Prieš pradedant nustatinėti vartotojo ir OS išvaizdos nustatymus, rekomenduoju padaryti keletą naudingų nustatymų.
Pirmiausia jūs turite įsititinkti ar turite administratoriaus teises. Tai jums suteiks priėjimą prie visų paslėptų OS galimybių. Antra rekomenduoju įjugti funciją CLEARTYPE, šriftai ekrane bus geriau įskaitomi. Kad įjugtumėte Cleartype funciją įeikite į ekrano ypatybės
Appearances ->Effects…
Ir taip iš pateiktų dviejų patarimų būtina įvykdyti patį pirmąjį, o dėl antro tai pagal jūsų norą. Visi veiksmai buvo atlikti su XP Professional Edition, taigi kai kurie veiksmai gali neveikti su XP Home Edition. Taip pat svarbu mokėti redaguoti sistemos registrus.

MsConfig
Tikriausiai daugelis žinote kas yra MsConfig programa. Kad ją paleistumėme Start -> Run…, ir surenkame ’msconfig’, spaudziame Enter. Pasirodžiusiame lange mus domina skyrius ‚startup‘ čia rodomos programos, kurios pasileidžia startavus OS.
Nei viena iš čia esančių programų nėra gyvybiškai svarbi ‘ams. Negailedami pašaliname, pvz.: ICQ, Skype, Winamp. Taip sutaupysime sistemos resursų ir truputį pagreitinsime OS užkrovimą.
Pagreitinam Internet Explorer paleidimą
Tam, kad pagreitintumėte IE6 užkrovimą (tiksliau padaryti užkrovimą akimirksniu) būtina atjugti namų puslapį. Jeigu net naršyklės ypatybėse nustatysim tusčią puslapį užkrovimas truks kažkiek laiko. Kad pilnai atjungtumėm namų puslapį, reikia nueiti į IE6 naršyklės savybes ir komadinės eilutės gale pridėti ’-nohome’.
Keičiame Meniu pasileidimą
Ne paslaptis, kad visi XP meniu atsidaro stabdydami. Tai kartais erzina. Tam, kad greičiau atsidarytų meniu, reikia pakeisti MenuShowDelay, kuris yra HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Desktop. Pagal nutylėjimą rakto nustatymas lygus 400. Jeigu padarytumėte 0, tai pamatytumėte skirtumą, meniu pasileidžia greičiau.

Panašūs straipsniai


“Keletas patarimų Windows XP” komentarų: 7

 1. Patriotas

  Tai cia pirmas patarimas nustatyti ar turite administratoriaus teises? :D (o tai kaip tai nustatyti galejei bent parasyti… nors kazin ar kam is sio blogo skaitytoju tai rupi) Ir isvis cia kazka ne i tema pavarei :)

 2. Vilius

  sry. kad ne i tema bet kur dinog pamoka kaip iskepti SP2 diska? l. reik…

 3. asterisk

  Tas straipsniukas buvo pašalintas, nes buvo pastebėtas mūsų taisyklių pažeidimas ;) Na, o kaip tai padaryti galima rasti http://www.helpwithwindows.com/WindowsXP/winxp-sp2-bootcd.html arba google http://www.google.com/search?q=xp-boot+sp2&sourceid=opera&num=0&ie=utf-8&oe=utf-8

 4. Vilius

  dekui ;] gal galetumet parasyti kai padaryti komentarines lenteles nu pvz kaip sita….

 5. blogis

  su naujais

 6. Mr.Killer

  Viską žinau išskyrus cleartype nežinojau… Kažkaip dabar keista…

 7. Karolis

  Dar porą dalykų galiu pasiūlyti. Apie jų (ne)veiksmingumą spręskite patys:

  1. My Computer išjungiame Shared Documents. Start -> run -> gpedit.msc -> User Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Explorer. Čia du kartus spaudžiam ant “Remove Shared Documents from My Computer” ir tada pažymim “Enable”. Taip pat paprastai išjungiu CD burning features bei Thumbnail Caching.

  2. Vis dar tame Group Policy eikite į Computer Configuration -> Administrative Templates -> Network QoS Packet Scheduler. Ten spustelkit Limit Reservable Bandwidth, pažymėkit enable ir padarykit 0 procentų. Sako tai “atima” iš windowsų pirmenybę intenetui - didelio skirtumo nepastebėjau, bet blogo irgi nieko nepadaro.

Rašyti komentarą

Jūs privalote prisijungti jeigu norite rašyti komentarą.