Integrated Runtime (), dar kitaip Apollo - įvairiose operacinėse sistemose veikianti aplinka, kuri suteikia galimybę kurti naujoviškas interneto aplikacijas naudojantis tokiomis interneto technologijomis kaip Ajax, HTML, Flash, Flex. Sukurtos aplikacijos veikia kompiuteryje (darbalaukio aplikacijos). Šiame straipsnyje supažindinsiu su šiuo išradimu.

Seniai laukiau, kol atsiras tokia technologija kai internetines “web” aplikacijas bus galima perkelti į kompiuterį. , būtent tokią galimybę ir suteikia.

Vidus

vidus susideda iš šių komponentų:

  • Nedidelė (9 MB) “runtime” sistema, įdiegiama tik vieną kartą kartu su pirmąja aplikacija (principas panašus į Flash, kai prireikia - įdiegiamas įskiepis į naršyklę).
  • HTML atvaizdavimui naudojamas atviro kodo WebKit varikliukas. Pastarąjį naudoja ir žinoma Mac OS X bei neseniai tapusi Windows naršyklė Safari.
  • Atviro kodo varikliukas Tamarin VM “Flash`ui”.
  • ActionScript 3 JIT kompiliatorius, kuris 10 kartų pagreitina Flash Player 8 veikimą.
  • Binary palaikymas — ta pati aplikacija gali būti įdiegta į visas operacines sistemas, kur veikia .

Kur veikia?

beta (taip, visa tai dar tik beta stadijoje) programinė įranga veikia Windows ir Mac OS X sistemose. Deja, atvirojo kodo operacinių sistemų vartotojams teks palaukti. Linux gerbėjai galės išbandyti, kuomet bus išleista stabili versija skirta Windows ir Mac OS X.

Iš kur gauti?

parsisiųsti galima iš http://labs.adobe.com/technologies/air/. Na, o įdomesnių aplikacijų sąrašą rasite http://labs.adobe.com/showcase/air/.
Google Analytics Reporting Suite
(”Google Analytics Reporting Suite” aplikacija, rodanti google analytics statistika tiesiogiai kompiuteryje)

Įžangos pabaiga

Kaip jau minėjau pradžioje, tai tik įžanga ir supažindinimas su . Viskas, ko jums reikia pradžiai, tai įdiegti ir išbandyti keletą aplikacijų, kad suprastumėte, kas tai per technologija ir kur tai galima pritaikyt. Artimiausiu metu bus kitos straipsnio dalys apie , kur pabandysiu aprašyti aplikacijos kūrimo procesą.

Panašūs straipsniai


“Įžanga į Adobe Integrated Runtime (AIR)” komentarų: 1

  1. Valdyk kelis Twitter vartotojus iškarto su Twhirl » bOOm.lt

    […] - Adobe AIR aplikacija, kurios pagalba galima valdyti keletą Twitter vartotojų vienu metu. Prieš norint ja […]

Rašyti komentarą

Jūs privalote prisijungti jeigu norite rašyti komentarą.