Archyvas: ‘Kovas, 2008’

NePo
Kovas 31, 2008

Kuriam savo TVS

Norėčiau pakviesti visus diskusijai apie tai, kas yra gera turinio valdymo sistema. Ne, teiginiai jog, “PHPnuke rulz” arba “Joomla zux” ne argumentas. Mes esame programuotojai, todėl pamėginkime išnarplioti… išardyti gerą turinio valdymo sistemą po kaulelį ir po to vėl surinkti.
Skaityti toliau »

Sveiki,
jau turbūt daugelis iš jūsų girdėjote apie šiemet vykstančią tinklaraščių ir interneto konferenciją BLOGin 2008. Jeigu nežinojote, bet vis dar norite patekti - paskubėkite. Beliko mažiau negu 30 bilietų.
Skaityti toliau »

Hey, kodėl Pixel.lt ignoruoja Python? (Nėra išskirta kategorijos straipsniams apie ją).Tad, sakau, reik supažindint :) Iš draugiško pykčio, straipsniui pažymėjau Pascal bei kategorijas, nes joms Python yra gera alternatyva.
Tai sparčiai populiarėjanti universali, lengvai išmokstama programavimo kalba. Python sintaksės bei ideologijos dėka apie 25% pagreitėja programų kūrimas. Tiobe programavimo kalbų populiarumo reitinge Python nominuota „2007 metų programavimo kalba“.

Skaityti toliau »

Jau turėjote progą susipažinti su prototype.js biblioteka, šiandien norėčiau jums pristatyti . Pirmą kartą pažvelgęs į pavyzdį, pagalvojau, kad jinai daro viską išskyrus tai, ką reikia. Ne, neskubėkit daryti išvadų, aš nesakau, kad yra blogai ir nevertas jūsų dėmesio. Pabandykim pasiaiškinti. Iki šiol mano supratimu buvo tik duomenų mainai tarp kliento ir serverio, kaip tik būtent tai labai gerai atlieka ir atrodo nieko čia nesugalvosi. Bet žmonės sugalvoja… Kaip jau minėjau su galima padaryti viską: pridėti elementui stilių, pašalinti stilių, pridėti papildomų laukų arba juos panaikinti ir visus šiuos dalykus galima atlikti pasitelkiant įvairias animacijas. Tačiau ar tikrai viso to reikia?
Skaityti toliau »

Liko tik mėnesis komandoms pasiruošti pirmajam programavimo turnyrui, kuriame nesvarbu kokia kalba tu programuoji. Nenorėdami suvalgyti viso Jūsų savaitgalio turnyro laiką sumažinome iki vienos dienos. Nuo 10:00 iki 22:00 balandžio 19d. Šiek tiek apie tai, kaip vyks konkursas.
Visos turi virtual image, į kurį 22:00 turės būti įrašyta ir sukonfiguruota sistema.
Skaityti toliau »

NePo
Kovas 13, 2008

Yaml - XML alternatyva?

- labai griežtas, tačiau aiškus ir žmogui gana suprantamas formatas. Tačiau turi vieną didelį trūkumą - kaip ir dauguma amerikiečių - jis greitai tunka. Paskaičiuokime. Kiek elementų reikia, norint aprašyti vieną kintamąjį formatu? Keturių. O du? Šešių. Manote, jog nemoku skaičiuoti? Norint aprašyti vieną kintamąjį formatu reikia apibrėžti šakninį (angl. root) dokumento elementą bei elementą apibrėžiantį mūsų kintamąjį. Taigi, o jeigu norėsite aprašyti masyvų struktūras?
Atrodo laikas pradėti ieškoti alternatyvos.
Skaityti toliau »

Turim keletą , RUBY komandų, kurios susirungs CodeJam balandžio 19 dieną.
O prieš tai turite progą pagilinti savo žinias ir išgirsti kolegų pranešimus iš fronto.

 Balandžio 12d. distancinio mokymo centre vėl kasmetinė , šį kartą jubiliejinė - penktoji.

Pranešėjai:
1. Rimtantas Liubertas, imCat - CSRF
2. Emilis Dambauskas - Debug
x. Kiti norintys skaityti pranešimus kreipkitės eimantas@tauklys.lt

Beveik legendiniu tapęs pukomuko, dalyvavęs visose konferencijose šiais metais nebeprisijungs. Kiti persimetė į ruby front’ą.

Paskutinės PHP konferencijos įrašas.
3-ios konferencijos įrašas

Atnaujinta: 2008-03-12 19:00

Norėčiau pakalbėti apie piliečio Javos Skripto sūnų - Džeisoną. O jeigu šiek tiek rimčiau, tai norėčiau pakalbėti apie - Object Notation. Kas tai yra? Su kuo jis valgomas? Tai gerai ar blogai? Ar jis mums reikalingas? Ar tikrai jis mums reikalingas?
Skaityti toliau »

Tai jau ketvirtas serialo įrašas, galbūt kada nors šita seka pavirs melodrama, o kol kas prisiminkim, apie ką jau buvo rašyta. Pirmoje dalyje supažindinama kas yra ir pateikiamas paprastas pavyzdukas GET metodu. Antroje dalyje - POST būdu. Trečioje dalyje prieš atvaizduodami duomenis mes juos dar šiek tiek pakeičiam. Visos tos pamokos labai geros, dabar jūs tikrai mokate pagrindus, bet realiame pasaulyje niekas taip jau neberašo. Dabar yra prikurta daug įvairių bibliotekų, kurios ne tik sprendžia naršyklių suderinamumo problemas, bet taip pat savyje turi daug įvairių efektų. Šį kartą norėčiau supažindinti jus su
Skaityti toliau »

Šiuolaikinis tinklapis ar tinklo tarnyba, arba jos teikiamų paslaugų dalis jau nebegali apsieiti be poreikio perduoti ar gauti duomenis iš trečios šalies nutolusio serverio. Kaip pavyzdį galėčiau pateikti mums visiems žinomą BLOGas.lt ir galimybę parašyti naują įrašą nenuėjus į tinklalapį, o paleidus savo kompiuteryje taikomąją programą, kuri gali turėti žymiai daugiau galimybių nei standartinis redaktorius (pavyzdžiui, išsaugoti tarpinę įrašo versiją dingus interneto ryšiui ar pritrūkus laiko parašyti, peržiūrėti sugeneruotą HTML žymėjimą, ar dar ką nors, ką tokios programinės įrangos kūrėjai sugalvos). Panašią programinę įrangą pavadinimu Semagic turi garsusis blogų portalas LiveJournal.com.

Skaityti toliau »