Vieną vakarą naršydamas internete radau naršyklių greičio testus. Taigi savo patirtimi nusprendžiau pasidalinti su jumis. Bandymus atlikau ant IE 6, Opera 9 ir Firefox 1.5.0.4. Tikrinant naršyklės greitį atliekami septyni testai. Pirmasis skaičiuoja nuo 1 iki 10000, tuo pat metu atvaizduodamas progreso juostą. Antrasis skaičiuoja kiek laiko užtrunka užkrauti ir vėl uždaryti 8 iššokančius langus. Trečiasis testas bando pakeisti 300 mažų paveiksliukų 10 kartų kiek galima greičiau.  Ketvirtas atlieka operacijas su tekstu. Penktasis sukuria lentelę iš 2000 laukų ir kiekvienam laukui parenka atsitiktinę spalvą. Šeštasis bando sujungti išmėtytas raides į vieną sakinį. ir paskutinysis skaičiuoja savaitės dienas iki sekančių 10000 Kalėdų 

Pirmiausia atlikome testus su IE6
npie.jpg
Mane labai nustebino, šios naršyklės lėtumas

Antrasis ant operacinio stalo pakliuvo Firefox
npff.jpg
Siulyčiau atkreipti dėmesį kiek stipriai skiriasi rezultatai

Ir paskutinė Opera
npopera.jpg
Visos reklamos skelbia Firefox greičiausia naršyklė, tačiau rezultatai kalba patys už save. Netikit pabandykit patys. Jeigu vis tiek tai jūsų netenkina kaltinkit testų autorius, sukurkite savo testus.

Išvados

Vietoj išvadų siulau vieną paveiksiuką
nptop.jpg
Tiesa, jis gali būti jau šiek tiek pasikeitęs… Žodžiu, išvadas darykit patys, tokias kokios jums patinka.  

Panašūs straipsniai


“Greičiausia naršyklė?” komentarų: 21

 1. dado1945

  Testai tai geri, bet tu man parodyk, kas sakė, kad firefox greičiausias :) Kur čia tokios reklamos? Aš nesu matęs :) O šiaip firefox geriau už opera, jei ne greitis prioritetas.

 2. Joshas

  Prašau pasitaisyti, tai ne naršyklės, o JavaScript greičio testai, jie bendro naršyklės greičio neatspindi. Tikras naršyklių greičių palyginimas yra šiame tinklapyje http://www.howtocreate.co.uk/browserSpeed.html . Vienok išvados teisingos - iš šių trijų naršyklių Opera yra greičiausia. Be to, ir vietos diske užima mažiausiai :) . Naudoju Opera ir džiaugiuosi.
  Tik niekaip nesuprantu - kodėl žmonės taip giria Firefox? Geras marketingas, štoli?

 3. e

  Čia tikriausiai viskas priklauso nuo *istorijos*.
  Mozilla (SUITE) buvo viena iš pirmųjų išbandytų atviro kodo programų, kiek vėliau Mozilla Foundation paleido naują produktą, naują naršyklę. Berods ji vadinosi “Dear Park”, i”stable” versija buvo pavadinta “Firefox”.

  Tuo metu Opera turėjo dvi “versijas”
  1) Mokamą
  2) Nemokama su Google ad’ais.

  Tikriausiai opera.com naujienose dar surastumėte, kai paskelbė, jog nebebus Google Ad’o.

  Kodėl FireFox ne Opera (mano nuomonė):
  1) Esmė tikriausiai yra ta, jog Opera, visiems jau nuo seno girdėtas pavadinimas, ko nesudomino seniau, tikriausiai ir nesudomins dabar. O vat Firefox naujas produktas, visi nori išbandyti.

  2) Kadangi dauguma prie FireFox pereina nuo IE, tai visi bėga nuo IE trūkumų. Bent man IE aplinka yra labai apkrauta, visokie favoritai ir pan… (kelių metų atsiminimai).
  a) Opera savo dizaino lengvumu visiškai nepasižymi, defaultinė tema tiesiog kraupi (mano asmeninė nuomonė).
  b) FireFox - atrodo kitaip, ir tikrai yra daug mielesnė akiai. :)

  Tai tik mano nuomonė, kodėl FireFox geriau už Operą.

  P.S. Nenaudoju nei vienos iš šių naršyklių. :)

 4. david

  IE7 rezultatai kaip matau dar baisesni… Kaip matau visur rašoma, kad Safari pati greičiausia, deja ji yra tik ant MacOS X… Dėl FireFox, tai viskas labai paprasta, kaip jau minėjo, tai atviro kodo produktas, be to jis veikia visuose OS (beveik), dar vienas jo pranašumas yra tai, kad jis labai paprasta, žinoma inline paeiškos funkcija, bei pati svarvbiausia, tai, kad ji galima papildyti kaip nori, todėl išeina, kad kiekvienas vartotojas turi vis kitokią naršyklę, jei ko nors nori, gali ir pats prisirašyti. Dėl šios priežasties, jis išsipliečia smarkiau nei Opera.

  Opera, teko naudoti, bet FireFox labiau patinka, opera vaizduoja ne taip, kaip norėčiau… Kai domina greitai keičiantis skaičiukai, vienur matau visai kitokius skaičius, su Opera kitokius, ji kažkaip kitaip atnaujina. Ir “back” mygtukas, paspaudžius jį, naršyklė atrodo viską iš atminties užkrauna, o ne iš naujo.

  Na, kiekvienas naudoja, tai kas jam patinka…

 5. guru_man

  man opera nepatinka bo narhsia ir kazkaip vistiek kitaip nej FF arba IE atvaizduoja sajtus.
  hrrr.
  nors ie nenaudoju, naudoju jo kluna MyIE :) visgi patogiau :)
  pasikonfiguiruoji ir visai miela :)

 6. HEADSHOT

  David na man tai privalumas kad paspaudus back nebekrauna is naujo…
  Ir siaip as per awstats kai paziuriu apie savo tinklapy tai narsykles issirikiuoja taip

  1. IE
  2. Opera
  3. Firefox
  ir toliau kitos….

  Pas mane pagrindas lankytojai is lietuvos tai galima spresti, kad po truputi opera lietuvoje pradeda lenkti ff.

 7. asterisk

  Back mygtukas, kraunantis iš cache yra didelis privalumas, o kas liečia Opera ir FireFox papildyma, tai Opera turi daugybę widgetų (opera9), taip pat turi pluginsų, stilių ir visa kita. Vienintelis Opera minusas - pagrindinis stilius, tačiau opera.com turi milžinišką gerų stilių pasiūlymą.

  Opera forever!

 8. asterisk

  Tarp kitko, pixel.lt naršyklių statistika:
  1. FireFox
  2. Opera
  3. IE

 9. Joshas

  Jau buvau pamiršęs, kad Opera kažkada buvo addware :). Visokie stiliai ir temos paišomi ant programų UI man labai nepatinka, todėl Operoje naudoju Windows Native “skiną” (jei jį taip galima pavadinti ;)). Opera turi inline search funkciją. Nors Opera ir nėra open-source, bet ar kuris nors iš eilinių Firefox vartotojų ims taisyti source kodą, kad naršyklę prisitaikytų savaip? O kas liečia multiplatformas, Opera veikia visur: Windows, Linux, Solaris, QNX, OS/2, MacOS, FreeBSD, BeOS, taip pat delninukuose ir net mobiliuosiuose telefonuose (Mini Opera). Apie Nintendo Wii ir DS net nešneku. Matau, kad daugelis net nežino daugybės Opera galimybių…

 10. IdeaG

  kaip matau cia nemažai Operos gerbėjų :) aš savęs tokiu nelaikau, nors paprastai opera pas mane visuomet atidaryta… kartu su IE ir Firefox. Toks jau tas web developerio darbas, kad tenka nuolat tikrinti, ar šventoji trejybė viska teisingai supranta. Bet pagrindinis darbas, kaip ir naršymas pramogai mano ūkyje vyksta per firefox. Darbas - dėl keletos svarbių priežasčių - visų pirmą tam tikrų extension’ų (Web Developer Toolbar, ColorZilla, Tide Validator ir daugelis kitų), kurie yra labai patogus ir smarkiai palengvina darbą, kitas dalykas, man patinka firefox source vieweris. Del ‘back’ ir ‘cache’ - matau tame vienus trukumus :) na, gerai yra vienas ir privalumas, bet man jis neaktualus - aktualus nebent tiem, kurių interneto tiekėjai vis dar apmokestina atsiunčiamus megabaitus. O šiaip - kokie dar privalumai? prarasti page- viewai, neatnaujintas dinaminins turinys… del headshot statistikos - neradau kiek lankytoju turi per diena, bet itariu vien savo naršymu po savo puslapi gerokai iškraipai statistiką operos naudai. geriausiai populiarumo statistiką galėtų pateikti googlis, bet nemačiau kad kur nors skelbtų tokius duomenis.

 11. Ameno

  paziurek kad opera yra stabiliausia leciausias greitis yra greiciausias

 12. Ramunas

  As dar vienas Operos fanas, tik Opera, nes ji greita, patogi, ir turi gera community(Nesakau kad FF neturi).

  Kasdien naudoju Opera Mini savo telefone.

  P.S Opera praina ACID 2, o tai dar vienas pliusas :)

 13. Paulius

  Naudoju firefox ir esu labai patenkintas. Nesu prityręs kompiuterijos specialistas, todėl neakcentuoju scriptų interpretavimo greičių ir pan (kažkaip visai dzin, ar naršyklė parodo 2000 spalvotų kvadratų per 0,2 ar per 1 sekundę - aš kas dieną tokių puslapių nelankau). Man svarbiau šie dalykai:
  Lapino privalumai: (pries IE) tabai, gan padorus saugumas, ir nėra dėmesį blaškančių geltonų linijų (ei - žiūrėk čia, matai, aš tave apsaugojau!) ir pan., kaip jau kažkas minėjo - IE nepatogus (perkrautas) UI, o firefox (konfigruojant pirmą kartą) maloniai nustebino - šioje naršyklėje meniu, mygtukus ir kitokius UI komponentus galima “susistumdyti” į norimas vietas pačiam (tą su dideliu džaigsmu ir padariau). Beje, man firefox naršyklės mėgstamų puslapių (favorites) tvarkymo priemonės patinka labiau nei IE. Šiek tiek daugiau NAUDINGŲ galimybių, kuriomis pats mėgaujuosi.
  O dėl Opera - turiu šią naršyklę, bet nesinaudoju (firefox labiau “limpa”). Jei kas aktyviai naudojat ff ir opera - parašykit kokių nors komentarų. Norėtųsi išgirsti. :)

  Paulius

 14. asterisk

  Kitą savaitę planuoju parašyti apie tai straipsnį ;)

 15. Paulius

  Va kaip faina :)
  Na, laukiam :)

 16. Opera vs. FireFox - amžina kova Pixel.lt

  […] Vos tik atsiradus atviro kodo FireFox naršyklei pirmieji jos gerbėjai pradėjo amžiną ginčą su Opera naršyklės gerbėjais. Kuri naršyklė geresnė? Kuri patogesnė? Kuri greitesnė? Kuri saugesnė? Ir taip toliau ir panašiai. Nusprendžiau ir aš palyginti šias naršykles įvairiais aspektais. Šį straipsnį įkvėpė parašyti NePo, kuris palygino naršyklių greičius straipsnyje “Greičiausia naršyklė?”. Taip pat Pauliaus parašytas komentaras. Taigi šiandien palyginsim šiuo metu paskutines stabilias (en. stable) Opera 9 ir FireFox 1.5 naršykles ne tik greičio, bet ir patogumo, priedų ir pan. aspektais. […]

 17. Taziz

  Tai va operos ir firefox pajemet naujausia versija su standartais o ie palyko 6 ispradziu updeitinkit i 7 o poto darykit isvadas!!! Opera greiciausia bet ff patogiausias

 18. asterisk

  IE7 dar ne stable versija, taip kad lyginti nelabai galima. Dėl patogumo drįsčiau abejoti. Pasiskaitik straipsnį “Opera vs. FireFox - amžina kova”.

 19. Bullshit

  Bullshit, opera yra greiciausia.

 20. Aidas

  Opera greičiausia. Valio. Tik ar ne per gerai lyginti naujausią Opera, kuri ką tik pasirodė su naršyklių, kurių naujausios versijos žada greit pasirodyt, bet dar nepasirodė? Va dabar norėtųsi palyginimų tarp IE7, Firefox 2 ir Opera 9 (beja, Firefox santrumpa yra ne FF, o Fx). Anyway. Naudojau šiek tiek Opera. Pirmas dalykas yra toks, kad jie taip laikosi standartų, kad dauguma puslapių arba rodomi ne taip, kaip reikia, arba iš viso neveikia. Man kaip vartotojui nusišvilpt į poziciją dėl standartų, man reikia, kad puslapis būtų gerai rodomas. Firefox pasistengia, kad vartotojam tokių problemų kiltų kuo mažiau IR palaiko standartus. Opera praplėtimo galimybės tikrai nėra patogios. Widget’ai veikia kaip atskiros programos reikia to, ar nereikia. Firefox extension’ai (dabar add-on’ais vadinas) yra tokie, kokius juos padaro. Jei reikia, tai bus atskiras langas, jei ne, tai gali būti integruota į naršyklės GUI. Opera taip pat nesugeba tinkamai atspausdinti pažyėtos puslapio dalies. Firefox niekada nekilo problemų su puslapio spausdinimu. Štai ir keletas Opera minusų lyginant su Firefox. Žinoma, yra ir gerų ir blogų dalykų abiejuose naršyklėse, tačiau čia tie, dėl kurių aš pasirinkau Firefox.

 21. Nesvarbu

  VAIKAI, paziurek i svarbiausia puse - sauguma. Apsilankykite saugumo portaluose ir pamatysite kiek daug skyliu turi Ff ir ie, as nesakau kad neturi Opera. Turi , bet Operos neimanoma lyginti su Ff, bet to Opera istorija perskaitykite suzinosite kad tai nuo 0 parasytas kodas, o ne kieno nors kamsytas klonas. As pats naudoju Opera, bet nesakau kad ji tobula, tobulumui ribu nera, kas liecia sauguma Opera geriausias variantas.

Rašyti komentarą

Jūs privalote prisijungti jeigu norite rašyti komentarą.