, kad visi naudos kažkokia Aborigenų kalbą. Ir kalba kalbos paisirnkimo meniu’e nesikeičia.
  asterisk, aš nelyginu abiejų naršyklių, aš lyginu tik Opera su tobula naršykle.
  Dėl EXIF’o, tai taip(per skubėjima bet kurį paveiksliuką paėmiau), bet vis tiek laikausi savo nuomonės, kad EXIF’as nereikalingas.

 42. DjiXas

  Good :) Opera ir turejo laimeti, firefox sux, kokia buvo, tokia liko :)

  nesuprantu zmogu, kurie naudoja firefox, lol

 43. Karolis

  Kaip jau keli žmonės minėjo straipsis labai šališkas, bet vargu ar autorių dėl to reiktų kaltinti - visi turim savo mėgstamus produktus. Tiesa, manau, kad tą patį straipsnį galima apverti ir visus taškus sudėti Firefox`ui. Daug kam patinka kad nereikia rinktis visokių nesamonių, o programa įdiegiama su minimaliu user input - 1 taškas FF. Programa pateikiama be priedų (išskyrus quality feedback) - dar vienas balas FF. Žinant kokius priedus naudot, galima FF praktiškai paverst Opera, tik dar ir tinklapiai bus atvaizduojami normaniai - visi laurai FF.

  Turiu pastebėt, kad pats ilgą laiką naudojau Opera, bet galiausiai šiek tiek užkniso tie perdėtai maži šriftai ir tinklapių kraipymas, arba žinutės “Your browser is not supported”, o kai sužinojau kokios galimybės atsiverčia su extentions, spjoviau į Operą visiškai.

  Tiesa, atminties atžvilgiu tai geco varikliukas tikrai atsilieka, bet kam tai taip svarbu turint 2 Gb RAM? Be to, galima šiek tiek nagus prikišt prie FF kad jis to RAM mažiau valgytų.

  Ir pabaigai: pažiūrim čia - http://www.ranking.lt/ - ir vėl Opera gauna “malkų”

  Dar pridursiu, kad Firefox 2.0 dar labiau atsiplėš nuo Operos savo funkcijom. Sakykit ką norit, bet open source yra open source…

 44. Murdaba

  KJlt rašė:
  Firefox’ui reikia uždėti + už search’ą puslapio viduje (CTRL+F), nes jis atliekamas tame pačiame lange, o ne popup’e, kaip Operoje (kaip su Download Manageriu, tik čia Opera pasigaidino)…

  Vat ir ne :]. Naršyklės lange paspausk tašką ir suvesk norimą tekstą - opera rezultatus atknis iškarto visame puslapyje.

  O šiaip manau lyginti šias naršykles yra beprasmiška. Vistiek visi liks įsitikinę savo tiesa. Man pavyzdžiui labai patinka, kad operoj viskas būna iš karto - ir rrs, ir tas pats IRC… Bent jau man tas sutaupo daug laiko.

 45. HEADSHOT

  Na man atejus i tinklapi visada idomu is kokiu elementu jis sudarytas ir kaip sudeliotas…

 46. KIK

  Naudoju FF. Tikrai nepradėsiu vardint kodėl jis geresnis… Juk aišku jei visus pliusus ir minusus sudėjus laimėtų FF. 2005 metais gauta du apdovanojimai kaip geriausia naršyklė, o šiais metais žiūrėsim tai tikriausaii vėlgi laimės FF :) .
  Dėl to toolbar tai parsisiųsk tiesiai iš tinklapio ir pamatysi, kad jokio toolbar nėra (na nebent kas nors kokioje nors versijoje pasikeitę, bet netikiu, kad taip yra)…
  Žodžiu daug ką galima perverst į FF naudą, nes matau straipsnio rašytojas labai gerai nesusipažinęs su FF ir Opera :)

 47. asterisk

  KIK, su Opera susipažinęs labai gerai, su FF pakankamai gerai. Tiesiog straipsnis gavosi gan šališkas, kadangi asmeniškai Opera man yra geresnė naršyklė už FireFox.

 48. enc

  Dėl užimamos vietos Operai negalima skirti taško vien dėl to, kad daugiau negu pusę FF’o parašyta su JS/XUL. Ar Operoje pakeitus vieną CSS’ą galima pakeisti viso meniu teksto spalvą bei stilių?

  Pakalbėkime apie extension’us. Opera 10 (kiek žinau) turės widget’us, kurie tebus paprasti popup’ai, kuriuose bus išparsinta dafiga xml’o ir prirašyta šiek tiek html’o su js’u. kur normalus GUI? Firefox’as tokiu atveju turi XUL’ą ir ECMAScript.

  Taip kad -2 taškai Operai ir +2 taškai firefox’ui

 49. gurmanas

  nu cia tas pats kaip Ish butelio alu ar ish skarbonkes.
  Nu nestovi ant operos nors tu ka, kazkaip kai pasilejdzia ji - nu rankos su ja kaip atshipe :p

 50. assassin

  na va, perskaiciau ir isitikinau, kad metu lauk firefox ir uzsidedu naujaja Opera, paskutiniai puslapiai su firefox ir jis manes nebekankins… tiksliau ji naudojau tik paziureti, kuo jis taip patinka kursiokui. man gi kaip paprastam vartotojui uzteko ir IE, tiesa, nervino daug blogybiu. opera turejau, bet tada ji ilgokai pasileidinejo ir tuomet dar buvo reklamos. tai ir kentejau. po menesio su firefox galiu pasakyti - it sucks. rimtai. nesuprantu, kuo jis visiems patinka. nemazai tinklalapiu per ta menesi atvaizdavo neteisingai [net IE juos rode teisingai], kai norejau siustis muzika atsiunte atskira programa [FDM], o tai yra LABAI blogai, kam man atskiru programu kiekwienam weiksmui? bet kai priverciau ji panaudoti vidini failu siunteja pasibaisejau - tokio slamsto seniai nemaciau. zodziu FF nuvyle. atejo Operos metas. plin, daugokai prirasiau =D sorry ;]

 51. Dr Cyrax

  Kuo didesnis asortimentas tuo sunkiau pasirinkti? Seip as esu air buvau linkes prei operos ,bet ant mano senuko ja vos patraukia.(ff kazkaip greiciau veikia).
  O del blogo atvaizdavimo tai yra kuriama-sukurta ccs

 52. Aidas

  Kažkodėl turbūt tik man vienam naudojant ir instaliuojant nei Google toolbar nesiinstaliuoja, nei aš versijas supjaunu tarpusavyje (šaunuolis instaliavo turėdamas kelias versijas, kurių bent viena buvo bandomoji), ir advanced susivokiu paspaust, jei noriu papildomų nustatymų, ir extensionus randu tinkamus, tokius, kokių reikia. Vienas langas, pasiūlantis importuoti senus bookmarkus yra minusas? Nu sorry… Toliau. ChatZilla yra nepalyginamai funkcionalesnis nei Opera chat, tad nežinau koks čia buvo lyginimas. Operos pašto klientas irgi tikrai prastas lyginant su Thunderbird, kuris ir yra derinamas su Firefox, jei varototojas nori tai derinti. Dėl to, kad siunčiant atidaro naują langą, tai erzino ir mane, bet yra n extensionų, kurie šį veikimą pakeičia. Rinktis tikrai yra iš ko. Paieškos laukeliai… “Tiesa, FireFox norint pridėti papildomą paieškos sistema reikia pasirinkti iš tų, kurias duoda tik jie, o Operoje galima pridėti paiešką bet kokiame puslapyje, tik tai reikia atlikti per nustatymus.” Kaip suprasti tokią nesamonę? Kad pridėtum paieškos varikliuką, reikia knistis po nustatymus? O Firefox blogai, kad duoda iš karto sąrašą, iš kurio susimeti, kuriuos tik nori? Jeez… Firefox 2 turi sesijas. Bepigu lyginti seną Firefox versiją su nauja Operos versija. Ir manau mažai kam patiktų, jei Firefox būtų visko prifarširuotas by default. Firefox yra pateikiama kaip neapkrauta naršyklė, kurios funkcionalumą prapleti tiek kiek reikia ir kaip reikia. Vieniem patinka kitaip, kitiem patinka kitaip. Kur Firefox sėkmė? Linksma ir aktyvi benruomenė, puikus prekinis ženklas, lengva pereiti nuo kitos naršyklės, pasirinkimo laisvė konfigūruojant naršyklę ir plačios konfigūravimo galimybės pasinaudojant extensionais, gerai atvaizduojami puslapiai. Opera turi nepaneigiamų privalumų. Firefox taip pat. Kaip ir minusų. Pliusų ir minusų skaičiavimas nieko nereiškia, nes vienam vienas minusas atsveria dešimt kitų pliusų. Kiekvienas renkasi pagal save.

 53. saula

  Nu ir muilo tu ia prirašei! Ne opera, pirmiausiai, o popsas! Antra, tai tokia balalaika, kad …. žodžiu manau, kad viena iš dviejų-arba tave papirko (kas labai mažai tikėtina) arba tu bukas pirmaklasis (nesvarbu, kiek tau metų).

 54. asterisk

  na jau.. Jei muiliną popsą parašiau, tai nebūtinai turi reikšti jog bukas :)

 55. saula

  Tai, kad pikta. Už buką žinoma atsiprašau, bet kaip galima teigti atvirkščiai nei yra iš tikrūjų ir svarbiausia su tokiu giliu įsitikinimu. Kiek bebandžiau “popsą” niekada nebuvo nei greičiau nei patogiau!… Ir iš kitų senesnių kompiuteristų tą patį girdėjau, o čia-še, kad nori “popsas” greitesnis už lapę! Pačiam nejuokinga?

 56. asterisk

  popsas yra FireFox, o ne Opera :P

 57. RQ

  asterisk: šiaip manrods, guglės tulbaro oficialiame Fx setupe tikrai nėra, juolab defoltiškai įkišamo. Manrods, be reikalo tu šitoj vietoj lapei vieną balą nuėmei. Siūlyčiau įsitiktinti, kad neparsisiuntei kokios nors Google branded versijos ir kad neturėjai to toolbaro iš anksčiau susiinstaliavęs (pats rašei, kad tame kompe jau du Firefoxai buvo).

 58. RQ

  PS. Firefox rašoma su viena didžiąja F, o ne su dviem. Ir trumpinama į Fx, o ne į FF, jei ką. Čia apie tavo paskutinį komentarą. ;)

 59. asterisk

  Taip, Fx yra oficialus sutrumpinamas, bet šnekamoje kalboje dažniausiai vartojamas FF ;)
  Anyway, nėra didelio skirtumo kurią santraupą vartoji.
  Nežinau, kaip dabar, bet įdiegiant jis tikrai buvo. Prieš įdiegdamas naują versiją ištryniau visas prieš tai buvusias, kadangi kaip minėjau truputį pjovėsi.

 60. RQ

  Aha, kad programas ištrynei tai tikiu. Ale kažkodėl įtariu, kad profilio aplanką palikai neliestą…

 61. RQ

  Va, specialiai įdiegiau Firefox 1.5.0.6 į „švarų“ virtualų kompiuterį, kuriame Firefox dar tikrai nebuvo: http://pics.rq.online.lt/index.php?folder=/screens/Firefox%20diegimas/ Kaip matosi iš skrynšotų, joks google toolbaras neįdiegiamas. Beje, čia aišku smulkmena, bet ir Firefox aplankas užima 15,1, o ne 16MB.

 62. » Pixel.lt ir 2006-ieji metai Archyvas » Pixel.lt

  […] Opera vs. FireFox - amžina kova (asterisk) - 569 […]

 63. U-toks

  Na šiaip esu Operos fanas, bet jau savaitę naudoju FireFox’ą.
  Naršyklės keitimo priežastis - Operos lūžinėjimas. Kiek žinau ši problema kyla ne man vienam, bet čia ji liko kažkaip nepaminėta.
  Nežinau kaip jums, bet man būna, kad naršyklė kraudama puslapį ima ir užlūžta. Išsijungia, įjungi ir gali pratęsti naršymą. Bet kartais nutinka, kad naršyklė užlūžta submit’inant kokią formą. Po to kai pratęsi naršymą formos lieka tščios. Tai laabai nervuoja.
  Kaip pavyzdį paminėsiu deviantart puslapio naujų grafikos darbų submitinimo formą. Per atostogas teko submitinti keletą darbų ir su Opera kaip taisyklė - kiekvieną kart užlūžta. Paskui net pradėjau pirmąjį kart nepildyti formų, nes jų turinys visvien dingsta.
  Beje, man pasirodė, jog Opera turi tendenciją lūžti ant puslapių, kuriuose yra daugiau ajax’o (toje submit formoje jo netrūksta).

 64. Lams

  O geras ..sveikin saunus straipsnis, man visai patiko. Mono nuomone tokia… is konteksto aisku kad opera laim 6:2. Manau kad 1 ff balas nurungia visus 6 operos balus. Ir visi tai zino kas bent kiek daugiau dirba darba susijusi su WEB…tai va jai galima padaryti beck ir veikia bitorentas tai dar neko nereiskia visus tos rekalus galima sutvarkyti nesudietinkai, kelets papildomu aplikaciju ir viskas …o vat jai rekia peziureti sorsa ir dar ji paredagoti arba pakeisti svetaines stiliu, perziureti jos konstrukcija, Pritaikyti AJAX technologija, prasideda problemos o su ff tai padaryti labai nesudietinka…aisku ff galietu buti sudietingesnis nes programuojent web viskas daros labai lengvai tik kad paskui ant kitu brauseriu neveikia …

 65. penkc

  Man atrodo, kad šios naršyklės tiesiog skirtos šiek tiek skirtingus prioritetus turinčiai publikai.
  Suprantu, kad yra žmonių, kurie be extentions naršydami jaučiasi kaip be oro. Bet aš jų nevertinu. Nežinau kaip yra iš ties, bet man atrodo, kad jie labai smarkiai letina kompiuteri (aisku gal ne 3ghz 4gb, bet mano), taigi radęs kokią naudingą smulkmenėlę iš kart nevalingai galvoju apie papildomą naštą (ir atsisakau, juk ir be kokiu mouse gestures išgyventi galima).
  Beje opera savo irc galėtų patobulinti, nes dabar tai žiaurus kažkoks, tik iš labai didelio reikalo pasinaudoju.. (nors tiesa pasakius nuvykus pas seserį, kuri neturi jokio irc kliento visai praverčia ši sakyčiau perteklinė Operos funkcija).
  hm.. kada nors išmoksiu rišliai rašyti.. Bus baisu :-) Beje jei čia tiesa “(17:07:26) Joa, tenka sutikt, kad Opera valdo, bet aš vis tiek bandysiu gint FF :-).” , tai respect tau .

 66. martynas

  as girdejau kad per opera tipo ant rs galima membu darytis bet jei sakot kad narsykle tai kaip galima tai padaryti as siap losiu rs jau 4 metus bet visalaika per swifth sifta tai je galit parasykait ten kaip galima plz dekiu uz tai mano combatas 123 skupe martynukas15 rasykit

 67. amas

  labai jau subjektyvūs vertinimai ;)

 68. amas

  bėja dar vienas labai patogus firefox dalykas yra rašybos klaidų taisymas, nepatogūs man tieisog būtinas :)

 69. prodiger

  Opera 9 ir naujesnes trina wml inputas, labai trukdo ir kartais nesaugu narsyti wape.

 70. Marius

  Turiu IR, Opera ir Firefox .. Default’inė stovi Opera. Pas mane ji veikia greičiausiai, man ji pati patogiausia ir gražiausia. Jeigu siūsti su integruotu downloader’iu failus, tai lyg ir Firefox greitesnė, bet tam reikalui naudoju OrbitDownloader. Kadangi Firefox naudojau ne tiek, kiek Opera, tai apie stabilumą nieko pasakyt negaliu. Opera būna kartais užlūžta, arba apkrauna CPU smarkiai (žinau vieną tokį tinklapį ..). Firefox’o didelis pliusas, tai plugin’ų įvairovė, bet kai nutariau instaliuotis ją sau, nebegaliu surast tų plugin’ų .. Gal padėsit ? :)

 71. PHP klausimai #5 » Pixel.lt

  […] dauguma jūsų šį įrašą skaitote Firefox naršykle ir džiaugiatės jos privalumais, tačiau kartais pasitaiko, kad net ir mylimiausia naršyklė negali padaryti to, ką gali kitos. […]

 72. Bully

  o koks cia privalumas kad opera maziau uzima keliais megais? juk dabar 21 amzius, neber hardu su 5gb talpos kad kiekviena mb reiktu skaiciuot.

  as seniau naudojau opera ir galvojau kad nieko geriau tikrai nera, taciau mozilla mane suviliojo ir ja naudoju iki siol.

  cia firefoxui uz extension reik ne 1 pliusa duot, o maziausiai 10

 73. TTF

  Na, as visalaik naudoju Fx, Opera retai, nebent WML perziuret, beje, opera turi beda, jei tarkim rasant taga pamirsti padeti uzbaigimo zenkla ir toliau rasai kita, tuomet opera meta erora su beveik visu puslapio sourcu, ypac tai aktualu ant wml, beje, net ir wml apiforminimas operai sukelia daug problemu, ko nerasi net ant senu mob su wap funmkcija. O del tagu, tiek Fx tie IE juos ignoruoja ir vistiek puslapi atidaro, tik tada nlb taisiklingai. Dar sistas, kaip paaiskintumet operos miletojai toki fakta, puslapis sukurtas, lyg nesudetingas, HTML, PHP, MySQL, CSS, keli jpg ir viskas. Perleistas per validator.w3school.org ir neranda klaidu puslapije, o opera kazkodel randa ir neatidaro???? man cia lb idomas tas, nes pats programuoju, butu idomu ir kazkokiu super duper operos navarotu zinot, kazkokio atskiro programavimo

 74. c

  nauja firefox tai sudo kruva jie net nebutu pagerine rekordo jeigu ne didziule reklama ir hakeriu zaidimukai

 75. Kęstutis

  Nesuprantu kaip toki komentarai kaip „c“ yra praleidžiami. Aišku nesuprantu dar ir kodėl čia OpenID prisijungimo nėra (laikas daro savo - truputį pasenęs puslapis).
  c, įrodyk. Aplamai vėjus šneki. Jokių pagrindimų. Tu pats esi to vertas kiek pas tave argumentų, o jų yra 0. Aš pats pvz.: ir be reklamos atsiunčiau į 5-is kompus Firefox 3 tą parą. O reklamą padarė patys žmonės per blogus ir visa kita čia tas pats kai naujų flash diskų, LED’ų vaizduoklių ir panašios naujienos - jos greit plinta. O ką tau „sudo kruva“, kad Gmail 2-3 kartus greičiau atsidaro. Tada jeigu Tu tai vadini „sudo kruva“ tai būk su savo IE 6 versija ir lėtai naršyk…

 76. asterisk

  Firefox nėra šūdas, bet kad daug downloads buvo susukčiauta ypač Lietuvoje tai čia yra faktas.

 77. Kęstutis

  O dėl tų sukčiavimų nemanau, kad atmetus sukčiavimus būtų daug daug kartų mažesnis skaičius. Pvz.: Aš nesukčiavau.

 78. Ernestas

  Kęstuti, manyk toliau, nes 0,5 mlrd. kompiuterių yra 50% visų Žemės planetoje veikiančių asmeninių kompiuterių. Fx užimama naršyklių rinkos dalis pagal W3Schools, the Counter, WebRefrence.com, upsdell.com, e-janco.com, Net Applications, kelių blogų ir dar kelių tinklapių duomenis yra 22%. Sakyčiau 280 mln. nėra mažas skaičius ir apskritai 280 mln. yra daugiau nei pusė visų parsisiuntimų. Nesakau, kad pusė buvo sufalsifikuota, bet padirbta tikrai apytiksliai tiek, nes Firefox neužima tokios rinkos dalies.

 79. asterisk

  Juokingiausia yra tai, jog visos šalys auga palaipsniui, o vat Lietuva buvo ramu ramu, tada staiga užaugo 250k, ir po to vėl ramu :))

 80. Ernestas

  Bet va, visgi manau, kad į Gineso rekordų knygą pateks skaičius, kurį gaus iš pilnai įvykdytų užklausų į serverius t. y. juk tie Lietuvos 250000 negalėjo taip greitai parsisiųsti, nes tiesiog nebūtų užtekę greičio, o tai reiškia, kad jie nesisiuntė ir pagal srauto statistiką ir log’us galima atsekti tikrąjį skaičių (į jį, žinoma, yra įskaičiuojama ir pakartotiniai siuntimaisi, bet logiškai mąstykim: keli vartotojai to iš esmės negali įveikti to, jog įmonėse naršyklė yra parsiunčiama tik kartą). Nors ne visai jis bus tikras, bet žymiai arčiau jo negu dabar rodomas pagrindiniame SpreadFirefox puslapyje. Manau dėl Gineso rekordų knygos atsakingi žmonės pasirūpins, jog būtų apskaičiuotas tikrasis parsisiuntimų skaičius.

 81. Patrio

  Niekas neberaso nauju straipsniu tai prikelet 2006? :)

 82. Ernestas

  http://home.comcast.net/~SupportCD/FirefoxMyths.html - paskaitykim ką rašo apie „žiauriai saugius“ plėtinius ;) .

Rašyti komentarą

Jūs privalote prisijungti jeigu norite rašyti komentarą.