NePo
Birželis 19, 2006

Acid2 testas

Manyčiau, kad tai privalo žinoti kiekvienas save vadinantis web-dizaineriu

Kadangi aš domiuosi puslapių kūrimu ir ne kaip koks kurmis, bet mėgstu patikrinti su įvairiom naršyklėm, kartas nuo karto išgirsdavau žodį testas ir automatiškai kildavo man klausimas: Kas tai yra?! Tačiau ten, kur būdavo paminėtas tas keistas burtažodis, nebūdavo paaiškinta kas tai yra, matyt, tos naujienos buvo skirtos viską išmanantiems. Taigi aš nusprendžiau išsiaiškinti kas tai, manau, kad bus įdomu ne man vienam

Kaip tai atsirado?

1990 metais Tim Berners-Lee sukūrė World Wide Web, (hypertext markup language), HTTP (HyperText Transfer Protocol) ir URLs (Universal Resource Locators). Tim Berners-Lee buvo pagrindinis autorius, jam padėjo kolegos iš CERN, internacionalinės mokslininkų organizacijos įsikūrusios Ženevoje, Šveicarija. Lapkričio mėnesį CERN pastatė pirmajį Web serverį.
1994 metais įkurta W3C organizacija, kurios tikslas tvirtinti interneto standartus (, xhtml, xml, ir kitus). Organizacija rūpinasi naujų standartų kūrimu ir jų pritaikymu internete, senųjų tobulinimu.
1996 metais buvo oficialiai sukurtas . Iš pradžių internetą sudarė tik tipo puslapiai, tačiau augant puslapių skaičiui žmonėms norėjosi išsiskirti iš kitų, augo reikalavimai puslapių dizainui, galiausiai buvo nuspręsta atskirti dizainą nuo .
1997 metais sukurtas Acid testas. Jis orientavosi į dežės modelio testą, t.y. tikrino objektų išsidėstymą vienas kito atžvilgiu, ilgio, aukščio parametrus.  
2005 metais Acid testas patobulintas į

Kas tai yra?

acid2 Kaip ir matote paveiksliuke - tai yra šypsenėlė, pats testas atrodo nevisai taip, virš galvos jam yra užrašyti žodžiai “Hello World”.
Kiekvieną produktą prieš pristatant vartotojui būtina pratestuoti, neišimtis ir programinė įranga - naršyklės. testas iš tiesų yra ne paveiksliukas, bet sudėtingas puslapis, tikrinantis naršyklių suderinamumą su standartais. Visi testo metu tikrinami elementai yra standartas jau ilgą laiką, tačiau kažkodėl vis dar nėra normaliai palaikomi naršyklių.

Ką jis testuoja?

skirtas patikrinti pagrindinius, labiausiai dizainerių pageidaujamus Html4, CSS1, PNG ir Data URL komponentų palaikymą. Pagrindiniai testo komponetai yra:

 • Permatomi PNG
 • object - vienas iš seniausių elementų
 • Absolute, relative,fixed - pozicijų išdėstymo elementai
 • Dežės modelis - tikrinamas plotis, aukštis, maksimalios minimalios nurodytos reikšmės
 • lentelės
 • Paraštės
 • Generuojamas turinio išdėstymas
 • interpretavimas - testas įtraukia daugybę nelegalių elementų, kuriuos naršyklė turėtų praleisti
 • Atvaizdavimo eiliškumas
 • Linijų ilgis
 • hover elementas

Deja, ne visos naršyklės jį interpretuoja teisingai, pati populiariausia naršykle Internet Explorer tą testą interpretuoja blogiausiai.
Įvairių naršyklių palyginimą galite rasti čia
Atlikti savo naršyklės testą galite čia
Plačiau ką tikrina testas galite čia
Anne’s Acid2 testo versija

Panašūs straipsniai


“Acid2 testas” komentarų: 10

 1. HEADSHOT

  Nezinau perskaiciau bet neradau niekur parasyta kur pratestuoti svetaine situo testu, jei tai isvis imanoma paprastam vartotojui.

 2. asterisk

  Hehe.. praktiškai visos naujausios naršyklės išskyrus ie ir firefox nesusitvarko su standartais (kalbu apie stable realeases)… Opera 4ever!

 3. Tokeiito

  Taigi cia aiskiai parasyta, kad ne puslapius testuoja, o narsykles :)

  P.S. kox tikslas issaugoti e-mailus komentarams? renkate medziaga spamui? :)

 4. Tokeiito

  P.P.S. Firefox 1.5.0.4 Ubuntu 5.10 irgi nesusitvarke :)

 5. asterisk

  Jo, renkam spamui, o šiaip tiesiog tam jog jei prireiktų galima būtų susisiekti ir taip jau įprasta wordpress sistemoj.. bet nenukrypkim nuo temos :p

 6. lfx

  Taip, FF su acid bendrauja, bet nėra geri draugai, kažkada pasakojau konfernecijoje apie Acid2, kai parodžiau screenshot’us su IE, FF, Opera, tai žmonės pamatę IE vaizdą pamanė, kad žmogeliuką kažkas žiauriai nužudė.. išvada viena IĖ žudo..

 7. HEADSHOT

  ups :) bishki sumaisiau… o siaip tai dabar dideles esmes nera kai spam filtruoja gerai…

 8. ernetas

  HEADSHOT, lietuviško spam’o filtrai beveik nefiltruoja. =]

 9. Eimantas

  internacionalinės == tarptautinės?

 10. KIK

  Galiu pasakyti, kad Opera su tuo testu pasirodo kvailokai. Jau gal metai yra operos bug’as ir jie neištaiso savo bug’o, kas čia per Operos brokas? Taigi net naujausia Opera nėra visiškai palaikanti Acid2 būtent dėl to bug’o. Galiu atsiųst ekrano nuotraukų jei kas nori tai parašykit man į el. paštą ;) Beje klaida su naršymu susijusi, tad ji yra kritinė (CSS’o klaida kuri pertvarko kai kurias vieteles). Naudoju Firefox nors ir joje irgi radau klaidą, bet kol kas tik vieną, o be to ji nėra kritinė tai yra ne saugumo ir ne kodo teisingumo ar pan., o ji yra susijus su RAM’o naudojimu.

Rašyti komentarą

Jūs privalote prisijungti jeigu norite rašyti komentarą.