Sveiki, tikriausiai daugelis žino “” ir “” atributus, tačiau ar jūs juos naudojate ir ar teisingai suprantate jų prasmę?

Kažkada man net nebūtų kilusi mintis, jog jie yra reikalingi ar būtini. Validator`ius prašydavo juos įvesti, tad dažniausiai ignoruodavau arba visur padarydavau =”" ir galėdavau būti ramus, tačiau šiais, naujausiais technologijų laikais, tai yra ‘‘ nusikaltimas!

‘?
” - (x) atributas, naudojamas alternatyviam tekstui (angl. alternative text).
Jo funkcija - parodyti tekstą, informuojantį apie paveiksliuko turinį/temą, kai paveiksliukas nėra matomas.
Šiuo tekstu naudojasi įvairios paieškos sistemos indeksuodamos jūsų paveiksliukus, naršyklės, kurios nepalaiko paveiksliukų ir programos skirtos akliesiems. Taip pat šį tekstą mato vartotojai, išjungę paveikslėlių palaikymą naršyklėje. Jie dažniausiai turi labai lėtą internetą arba taupo duomenų srautą.

‘ atributas privalomas ‘img‘ ir ‘area‘ žymėse, o ‘input‘ - pasirinktinai. Įterpties (angl. input) elementuose jis naudojamas grafiniam siuntimo mygtukui:

<input type="image" src="http://pixel.lt/image.gif" alt="Siuntimas" />

Naudojimas ‘img‘ žymėje:

<img src="http://pixel.lt/image.gif" alt="Siuntimas" />

Dėmesio! ‘‘ atributas nenaudojamas tam, jog užvedus pelę ant paveiksliuko būtų matomas kažkoks tekstas, tad ten įrašytas turinys turi būti teisingas.

Pavyzdžiui, jeigu paveiksliukas bus reklaminė antraštė, o jūs parašysite ‘Spausk čia’, tai bus neteisingas panaudojimas. Teisingas panaudojimas būtų toks ‘kazkokio.puslapio.lt reklama’. Kažkuriam straipsny apie atributą kažkada radau teisingą pavyzdį kaip NEreikia rašyti: ‘įsijunk paveiksliukus’. Tai tas pats, kas prašyti aklo žmogaus atsimerkti.
Į ‘‘ rašykite prasmingą ir paprastą informaciją.

O kaip dėl eilinių paveiksliukų? Panaudojate paveiksliuką kaip paprastą grafinį elementą ir turite jam rašyti aprašymą? Ne. Tokiais atvejais leidžiama palikti =”" tuščią, arba galite parašyti ‘grafinis elementas’.

‘?
” - (x) atributas (nesusipainiokit, aš nekalbu apie ‘<>‘ žymę, kuri nurodo puslapio pavadinimą), skirtas nurodyti papildomai informacijai apie elementą. Ne vienas ir ne du elementai leidžia naudoti ‘‘, tad prieš naudodami pasidomėkite atskirai apie žymę. Šio atributo turinys gali būti nuskaitomas keletui tikslų. Viskas priklauso nuo vartotojo kliento (naršyklės). Pavyzdžiui, vizualios naršyklės gali turinį parodyti kaip papildomą lentelę užvedus ant elemento (angl. tooltip).
Jis naudojamas panašiai kaip ir ‘‘. Pvz.: Nuorodos ‘‘:

<a href="http://Pixel.lt" title="Pixel.lt svetainė" onclick="javascript:pageTracker._trackPageview ('/outbound/Pixel.lt');">Pixel.lt</a>

Audio skaitytuvai akliesiems suteiks papildomos informacijos apie nuorodą, perskaitydami ‘‘.
Taip pat ‘‘ atributas puikiai implementuojamas ‘<link>‘ žymėje.
Pavyzdžių galite rasti W3 dokumentacijose .

Išvada
‘ ir ‘‘ atributai yra patogūs papildomai informacijai, tačiau jie turi būti naudojami teisingai. Nepamirškite, jog ten naudojama tik papildoma informacija, na ir sėkmės kuriant ‘Accessible’ tinklalapius.

Panašūs straipsniai


“Naudojam Alt ir Title atributus” komentarų: 1

  1. Rimantas

    Labai gerai, tik pora pastabų dėl dekoratyvinių paveikslėlių. Teoriškai jų HTML kode visai neturi būti, jiems vieta CSS’e. Jei dėl vienu ar kitų priežasčių tenka įrašyti HTMLe - palikite alt atributą tuščią. Rašyti “grafinis elementas” - prasta mintis, ypač jei tokių elementų dešimtys.
    Pažiūrėjus su kokiu Lynx tai tampa akivaizdu. O naudojantiems balsu skaitančias naršykles tai turėtų būti tikras prakeiksmas.

Rašyti komentarą

Jūs privalote prisijungti jeigu norite rašyti komentarą.