Manau, kad šis straipsnis gali būti naudingas daugeliui žmonių, nes su USB spausdintuvais (ypač HP LaserJet 1000) būna labai daug problemų Unix šeimos sistemose. Atsižvelgdamas į tai, kad USB naudoja beveik visi spausdintuvai kaip standartą ir su jais pateikiami LPT–>USB kabeliai tai rašau apie HP LaserJet 10xx USB spausdintuvų instaliavimą. Jeigu nenaudojate USB, tai spausdintuvo instaliacija skiriasi nuo mano pateikto būdo.

Pirmiausiai norėčiau užsiminti apie simbolius “$” ir “#” prieš komandas. “$” simbolis rodo, kad komanda turėtų būti vykdoma paprasto vartotojo teisėmis, be sudo. “#” rodo, kad komandą patartina naudoti root ar kito super vartotojo teisėmis. Galima pasitelkti sudo, kai norima vesti komandą, prieš kurią parašytas simbolis “#”.

Tikriausiai naudojame coldplug. Todėl pirmiausiai reikia jį pašalinti, nes naujesni UDEV (tai tam tikras įrenginių valdiklis Unix sistemose) turi savyje coldplug (programa, kuri pasirūpina, kad nauji įrenginiai (daugiausiai USB įrenginiai) būtų paruošti darbui ir įjungiami į /dev) funkcijas. Kartu dėl viso pikto pašalinsime ir hotplug (geresnis analogas coldplug‘ui), kurį vėliau sukompiliuosime iš naujo.

# emerge –unmerge hotplug coldplug
# rc-update del hotplug
# rm /etc/init.d/hotplug
# rc-update del coldplug
# rm -rd /etc/hotplug*

Norėčiau paminėti, kad -rd opcijos nurodo, kad būtų trinamos ir direktorijos. Jeigu /etc kataloge bus failas /etc/hotplug tai jis bus ištrintas kartu su katalogu /etc/hotplug.
# rm -rd /etc/udev
# emerge =sys-fs/udev-103

Pastaba. Nepamirškite lygybės ženklo prieš paketą. Jį reikia nurodyti visą laiką kai nurodote paketo versiją. Taip pat prieš kompiliuodami susinchronizuokite Portage:
emerge –sync
Siūlau naudoti UDEV 103, nes, mano nuomone, jis žymiai stabilesnis ir dėl jo reikėjo mažiausiai vargo. O šiuo metu naujausias yra UDEV 104-r5.
# emerge hotplug
Taigi, UDEV ir hotplug’ą jau turime. Galima bandyti perkrauti sistemą.
Perkrovus sistemą galime dirbti toliau.
Susikompiliuokime CUPS (Common UNIX Printing System - spausdinimo sistema (tiksliau paketas) Unix pobūdžio operacinėms sistemoms). Tai padarome komanda
emerge cups
Aš pasirinkau 1.2.6 versiją, todėl jeigu norite visiškai sekti šį straipsnį tai veskite šią komandą:
# emerge =net-print/cups-1.2.6
# USE="foomaticdb cups usb ppds" emerge hplip

Dabar atėjo eilė foo2zjs (zjStream protokolo (protokolas, kurį naudoja HP LaserJet 10xx spausdintuvai spausdinimui) tvarkyklės Linux’ui):
$ wget -o foo2zjs.tar.gz http://foo2zjs.rkkda.com/foo2zjs.tar.gz
$ tar zxf foo2zjs.tar.gz
$ cd foo2zjs

Jeigu jau buvome suinstaliavę foo2zjs tai vykdykime:
# make uninstall
Taip išinstaliuosime jau sistemoje esančią foo2zjs versiją.
Instaliuokime foo2zjs toliau:
# make
# ./getweb [spausdintuvo modelis]

Vietoje “[spausdintuvo modelis]” įrašykite spausdintuvo modelį (foo2zjs iš HP LaserJet spausdintuvų palaiko tik 1000, 1005, 1018, 1020). Pvz.:
# ./getweb 1000
Ši komanda parsiųs HP LaserJet 1000 spausdintuvui pilnai pasiruošti darbui reikalingus failus.
# make install
# make install-hotplug
# make cups

Tai buvo paskutiniai žingsniai su foo2zjs. Dabar patikrinkime sistemos krovimąsi komanda:
# rc-update show
Ekrane turėtume išvysti teksto, kuriame turėtume surasti šias eilutes (ne iš eilės):
cupsd | default
hotplug | boot
hplip | default

Jeigu viskas taip kaip ir rašau tai galime perkrauti kompiuterį.
Bet gali pasitaikyti taip, kad ne visi išvardinti komponentai buvo sąraše. Tada vykdome atitinkamas komandas:
# rc-update add cupsd default
# rc-update add hotplug boot
# rc-update add hplip default

Vykdykite tas, kurių reikia. Kitų galite nevykdyti.
Perkraukite kompiuterį. Išjunkite (ištraukite iš el. lizdo, bet USB neištraukite) spausdintuvą kokiom 5 sekundėm ir vėl jį įjunkite. Iki visiško sistemos užsikrovimo jis turėtų pasiruošti darbui, t. y. turėtų trumpam pradėti veikti visi mechanizmai. Jeigu tai neįvyko, tai pabandykite perkompiliuoti CUPS ir HPLIP, o tada jeigu niekas nepasikeitė – keliauti į straipsnio galą. O jeigu spausdintuvas pasiruošė, tai jūs galite jį suinstaliuoti per CUPS. Galite naudoti įvairius įrankius, bet aš paprasčiausiai rekomenduočiau naršyklėje suvesti localhost:631. Tada sekite instrukciją:
Add Printer–>prisijunkite kaip root vartotojas
–>užpildykite “Name” laukelį (patariu naudoti tik lotyniškas raides)
–>Device laukelyje pasirinkite savo spausdintuvą (rinkitės visiškai tikslų adresą pvz., hp:/usb/hp_LaserJet_1000?device=/dev/usb/lp0; spausdintuvas turi būti įjungtas ir jeigu jis nepasiruošė darbui tai jums nepavyks jo instaliuoti per CUPS)
–>paspauskite Continue
–>pasirinkite HP ir spauskite Continue
–>pasirinkite savo spausdintuvo tvarkyklę (šalia jos privalo būti parašyta foo2zjs) ir paspauskite Continue
–>kelias sekundes palaukite ir, kai atsidarys konfigūracijos puslapis, jame sukonfigūruokite spausdinimo parametrus
–>bet kur paspauskite Set Printer Options.
Jūs jau galite spausdinti. Tik nepamirškite kartu perkraudami kompiuterį perkrauti ir spausdintuvą. Nebent su spausdintuvu buvo nedirbta ilgą laiką. Apskritai kalbant tai yra didelis HP LJ 10xx minusas, kad firmware užkrauti (kai spausdintuvas įsijungia, jis laukia kada kompiuteris jam nusiųs tam tikras tvarkykles, kurios jį paruoš spausdinimui) galima tik vieną kartą po spausdintuvo įjungimo.

Jeigu jūsų spausdintuvas vis tiek neveikia tai siūlau pasižvalgyti klaidų /var/log/messages faile. Taip pat nepamirškite dmesg komandos (ją reikėtų susikompiliuoti komanda emerge dmesg). Taip pat nepamirškite, kad kernel’yje privaloma įkompiliuoti USB palaikymą. /usr/src/linux/.config ar kitoje direktorijoje esančio kernel’io .config faile turėtų būti nurodyta šios opcijos:
CONFIG_USB_ARCH_HAS_HCD=y
CONFIG_USB_ARCH_HAS_OHCI=y
CONFIG_USB_ARCH_HAS_EHCI=y
CONFIG_USB=y
CONFIG_USB_DEVICEFS=y
CONFIG_USB_EHCI_HCD=y
CONFIG_USB_OHCI_HCD=y
CONFIG_USB_PRINTER=y
CONFIG_USB_OHCI_LITTLE_ENDIAN=y
CONFIG_USB_STORAGE=y

Pastaba: kai kurios opcijos nėra būtinos, tačiau rekomenduotinos.
Apžvelgę informaciją pagalbos galite ieškoti adresais http://forums.gentoo.org ir http://gentoo-wiki.com.

Panašūs straipsniai


“Instaliuojame CUPS ir HP LaserJet 10xx spausdintuvą Gentoo sistemoje” komentarų: 1

  1. juozas prasauskas

    Labai dekoju Jums uz tokianaudinga mecziaga.siuo metu dar apsieinu ,bet man tai butina ir kadangi neiseidavo ,nutraukiau darba.turiu HP-37 ir nelabai suprantu ar man pirmiau reikia nuskenuoti puslapy ar galiu is kart spausdinti.straipsnis labai vertingas ir aktualus ,nes tas HP baisia oziuojasi.dabar temoku naudoti,tik kaip kopijavimo aparata .o man to mazai reikia.dekoju uz info.leiskite kreiptis ateityje.nesu technikos zmogus ,jei galesite ka nors sutrumpintai ydekite.dirbu su toshiba ir omni connect,pries tai turejau stabilu,bet omni connect labiau patinka-gerai dirba,o greicio uztenka.sekmes. J.PR.

Rašyti komentarą

Jūs privalote prisijungti jeigu norite rašyti komentarą.