Nuo senų laikų visuomenėje gyvavo tam tikras darbų bei profesijų pasiskirstymas tarp vyro ir moters. Rodos, visuomenės požiūris modernėja,tačiau šis klausimas yra aktualus ir dabar. Žinoma ne visiems.
Paklausinėjus žmonių, galima sulaukti labai skirtingų nuomonių. Vieni prieš, kiti už. Abejingų tėra tik keletas. Žvelgiant į dabartinę situaciją Lietuvos mokyklose bei universitetuose, kur kokie 90% informatikų ar tiesiog “prijaučiančių” informatikai yra vaikinai, atrodo,kad mergina turėtų būtų tikrai drąsi, kad išdrįstų sulaužyti šitą bjaurų stereotipą ir tapti programuotoja. Daug kas pasakytų, kad tai ne moteriška specialybė. Keista, kad programuotojas laikoma vyriška profesija. Nes tie laikai, kai mergina turėdavo sėdėti namie ir būti namų šeimininke, praėjo jau gana seniai. Taigi pradeda karaliauti demokratija ir lyčių lygybė.
Mano numone, čia negali būti jokio diskriminavimo. Kodėl yra toks visuomenės nusistatymas? Kodėl kai kurie žmonės išgirdę žodį “Programuotoja” (ne programuotojas) sureaguoja nekaip? Reakcija būna maždaug tokia “ji gi mergina, nesugebės”.Į tam tikrą darbo vietą, jei kandidatai būtų vyras ir moteris, pirmenybė iškart būtų teikiama vyrui. O kas žino ar vyras tikrai atliks darbą geriau, vien tik todėl, kad jis vyras? Būtų kvaila manyti, jog vien žmogaus lytis iš tikrųjų gali nulemti jo pomėgius, sugebėjimus ar mokėjimą atlikti kokį nors darbą.
Bet kuri mergina besidominti šia specialybe pasakytų: “O kodėl mergina programuotoja prastesnė už vaikiną?” Lytis neįtakoja šios profesijos. Tai priklauso tik nuo protinio išsilavinimo, loginio mastymo (tai galima pasiekti tik darbu, juodu darbu, nors kai kam tai duota Dievo :)), kantrybės, supratimo ir svarbiausia NORO. Žinoma, jei nebus noro, tai kad ir kas nors norėtų priversti, tikrai nebūtum geras specialistas. Tai galima taikyti ir vaikinams. Nes tikrai ne kiekvienas tai sugeba.
Gal paprasčiausiai tarp moterų ši specialybė yra nepopuliari ? Gal todėl programuotoja moteris yra retenybė?
Bet kuo toliau tuo daugiau moterų gilinasi ir domisi šia specialybe. Nors dėl tokio visuomenės nusistatymo pasiryžimas tapti programuotoja gali būti nemenkas iššūkis merginai, tačiau šis sprendimas gali būti ir savotiška maišto forma, tapti kilniu tikslu - tikslu, būti geriausia savo srityje ir įrodyti mūsų visuomenei, kad ši buvo neteisi.

Taigi:

Kad ir kuo nuspręsi būti, svarbiausia būk geriausia!

Panašūs straipsniai


“Mergina programuotoja - būti ar nebūti ? Štai kur klausimas! :)” komentarų: 13

 1. ew

  Gerokai seniau pagrinde tik merginos rinkdavosi informatiką. Prieš kokius 20 metų informatikoje apie 90% sudarė merginos. (galima būtų ir tiksliau pasidomėti statistika kokiam universitete)
  Gal tiesiog merginos suprato, jog tai yra LABAI nuobodi specialybė? :D
  O šiaip net moksliniais tyrimais yra įrodyta, jog moterų mąstymas yra kitoks.

  MaGgijA - nebūk programuotoja! Susigadinsi gyvenimą!!! :)

 2. Pawka

  Prieš 20 metų ta informatika buvo VISIŠKAI kitokia nei dabar, galbūt labiau priimtinesnė merginoms nei dabartinė. Kodėl moterų programuotojų yra nedaug? Pažiūrėkim į fiziką, mechaniką ir kitas panašias mokslo šakas. Juk ten dailiosios lyties atstovės irgi nedominuoja. Ir nereik iškart rėkti, jog tai diskriminacija. Taip tiesiog gamtos sutverta. Kaip ew minėjo, mokslininkai yra nustatę, kad vyrų ir moterų smegenys skiriasi. Pavyzdžiui, plačiai žinomi tokie faktai, kad moterų regos kampas yra platesnis nei vyrų, moterys gali vienu metu atlikti daugiau darbų (pvz. klausytis žinių ir skaityti knygą), tačiau ir vyrai turi savo “bonusų”: jie geriau orientuojasi aplinkoje, geriau supranta gamtos mokslus, kaip fizika ir panašiai (tame tarpe turbūt ir šiuolaikinė informatika :-)). Dar girdėjau teoriją, kad moterys gyvenime remiasi instinktais, o vyrai - loginiu mąstymu. Dar viena įdomi teroija apie vyrų ir moeterų neištikimybę: čia irgi gamtos taip sutverta, kad visos patelės nori surasti kuo patikimesnį partnerį savo palikuoniui, o tuo tarpu patinai - kaip gaujos vadai - nori kuo labiau išplėsti savo giminę. Galų gale ligos - tai dar vienas įrodymas, kad vyrų ir moterų smegenys skiriasi. Pvz daltonizmas. Statistiškai daltonizmu serga 8% vyrų ir tik 0,5% pasaulio moterų. Gi čia negali būti sutapimas?

  Na gal ir per daug aš čia nukrypau į kraštutinumus :-) Tik norėjau pasakyti, kad vyrai ir moterys yra skirtingi padarai, tad nenuostabu, kad vienose srityse geriau sekasi vieniems, kitose - kitiems. Žinoma tai nėra vienareikmiškas teiginys.

 3. MaGgijA

  Pawka, o gal joms paprasčiausiai neįdomu ? Bet tai nereiškia, kad jos yra prastesnės. Ir, manau,kurios nori tikrai gali atlikti tą darbą gerai. Ir tikrai taip nėra sutverta gamtos jei ką :)
  Beje jei klausysies žinių ir vienu metu skaitysi knygą :) tai neatsiminsi nei to nei to :) taip paprasčiausiai neįmanoma. Galima gal skaitant muziką klausyt, bet ir tai yra nuo jos visiškas atsiribojimas. Čia nesamonė.
  Niekas nesako, kad motersi ir vyras yra vienas ir tas pats. Žinoma skiriasi. Skiriasi mąstymas, situacijos supratimas, galų gale fiziologija. Tai yra dvi skirtingos būtybės. Bet tai nereiškia, kad moteris yra kvailesnė.

  O aš norėjau pasakyti tai, kad nereikia smerkti tai , kas tau yra neįprasta.

 4. Pawka

  Tikėjausi, kad parašiau visiems suprantamai, tačiau matau autorė mano komentaro nesuprato :-(

  Visų pirma, neteigiu, kad vieni ar kiti yra prastesni ar kvailesni. Antra, kodėl sakai, jog taip nėra sutverta gamtos, jei statistika ir tyrimai rodo kitaip? Be to netgi medicinoj tai yra dėstoma. Dar rašai, kad galbūt joms tai nėra įdomu. Bet kodėl neįdomu? Galbūt todėl, kad pasamonėje mąstymas ir suformuoja visa tai, kas konkrečiam asmeniui yra įdomu, o kas ne.

  O kalbant apie smerkimą, tai konkrečiai aš nesu girdėjęs tokio atvejo, kad mergina būtų nepriimta vietoj vaikino į programuotojo vietą. O tu girdėjai, kad taip tvirtai kalbi apie tai? Taip, galbūt yra nustembama, nes visdėlto merginos programuotojos - retas atvejis, bet Laisvės alėjoj pamačiusi negrą irgi iškart atkreipi dėmesį, tiesa? Tačiau tai nėra smerkimas.

  Apie klausimą ir rašymą vienu metu, tai galiu pasakyti, kad žinau tikrai ne vieną moterį, kuri tai sugeba, o aš ne. Kiek kalbėjau su pažįstamais, jie irgi ne. Galbūt tau nesigauna, nes tu gi informatikė :-)

 5. MaGgijA

  :D patiko man tas palyginimas su negru :D na man tai irgi nesigauna :D na žinai, ką galiu pasakyt. Išimčių yra visur… Taip ir rašiau kad abėjingų nėra :) visų nuomonės arba prieš arba už :)

 6. .

  Upe plaukia valtis, jos priekyje sėdi čiukčius ir rūko pypkę. Jo žmona irkluoja prieš srovę.
  - Bepigu tau,- sako čiukčius,- sėdi sau ir irklais mojuoji, o aš turiu galvoti, kaip toliau gyvensim.

 7. HEADSHOT

  Na gal moteris kaip tik protingesnes ir ju smegenis suvokia kad informatikoje nieko gero nebus todel atmeta sia specialybe ir automatiskai merginai informatika tampa maziau patraukli uz kokia ekonomika(cia tik siap paliginimas ir pasvarstimas :)

 8. vaidotas

  Na tu kalbi apie programuotojas, bet manau kad tai liecia aplamai visas kompiuterastiskas specialybes.. Studijavau KTU telekomunikacijas, is 250 pirmakursiu ~7 panos… Studijuoju kompiuteriniu tinklu administravima.. dviejose grupese po viena pana.. Manau kaskaip tai ne ju sritis.. Galbut ne sugebejimu prasme, bet tiesiog pomegiu :)

 9. Domas

  manau programeriu reik gimt:)

  pazhinojau kelias studentes kurios baige informatika, gerais pazhymiais ir etc.
  nesakau, kad neishmoko tai ko jas moke ir ko ish ju reikalavo. bet tai dar nereiskia, kad jos gali programuot:) nuejusi del darbo ir gavusi papraschiausia uzhduoti, kuri nera panashi i eilini laboratorini darba kuri padaryt buvo “ishkalusi” univere, sedi ir durnu veideliu galvoja — nuo ko cia pradet.. as nieko nemoku.. tai zinoma, kad nemoki - but programuotoju tai nereishkia moketi C++ ar PHP, ar dar kazhkokia kalba, tai reishkia mastyti kaip programuotojui, modeliuoti visu pirma galvoje kaip atlikti viena ar kita uzhduoti, technine realizacija ar tai kazkokia specifika tai yra niekis lyginant su tuo, kad visu pirma turi buti ideja kaip tai galetu buti atlikta. shito nebuvo nei pas viena ish ju. tu man pasakyk ka padaryti ir kaip - o ash padarysiu. tai kad dabar demokratija, lygios teises.. tai visiskai nesvarbu, jos gali pretenduoti ir apsimesti kad jos programuotojos, bet jeigu genuose nera talento shiai srichiai, tai ankschiau ar veliau tai ishlys ir finale gausis tik sugaishtas laikas apsimetinejant, kad kazhko mokosi universitete ar pan…
  galbut mano mintys shiek tiek provokuojanchios ir per daug drasios, tad sorry jei ka izheidziau :)

 10. MaGgijA

  Kad ir kuo nuspręsi būti, svarbiausia būk geriausia[s]!

 11. HEADSHOT

  Jo gali pasistengt geriausiai sluot salingatvius….

 12. Bobike

  netyčia atkasiau šį straipsnį. Aš mergina ir laikau save programuotoja. Galiu pasakyti tai, kad:
  1) programuoti lengva;
  2) programuoti kokybiškai reikalauja dėmesingumo;
  3) persiorientavimui reikia šiek tiek laiko;
  4) modeliavimas, analizė ir programų inžinerijai smagu!!!.. ko gero patys smagiausi dalykai man ;]
  5).. o va technikos tai aš nemėgstu, gilintis tingiu, nebent pilnatis užplaukia.. arba nėra kam sutvarkyt be manęs :D

 13. asterisk

  Bobike, laukiam tavo straipsnių pixel.lt :)

Rašyti komentarą

Jūs privalote prisijungti jeigu norite rašyti komentarą.