Leiskit atspėsiu, kur jūs ieškote geros kokybiškos informacijos, kai reikia kokios nors pagalbos programavimo klausimais? Įtariu, jog nėra pirmoje vietoje. Tai kaipgi? Google?
Norėčiau pakviesti visus diskusijai apie kokybiškos informacijos resursus.

Aš kaip ir daugelis jūsų (greičiausiai) skaitau daug mokomosios medžiagos (angl. tutorials) užsienio kalbomis, dažniausiai renkuosi anglų kalbą. Skaitydamas juos ne kartą pastebėjau nuorodas į kitus ne ką prastesnius, o kartais ir geresnius resursus. Tai tikrai paprasta, kai viskas vyksta anglų kalba.
Aš ne tik skaitau, bet ir rašau (kitaip jūs neskaitytumėte šio pranešimo) ir rašydamas susimąsčiau… Tarkim kai rašai apie Ajax, palieti šalutinę temą XML, aišku būtų gerai, įdėti nuorodą, kur supažindinama su tuo dalyku detaliau. Spėkit kur aš nuorodą įdėsiu? Taip , ir ne todėl, kad apie tai rašė. Tiesiog nėra… Gerai pasitaisysiu aš nežinau kokybiškų resursų lietuvių kalba programavimo temomis. Taigi klausimas: ar iš tiesų nėra Lietuvoje kokybiškų resursų? Jeigu žinote, pasidalinkite, palikite nuorodas komentaruose.

Kalbant apie straipsnius į kuriuos aš dedu nuorodas… Norit atspėti kas jų autorius? 8 iš 10 atvejų kažkoks bičiulis NePo, džiugu, kad žmogus dalinasi savo žiniomis, bet…
Ką reiktų padaryti, jog išgirstume įvairių nuomonių ir turėtume daugiau gerų/įdomių autorių? Ką jūs galėtumėte patarti šiuo klausimu? Kokios pagrindinės priežastys neleidžiančios jums pasidalinti savo patirtimi? Ir kas paskatintų jus dalintis?

Aš pirmas pradėsiu dalintis naudingais adresais:
Tiems, kurie domisi .NET vertėtų paskaityti Sergėjaus blogą.
Dabar jūsų eilė pratęsti.

Panašūs straipsniai


“Ieškau kokybiškos informacijos” komentarų: 12

 1. Artūras Šlajus

  Labai paprasta - informacijos pilnas internetas. Na anglų kalba, tačiau kuris programuotojas nemoka angliškai?

  O šiaip dauguma dirba ir noro rašinėti visokius straipsnius tiesiog nelieka.

  Nors aš pvz. savo bloge karts nuo karto lepteliu kokio bjauresnio bug’o solutioną.

  http://www.arturaz.net/blog/category/i-am-half-a-robot/ruby/

 2. Arvydas

  Rašyti tinklaraštį apie programavimą lietuviškai? IMHO neverta, nebent norisi turėti 10 žmonių ratelį, kuriame skaitys vieni apie kitus. Vis tiek vertingiausią informaciją visada randu per Gūglą.

 3. NePo

  Ačiū, Artūrui, kad pasidalino naudinga nuoroda.

  Arvydai, man tapti sakė prieš du metus, aš galvojau, kad per tą laiką kas nors pasikeitė… Turėjo pasikeisti, juk vien RSS skaitytojų Pixel.lt turi 30 kartų daugiau nei tavo paminėtas skaičius. :)
  Kitas klausimas, o kodėl tu nenori pasidalinti savo patirtimi? Per tą pati Gūglą galima ir Pixel.lt rasti nesunkiai :)

 4. Arvydas

  NePo: turi 30 kartų daugiau skaitytojų, nes pixel.lt yra į programavimą orientuotas blogas rašantis apie įvairias programavimo temomas ir kalbas. Kaip programuotojas aš asmeniškai dirbu su viena, na kartais dviem technologijom, todėl vis tiek rašant asmeninį programavimo blogą apsiribotum viena iš jų.

  Va paimk, kad ir dabar besikuriančia .NET programuotojų grupė. Tikslas - surinkti 30 (!) dalyvių. Jetau, ar verta dėl 30? Gal geriau jungtis prie http://www.codeproject.com ir ten dalintis savo mintimis kartu su visu pasauliu? Išgirs bent jau daugiau nei šimtą kartų daugiau žmonių, o čia Lietuvėlėj varganoj su tais 30-čia dalyvių tai kaip į tyrus. Nepagalvok blogai, aš tai už iniciatyvas, bet auditorijos tiesiog norisi didesnės, o tai darbas atrodo kažkoks beprasmis, nes paruošti gerą straipsnį reikia ir laiko ir darbo… Pats gi žinai :)

  Dėl straipsnio nežinau. Gal. Laiko mažai. Darbas ir šalutiniai projektai suryja daug laiko, bet gal šiaip iš altruizmo ką nors parašysiu :)


 5. Lietuviškuose resursuose net neieškau. Visada einų į Google.com ir ieškau angliškai. Angliškai yra žymiai daugiau ir žymiai naujasnės informacijos (nemanau kad Lietuvoje yra daug parašyta apie RTMP, MySQL klasterius, sharding’a, skelimą ir dar daug, ir dar įdomiai).

  Kai rašau straipsnius (nepriklausomai nuo kalbos) nuorodas darau į angliškus šaltinius, jai iš ten paimta informacija. Ir, manau, darau teisingai. Jai žmogus nesupranta anglų kalbos jam visiškai nereikia kištis į informatiką, o ipač į programavimą, ipač jai jis nori tobuleti su visu pasaulių.

  P.S.: na ok, prisipažnsiu, naudojau 2 NePo straipsnius apie Zend Framework, labai jau patiko. ir aiškiai buvo viskas aprašyta.

 6. NePo

  Arvydai, aš tau nesiulau rašyti asmeninio blogo, rašyk į Pixel.lt
  Niekas nesako, kad tau reikia žinoti visas technologijas, rašyk tomis dviemis kur žinai ir dalinkis savo patirtimi. Man asmeniškai tikrai būtų įdomu pasisemti patirties iš kitų lietuvių.

  Dėl .NET grupės tu prašovei, jų tikslas surinkti TIK 30, nes esant didesniam skaičiui sunku vesti diskusiją realiame pasaulyje. Norinčių klausyti buvo daugiau nei 30, todėl tenka taikyti įvairias atrankas. Jie jau dabar turi daugiau nei 30. Ir manau greitai bus daugiau nei keli šimtai narių :)

  Jeigu daliniesi su visu pasauliu, tai manau, kad nėra didelė bėda pasidalinti savo mintimis ir maža auditorija Lietuvoje, vis tiek reikia laiko paruošti gerą straipsnį, o dar viena papildoma minutė nemanau, kad būtų problema.

  Ačiū Sergej ‘ZaZa’ Kurakin, stengsiuosi ir toliau. Bet aš vienas visko apžvelgti negaliu.
  Lietuvoje neverta ieškoti informacijos, nes jos, deja, nėra, ją reikia sukurti. Specialiai paieškojau info apie RTMP… Realiai rado tik vieną nuorodą, kaip manote kur jinai veda?
  Pritariu, kad reikia dėti nuorodas iš kur paimta informacija, tik man norėtųsi paimti ir lietuviško kažko naudingo.

 7. elt.lt » Blog Archive » Apžvalga. Šiandien aš skaičiau… #52

  […] diskusijai apie kokybiškos informacijos lietuvių kalba resursus… interneto technologijomis besidomintiems turėtų patikti programavimo „Ajax” kalba […]

 8. Min2liz

  Neesu toks rašinėtojas komentarų, bet čia gal ir aš išsakysiu savo nuomone dėl išteklių Internete Lietuviškai. Aš visada buvau ir būsiu visom 5 už OpenSource ir viska kas nemokamai. Tad ir pats nespaudžiu informacijos ir dalinuos tai ką moku, ką turiu ir tai kas man pavyksta. Toliau kaip Arvydas rašai:
  […]Va paimk, kad ir dabar besikuriančia .NET programuotojų grupė. Tikslas - surinkti 30 (!) dalyvių. Jetau, ar verta dėl 30?[…]

  Tai jeigu visi taip manytu kaip tu nieko ir nebūtų. Sakai jungtis prie http://www.codeproject.com Na hm, gal ir… Bet vėl kam jungtis jei žmonės bando sukurti SAVO kažką. Aišku tavo atveju atsimušam į tuos pačius 30. O tavo mąstymu kaip prasidėjo su tavo pasiūlytu variantu jungtis prie http://www.codeproject.com ? Jie gal iš karto nutarė kad pas juos bus tūkstančiai lankytojų ir pan? Kažkaip abejoju. Čia toks pavyzdys ir su slashdot.org Paprastas studentas tiesiog norėjo turėt savo puslapį kur galėtų dėti naujienas apie IT. Ir visa tai iki ko išaugo? Milijonai lankosi. Bet grįžtant prie temos, žinoma (net neįsivaizduoju kodėl taip), bet dauguma Lietuvių paprasčiausiai gaili savo labai brangaus laiko parašyti vieną kitą straipsniuką (šneku ne apie visus), kitiems laaabai jau gaila pasidalinti source ir panašiai. O kodėl taip yra bala žino. Kitas atvejis kad va kaip tavo Arvydas pasakymai ir smukdo bandymus kažką sukurti, gal ir nekreipia dėmesio kiti į tokiu pasakymus, bet kam šnekėt taip. Tiek to nežinau ką bepasakyti, bet man bent tokie dalykai kur žmonės kažką daro, bando kurti yra labai sveikintina.
  P.S. Čia prašė nuorodų tai vieną turiu, pats kažkada rašinėdavau, bet iškilo problemų savam rate teko pasitraukti: http://www.coders.lt Nelabai įspūdinga, bet kai kuriems praverčia, o ir pačiam karts nuo karto apsilankau nes primirštu kas kaip, o ir po Google nereikia blaškytis.
  P.S.S. Kaip aš mėgstu pasakyti: Geriau mano kodas nei svetimas, nors ir šimta kartų blogesnis, bet jis mano. Taip ir čia, nors ir Lietuviškai blogiau nei Angliškai tas pats 10 kartų, bet Lietuviškai ir suprantamai

  Spėju prirašiau kak nada, tad nešu kudlas kol nepagavo :)

 9. Arvydas

  Min2liz: aš tai už, kad kas nors ką nors darytų jeigu jiems patinka. Tiesiog išsakiau savo nuomonę. Negalvok, kad aš čia šiaip iš piršto laužiu mintis. Buvo laikas, kai labai aktyviai dalyvavau Delphi programavimo kalbos populiarinime (prašau be fleimų kuri programavimo kalba geresnė), organizavome konferencijas, skaičiau pranešimus. Dabar kai prisimenu tai visai buvo įdomu, bet geriau būtumėm nespecializavę į vieną programavimo kalbą kurdami konferencijas, o kalbėję bendromis temomis.

  Apskritai tai norit - kurkit gi, rašykit straipsnius. Įdomu bus pasiskaityti kaip rašoma lietuviškai. :)

  P.S. IMHO geriau daryti teisingai, o ne tep liap. Aš jau geriau pasinaudosiu svetimu kodu ir idėjom, jeigu jos man sutaupys marias laiko.


 10. Matai, NePo, toks veiksmas kaip “ją reikia sukurti” man yra panašus į kovą su vėjo malūnais. Ten sėdi visi technologijų ir programinės įrangos kurėjai ir kuria jos, aprašo, mokina naudotis, dažniausiai anglų kalba, ir tu technologijų ir PĮ yra tiek daug ir ji taip staigiai keičiasi, kad niekas nespės adaptuoti lietuvai.

  Savaime aišku, grupė entuziastų gali sukurti kokybiško ir vertingos informacijos apie pagrindinius dalikus: kompiuterių sandarą, pagrindinius protokolus, (X)HTML, XML, JavaScript, sakisim kas yra “seno” ir jau pakankamai stabiliai veikia ir nesikeičia. Na, dar galima sukurti pažintinius straipsnius apie tokias besikeičiančia technologijas kaip .NET, PHP, RoR, JAVA - bet tokie straipsniai greitai pasensta del dynaminio technologijų vystimo. O yra specifinės technologijos, kurios Lietuvoje reiklingos tik saujalei žmonių (kaip mano RTMP), sakykim vienam, dviem projektams - kaip čia bus?

  Todėl, manau, nereikia stengtis (nebent yra dydėlis noras ir laiko marios) viską perkeltį į lietuvišką formatą ar kalbą, o tik tai, kas tau patinka, kas tau suteikia malonumą.

 11. abss

  Aš gal nelabai į temą, bet beskaitydamas apie šį tą pagalvojau. Jei rašomas konkretesnis straipsnis, o ne paviršutiniškas all about anything, tai gal būtų tikslinga žymėti versijų numerius, kažką, kas nurodytų, kurioms java, python, php ar kitų programavimo kalbų, standartų ir dar velnias žino ko versijoms taikytas straipsnis, kad ir vėliau, kai susikaups daugiau straipsnių, būtų aišku apie ką eina kalba ir galima būtų atsirinkti naudingus dalykus nuo nelabai naudingų. Būtų gal nors kažkoks saugiklis, kad technologijos pasikeitimas nesukurs sumaišties pixel.lt skaitytojui, ieškančiam informacijos. Tikiuosi aiškiai išdėsčiau mintį, šiandien galva sunkiai dirba…. :)

 12. Antanas

  abss > pritariu dėl technologijos versijų nurodymo. o šiaip tai manau visai reikalingas dalykas yra straipsniai. taupo laiką. pvz NePo parašo straipsnį apie kokią technologiją, praleidžia dvi tris valandas gilindamąsis, ir aš perskaitau straipsnį ir suprantu tą žymiai greičiau. Aišku, NePo šiek tiek ir gaila, nes kaip ir tiesioginio pelno negauna už tą laiko gaišimą, bet manau jei daugiau tokių rašančių būtų, tai tada kaip ir gaunasi šiokie tokie informaciniai mainai. Juk labai naudingas dalykas yra apžvalgos (reviews) įvairių technikos įrenginių - sužinai minusus, pliusus, į ką atkreipt dėmesį ir t.t. , ir tada eidamas į parduotuvę iškart žinai ko tikėtis. Taip ir čia manau panašiai. Bent jau apžvalgos tipo straipsnių tikrai reiktų, vakaro pasiskaitymams. O dėl tų grynai techninių straipsnių kaip ką daryt, tai čia toks geras klausimas. Bene didžiausias poreikis visokių straipsnių yra naujokams, o poto vidutiniai ir pažengę developeriai kažkaip patys savaime susiranda ką reikia. IMHO labiausiai reikia pažintinių straipsnių apie įvairias technologijas.

Rašyti komentarą

Jūs privalote prisijungti jeigu norite rašyti komentarą.