Ką tik apturėjau pirmą rimtesnį konfliktą su savo sistema, taigi, noriu pasidalinti įspūdžiais. Pirmiausia pastebėjimas - niekada neužpildykite savo disko iki 100% žymos, nes tuomet sistema gali imti elgtis neprognozuojamai. Apie tai ir pabandysiu papasakoti toliau.

Taigi, buvau pernelyg užsiėmęs savo darbais ir nepastebėjau, kaip diske ištirpo paskutinis laisvas megabaitas - tai ir buvo visų problemų priežastis, tik aš to dar nežinojau. Sistema ėmė kartas nuo karto sustingti - sekundę, kitą nereaguoja į aplinką, o po to vėl dirba kaip dirbusi. Vis dar esu pripratęs prie panašių Windows pokštų, tai nelabai kreipiau į tai dėmesį. Tačiau tikrai nustebau, kai nepavyko pakeisti ekrano raiškos nustatymų, o kiek vėliau - atsidaryti Synaptic paketų valdyklės. Netrukus vaizdas ekrane pradėjo dvigubintis - lyg būtų bėdų su grafikos posistemiu, o dar po pusės minutės kažkaip netikėtai atsidūriau prisijungimo prie sistemos lange. Pasijutau lyg būčiau dirbęs su Windows - nei klaidos pranešimo, nei jokios informacijos - nieko. O kad būtų dar linksmiau - prisijungti prie sistemos nebepavyko - paspaudus prisijungimo mygtuką sistema lyg niekur nieko vėl išmesdavo prisijungimo langą - ir jokio pranešimo, jokios informacijos… Visa laimė, kad prisiminiau, jog prieš šią problemą diske trūko vietos.
Paprastai tokią problemą galima išspręsti gan greitai - tik reikia suprasti, kad problema būtent dėl to. Tiesiog paspauskite Ctrl+Alt+F1, prisijunkite prie sistemos tekstiniame rėžime ir paleiskite komandą
sudo apt-get clean
(išvalo parsisiųstų paketų saugyklą) arba
find ~/.thumbnails -type f -atime +7 -exec rm {} \;
(išvalo automatiškai sugeneruotų thumbnail’ų saugyklą). Šios dvi komandos turėtų išlaisvinti pakankamai vietos, kad galėtumėte normaliai prisijungti ir tęsti valymą grafinėje aplinkoje.

Panašūs straipsniai


“Nuotykiai Ubuntu pasaulyje - II dalis. Šeimyniniai konfliktai” komentarų: 10

 1. Slave

  Prieš kelias dienas susidūriau su šia problema. Požymiai buvo panašūs. Teko skubiai ištrinti visus erotinius filmus :(

 2. armands

  na chia labiau tipsas negu straipsnis. galejai bent paaishkinti, kodel taip atsitinka. nu bet vistiek kazhka naudingo pasakei :)

 3. enc

  armands - negi nežinai kodėl prisipildo kietas diskas? dar kartą perskaityk Slave komentarą ,)

  šiaip manau, kad tokie gliukai prasideda dėl to, kad sistema ar branduolys negali normaliai tęsti registro rašymo į diską. prasideda parkės su swap’u ir panašiais siteminiais low-level dalykais…

 4. IdeaG

  nu kad lyg ir pasakiau - diske palikau per mažai laisvos vietos, kurios neužteko normaliam grafinio apvalkalo, šiuo atveju Gnome, darbui ;) Smulkiau nelabai galiu papasakoti, nes neesu Linux specialistas. Ir taip, jei pixel.lt turėtų kokį tips & tricks skyrelį, greičiausiai šita žinutę būčiau skelbęs ten. Bet manau, kad ir tokioj formoj iš šitos informacijos bus naudos.

 5. Pawka

  Enc, Linux swapui naudoja atskirą particiją.

 6. armands

  na kodėl diskas kartais persipildo tai suprantu :D tik nebūčiau pagalvojęs, kad Linux leidžia pripildyti iki tokios ribos, jog pats nebesugeba tęsti darbo :)

 7. » Savaitgalio skaitiniai #17 Archyvas » Pixel.lt

  […] Sveiki, visas merginas ir moteris skaitančias mūsų blogą sveikiname su praėjusia moters diena! Na ir visus su ateinančia Kovo 11. Šią savaitę publikavom tik vieną straipsnį, kurį parašė IdeaG - “Nuotykiai Ubuntu pasaulyje - II dalis. Šeimyniniai konfliktai“. Skaitiniai šiam savaitgaliui: Semantics and Structure Search Engine Ranking Factors Web 2.0: What Is It Really? […]

 8. GODhack

  Cia galimi du variantai arba tavo straipsnis yra tavo fantazijos vaisus arba tu prigaminai ziauriu nesamoniu nemoksiskai irasinedamas savo OS.

  Tvarkingai unix seimos sistemai taip negali nutikti ir nenutinka. Joje yra atskiras swap skirsnis kuriame visuomet bus laisvos vietos nepaisant nuo to kiek pas tave tos vietos uzima tavo pornucha.

 9. IdeaG

  GODhack > prieš kažką kategoriškai teigdamas, galėtum daugiau pasidomėti: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/gdm/+bug/35217
  ne viską linux’as rašo į swap’ą. kernel’is gal ir taip bet gnome naudojasi yra tokiu dalyku kaip /tmp kuriam pagal defaulta atskiro skirstinio nieks nekuria. Neesu linux geek’as, bet jei visai nenutuokčiau apie ką šneku, į pixel.lt nerašyčiau, ir be to, tokio straipsnio nieks nepaleistu i eteri.

 10. KillMeh

  Įdomu, kodėl Debian neturi tokios problemos… A taip, leidžia instaliavimo metu particijas padaryti Reiser failų sistema…
  ext3 valdo :lol:

Rašyti komentarą

Jūs privalote prisijungti jeigu norite rašyti komentarą.