Savo blogerio karjerą, kad ir kokia ji bebūtų, pradėjau Blogas.lt sistemoje. Po kiek laiko man joje pritrūko funkcionalumo ar dar kažko ir nusprendžiau bėgti lauk, pasileisdamas Wordpress sistemą. Savo senesniame webloge jau buvau prirašęs nei daug, nei mažai - 68 įrašus, tad pastaruoju metu pagalvodavau, kad būtų visai smagu visus šiuos įrašus įsikelti pas save. turi įrašų importavimo ir eksportavimo funkcijas, kuriuos galima įkelti iš tokių sistemų kaip: Blogger, LiveJournal, Typepad, o taip pat ir iš kitos sistemos, RSS 2.0 srautų ir t.t. Eksportuojant duomenys yra išsaugomi formatu tam tikra struktūra. Asmeniškai aš, manau, kad visos programinės įrangos kūrimas turėtų judėti standartų ir tarpusavio suderinamumo link. Vartotojas neturėtų būti pririštas prie konkrečios sistemos vien todėl, kad negali perkelti savo duomenų kitur, o galėtų pasirinkti tobulesnę ar jam labiau priimtinesnę sistemą. Tai taip pat skatintų programinės įrangos tobulėjimą, nes vartotojas taptų mažiau priklausomas ir rinktųsi tobulesnį ir labiau išbaigtą produktą. Tačiau BlogHoster’iui (sistema “ant kurios” sukasi ) taip neatrodo - nėra jokių importavimo, o tuo labiau eksportavimo galimybių.

Pradžioje galvojau, kad perkelsiu įrašus pasinaudodamas RSS srautu. sistemoje egzistuoja RSS įrašų publikavimo limitas, kurio maksimalus dydis - 20 įrašų. Mąsčiau, jog galima įrašus perkeldinėti dalimis: įkeliu paskutinius 20 įrašų, juos ištrinu iš savo weblogo, taip galiu per RSS nuskaityti kitus 20 įrašų. Tačiau tokiu atveju būčiau praradęs visus komentarus. O ir šiaip pabandžius tai atlikti, spardėsi ir importuodavo geriausiu atvėju po pirmą kiekvieno įrašo sakinį. Šis metodas netinka.

Staiga prisiminiau, jog leidžia redaguoti savo weblogo šabloną, tad kodėl man jo nepavertus palaikomu eksportavimo failu? Tokiu atveju galėsime perkelti ne tik pačius įrašus, bet ir jų komentarus. Atsidaręs eksportuotų duomenų failą, išsinagrinėjau jo struktūrą ir pasirašiau šabloną mano senąjam weblogui.

Norėdami persikelti įrašus iš į , darome taip:

 • Susikuriame failą “data.“, į jį įrašome žemiau esančią informaciją:

  <rss version="2.0"
  	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
  	xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"
  	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
  	xmlns:wp="http://wordpress.org/export/1.0/"
  >
  	<channel>
  		<generator>http://wordpress.org/?v=2.1.3</generator>
  		#PASTE#
  	</channel>
  </rss>
 • Atsidarome savo blogo nustatymų panelę ir pakeičiame įrašų kiekį puslapyje nurodančią reikšmę “Įrašų puslapyje*” į didesnę, nei visų jūsų įrašų kiekis. To reikia, kad visi įrašai būtų rodomi viename puslapyje.
 • Atsidarome šablono redagavimo langą, viską ištriname, įrašome žemiau esantį kodą ir išsaugome pakeitimus.

  #START#
  <IfMainPage>
  <Entry>
  <item>
  <title><%EntryTitle%></title>
  <pubDate><%EntryDate%> <%EntryTime%></pubDate>
  <dc:creator>admin</dc:creator>
  <description></description>
  <content:encoded>
  <![CDATA[<%EntryBody%>]]>
  </content:encoded>
  <wp:post_date><%EntryDate%> <%EntryTime%></wp:post_date>
  <wp:status>publish</wp:status>
  <Comment>
  <wp:comment>
  <wp:comment_author><%CommentAuthor%></wp:comment_author>
  <wp:comment_author_IP><%CommentAuthorIP%></wp:comment_author_IP>
  <wp:comment_author_url></wp:comment_author_url>
  <wp:comment_author_email></wp:comment_author_email>
  <wp:comment_date><%CommentDate%> <%CommentTime%></wp:comment_date>
  <wp:comment_content><%CommentBody%></wp:comment_content>
  <wp:comment_approved>1</wp:comment_approved>
  </wp:comment>
  </Comment>
  </item>
  </Entry>
  </IfMainPage>
  #END#
 • Atsidarome savo weblogą, esantį ir matome bardaką. Rekomenduočiau atsidaryti su Firefox, nes jis, skirtingai nei opera, atidaro puslapio išeities teksto peržiūrą ta pačia koduote kaip ir nurodyta puslapyje. Nusistatome tinkamą koduotę, kad rodytų tautiškus simbolius (Windows-1257). Pasirenkame išeities teksto (source) peržiūrą ir kopijuojame viską tarp #START# ir #END#, jų pačių neįtraukdami. Viską ką nukopijavome, įkeliame į anksčiau sukurtą failą “data.“, vietoj žodžio #PASTE#.
 • Pašaliname visus “<br>” tagus. Jie atsiranda komentaruose ir mums trukdo, nes nuskaitant galvos, jog tai kažkokio įrašo pradžia ( lauko atsidarymas). HTML tagų šalinti iš pačių įrašų nereikia, nes jie apskliausti . Viskas, kas yra apskliausta, yra laikoma kaip lauko įrašas ir toliau nebenuskaitoma, tad ir HTML tagai mums nebekliudo. Komentarams to naudoti neleidžia. Tagų šalinimui paprasčiausiai paleidau “<BR>” paiešką ir visus pakeičiau (replace) į nieką :-) Padarę pakeitimus išsaugom failą.
 • Atsidarom admin panelę, einam į “Manage” -> “Import”, renkamės tipą “” (turėtų būt pats paskutinis). Atsidariusioje formoje pasirenkam mūsų data. ir spaudžiam “Upload file and submit”. Kitame lange pasirenkame, kuriam vartotojui norime priskirti visus šiuos įrašus ir vėl patvirtinam formą.

VISKAS! Jei viskas pasisekė, galite džiaugtis perkeltais įrašais. Tiesa, įkeliant įrašus, kažkodėl įsikėlė tik ~50 naujausiųjų, o paskutiniojo iš tų 50 nebuvo kelių komentarų. Todėl pašalinau paskutinį įrašą ir procedūrą kartojau iš naujo, tik su tais neįkeltais įrašais, tačiau tai nesukelia didelių problemų. Migruokit sėkmingai! Jei turit kokių klausimų ar atsirado problemų - kreipkitės, pasistengsiu pagelbėt.

P.S. Šis metodas tinka ir kitoms sistemoms (nebūtinai ), kurios turi šablonų redagavimo galimybę. Tokiu atveju reiktų pakeisti atitinkamus šablonų tagus aukščiau parašytame tekste, kurį saugome į data. failą.

Originalus straipsnis: “Įrašų perkėlimas iš Blogas.lt sistemos į Wordpress”.

Panašūs straipsniai


“Įrašų perkėlimas iš Blogas.lt sistemos į Wordpress” komentarų: 7

 1. Aurimas

  heh, gudrus čia būdas :)
  Gal Blogas.lt pamatęs, kad būdas vis vien yra, padarys ir padorią galimybę iš jų trauktis, bo žmonių, kuriems reikia daugiau galimybių turėtų tik daugėti.
  Aš kažkada iš bitės+ migravau, tai ten teko tiesiog pasigaminti scriptuką, kuris nusiurbtų viską. Nelinkėčiau daugiau niekam to išbandyti..

 2. Eimantas

  Šitą užskaitau .) o dėl 50:ties įrašų, tai manau, kad kalti nustatymai. Ten yra lygtais laukelis nurodantis kiek įrašų gali būti viename puslapyje ,)

 3. Pawka

  Eimantai, ten tiksliau buvo maždaug 50,3 įrašo. Nes įsikėlė pats penkiasdešimtas įrašas ir 3 iš 8 komentarų. Manau tiesiog koks nors timeoutas atėjo ar kas, nes su puslapiais įkėlimas neturėtų turėti nieko bendro.

 4. » Savaitgalio skaitiniai #28 Archyvas » Pixel.lt

  […] Sveiki, štai ir pirma praėjusi savaitė antraisiais Pixel.lt gyvavimo metais (tikimės jų bus dar daug). Ačiū Pawkai už jo įdomų straipsnį, kaip perkelti įrašus iš blogas.lt sistemos į Wordpress. Taip pat ačiū neseniai prisijungusiam prie Pixel.lt JudicatorMX už aktyvų straipsnių rašymą. Šią savaitę buvo publikuotas jo straipsnis “GDI grafika“. Šio savaitgalio skaitiniai: Six ways to write more comprehensible code How to build a Firefox extension Optimizing Apache and PHP 10 Things That Would Have Been Nice to Know When Starting My Facebook Application Dar kartą ačiū visiems prisidedantiems prie Pixel.lt veiklos, gero savaitgalio! Susiję straipsniai:Savaitgalio skaitiniai #25Savaitgalio skaitiniai #24Savaitgalio skaitiniai #22 […]

 5. Valio .Net bendruomenei » Pixel.lt

  […] įtarimas, jog tą patį pristatymą kolega skaito ne pirmą kartą. Pristatymo esmė: tarkim, jūs norite migruoti iš Blogas.lt sistemos (įdomu, kodėl šiais laikais visi nori migruoti iš ten?) į kokią nors kitą, savaime […]

 6. Iš blogas.lt į Wordpress, džiaugsmai ir vargai | Studentiškai Informatiškas

  […] pradžių ketinau pasinaudoti kolegų patarimais. Bet greit supratau, kad lengva nebus. Wordpress’as spardėsi, keikėsi ir kur tik manęs […]

 7. Vajezau.Neesmė – yessuz blog » Blog Archive » Persikraustymo rūpesčiai, arba iš Blogas.lt į Wordpress.

  […] blogas.lt sukosi ant bloghoster sistemos (kuri buvo nelabai jau draugiška), puikiai tiko pawkos aprašytas persikraustymas. Aš jį perskaičiau, susikaupiau, o tada prisiminiau, jog blogas.lt pradėjo suktis ant WordPress […]

Rašyti komentarą

Jūs privalote prisijungti jeigu norite rašyti komentarą.