IdeaG
Rugsėjis 14, 2006

Dinaminis DNS - No-IP

Šiame straipsnelyje trumpai aprašysiu, kaip pasinaudoti dinaminių DNS paslaugomis - domeno priskyrimą dinaminiam IP. Konkrečiai kalbėsiu apie www.no-ip.com ir Ubuntu operacinę sistemą, bet šios paslaugos prieinamos ir Windows bei MacOS vartotojams.

Pirmiausiai, jei dar neesate prisiregistravę No-IP.com, padarykite tai.

Sistema atsiųs jums patvirtinimo laišką, kuriame paspaudę nuorodą patvirtinsite, kad norite naudotis No-IP paslaugomis.

Prisijunkite prie sistemos ir paspauskite Add prie Hosts / Redirects.

Įrašykite betkokį subdomeno pavadinimą ir pasirinkite vieną iš siūlomų domenų. Aš pasirinkau hopto.org. Puslapio apačioje paspauskite Create Host.

Dabar jums reikės įdiegti klientą. Su Ubuntu viskas labai paprasta - atsidarykite terminalą ir įvykdykite komandą “sudo apt-get install no-ip”.

Įdiegę programą paleiskite “sudo no-ip -C” ir sukonfiguruokite klientą. Manęs jis tik paklausė No-IP prisijungimo duomenų, ir paklausė ar norėčiau kad programa kaip nors praneštų, atlikusi IP atnaujinimą. Atsakiau kad nenoriu.

Štai ir viskas. Nepriklausomai nuo IP pasikeitimų dabar visuomet galiu pasiekti savo kompiuterį per ****.hopto.org. Kiekvieną sykį pasikeitus IP, No-IP klientas atnaujina įrašą DNS serveryje, todėl kompiuteris visad pasiekiamas.

Panašūs straipsniai


“Dinaminis DNS - No-IP” komentarų: 13

 1. ernetas

  Dinaminis DNS?
  Čia nesumaišei su IP? :)
  DNS - Domain Name Server.
  Apskritai geriau pervadink į nemokami domenai dinaminiams IP.

 2. IdeaG

  Nesumaišiau. Ką DNS reiškia seniai žinau, apie Dynamic DNS sužinojau nesenai.
  Dinaminio DNS paslauga yra skirta domenui pririšti prie dinaminio IP. Dinaminio DNS paslaugą sudaro dvi dalys - dns serveris, ir klientinė programėlė, kuri pataiso duomenis serveryje kiekvieną kartą, kai kompe pasikeičia IP. Terminologija ne mano - gali pasiskaityti vikipedijoj (http://en.wikipedia.org/wiki/Dynamic_dns) arba tiekėjų tinklapiuose (DynDNS http://www.dyndns.com/services/dns/dyndns/, tas pats No-IP - http://www.no-ip.com/services/managed_dns/plus_dynamic_dns.html). Sekančioje nuorodoje irgi visa sistema gana plačiai aprašyta, be to pateikiamas platus tiekėjų sąrašas - http://www.technopagan.org/dynamic/.
  Sėkmės.

 3. ernetas

  Sorry, verčiausi pažodžiui.

 4. tomas

  as biski nesupratau kai aiskino pirmas vienos pastraipos :
  Dabar jums reikės įdiegti klientą. Su Ubuntu viskas labai paprasta - atsidarykite terminalą ir įvykdykite komandą “sudo apt-get install no-ip”.

  kas tas ubuntu ? is kur ji gauti? nesupratau

 5. asterisk
 6. NaRkO

  ACIU man to ziauriai reikejo kad tarp no-ip susikurt galima zinojau bet kad updatint ne Thx :D

 7. Death3

  zdziu esme tame ,kad nezinau jau kur kreiptis…. niekas negali atsakyti y si klausima ar padeti… problema tokia ,mane ip keiciasi kiekviena karta ,kaip prisijungiu prie interneto… norejau paklaust,ar ymanoma ,kaip nors padaryt,kad visada ip butu tas pats?

 8. IdeaG

  Dėl IP reikėtų kontaktuoti su savo interneto tiekėju - dažnai jie duoda statinį IP, aišku už papildomą mokestį. Tačiau, kaip jau rašiau šitam straipsnyje, galima padaryti tam tikras (sub)domenas visuomet rodytų į tą patį kompiuterį, nepriklausomai nuo to, kad jo IP pastoviai keičiasi.

 9. Death3

  o sita,man kazko negerai ten su no-ip… gal kontaktus gali duot man savo ,man padetai bisky….

 10. Dinaminis DNS - No-IP | Arūnas Liuiza

  […] pirmą kartą publikuotas pixel.lt 2006 metų rugsėjo 14 […]

 11. robpke

  ka daro tas no-ip ir ka galima su juo nuveikti?

 12. Ernestas

  Suteikia tavo išoriniam IP adresui DNS adresą t. y. jei tu turi pasikūręs Apache serverį ir išorinį IP tai užsiregistravęs dyndns ar pan. gausi DNS vardą ir vesi nebe IP adresą, norėdamas patekti į savo serverį, o kažką panašaus į adresas.kk.org.

 13. neworld

  Be to, šios sitemos klientinė programa gali kas dien servui siųsti tavo pasikeitusį IP, kuris subdomeną priskirs vis kitam adresui, taigi visada turėsi pastovų adresą (o ne dinaminį ip). Čia jo pagrindinis privalumas ir yra.

Rašyti komentarą

Jūs privalote prisijungti jeigu norite rašyti komentarą.