Archyvas: ‘Sausis, 2008’

Visų pirma norėčiau pradžiuginti visus, pasirodė Zend Framework 1.5.0 Preview, bet kadangi tai tik Preview, tai toliau straipsnyje nagrinėsiu senąją 1.0.3 versiją.
Pasižadėjau parodyti, kaip sukurti sistemą su prisijungimu, tai ir pratęsiu savo pasakojimą pradėtą straipsnyje: Norit PHP sudėtingai?. Prieš pasakodamas toliau, norėčiau padėkoti visiems už protingus komentarus, ypač neworld už tai, kad pasidalino naudinga informacija.
Skaityti toliau »

Sveiki,
šią savaitę NePo padarė išvadas, jog Zend Framework yra sudėtingas. Laukiam tęsinio. Taip pat nemažai dėmesio sulaukė pasvarstymai, apie tai kas yra geras programuotojas.

Šio savaitgalio :
Naršyklinė realybė” - svarstymai ar naudoti papildomą HTTP headerį/META eilutę su naršyklės versija.
Is experience better than talent?” - ar patirtis geriau už talentą? Lengvas ir įdomus skaitinukas prieš miegą pasvarstymams.
14 Stupid Things That Drive me Nuts About Online Sign up Forms” - pavadinimas kalba pats už save. Manau, tai erzina visus.
The Mind of a Programmer” - dar apie programuotojus.
The Art and Science of JavaScript” - žaidimas su JavaScript`u.
No Google Analytics API? No Problem!” - kaip išspręsti Google Analytics API problemą.

Geros savaitgalio!

į klausimus:
Skaityti toliau »

Sunkus klausimas, taip? Iš tiesų šis straipsnelis yra atsakymas į Juozo Kaziukėno įrašą “Ar tu moki programuoti?“. Nevisiškai sutinku su tuo, kad geram programuotojui yra svarbiausia teorinės žinios (bent jau aš taip interpretavau jo straipsnį).
Skaityti toliau »

asterisk
Sausis 22, 2008

PHP klausimai #9

į šiuos klausimus bus publikuoti ketvirtadienį. Taip pat šiuo metu vyksta atsakymų į klausimus konkursas, kurio metu geriausiai ir greičiausiai atsakiusieji bus apdovanoti.
Dalyvių rezultatai:

  1. tygas - 7.2
  2. Braunikas - 7
  3. Armandas - 6.2
  4. slibinas - 6.1

Skaityti toliau »

NePo
Sausis 21, 2008

Norit PHP sudėtingai?

Aš visuomet sakiau, tokia lengva kalba, kad ją gali išmokti bet kas. Norint parašyti skriptą kalba nereikia nei talento, nei daug žinių. Tačiau duokit talentingiems žmonės lengvą dalyką ir jie pavers sudėtingu. Apie ką aš kalbu? Apie .
Skaityti toliau »

Sveiki,
šią savaitę sulaukėme pirmo straipsnio apie Python programavimo kalbą - “Įvadas į Python” bei pirmos dalies “Kaip per 3 naktis sukurti web2.0 internetinį projektą arba kaip nereikia programuoti su Ruby on Rails“.

Na, o šį savaitgalį tokie:
Writing Silverlight applications in PHP - iškrypimas ? :)
Patarimai apie Javascript valdiklių pasiekiamumą
Introduction to semantic HTML - teisingas ir neilgas straipsniukas apie semantinį HTML.
An Agile Developer’s Responsibility - ar tikrai visada turim sutikti su kliento siūlomais greitais sprendimais ?
Designing For Flow - A List Apart visada sveika paskaityti :)
19 Resources for the textpattern beginner

Sveiki,
į PHP klausimus #8 gavome 4 atsakymus. Žinoma, tikėjome šiek tiek didesnio aktyvumo, jog geriausiai atsakę bus apdovanoti ;)
Na, o dabar į klausimus.
Skaityti toliau »

Įžanga

Darbo įrankiai ir aplinka

Kadangi vienastoks visa tai pavadino ‘girtu projektu’, tai prisilaikydamas šios linijos, atsikemšu butelį alaus ir pradedu darbą:)
Be aš dar pasinaudosiu:

Jei kas pradedate programuoti su ir dar neišbandėte RadRails, tikrai siūlau tai padaryti. Labai patogus, gerai atrodantis IDE. Jis taip pat jums labai aiškiai sužymės sintaksę, pasakys kur klaida, sudės funkcijų užbaigimo žymas ir pan. Vienas nedidelis trūkumas, tai kad RadRails suprogramuotas su Java ir sunaudoja nemažai kompiuterio resursų. Jam nieko nereiškia savo reikmėms pasiimti 500 MB RAM ar daugiau.

Visi šie įrankiai yra nemokami, išskyrus Navicat. Beje, RadRails taip pat turi integruotą SQL klientą, kuriuo, mano nuomone, nėra labai patogu naudotis. Tačiau turime phpMyAdmin ir pan.

Mano OS - Windows XP. Nors visa tai galite naudoti tiek Linux OS, tiek ir MacOS. Tik girdėjau, kad obuoliai programuodami su naudoja Lokomotyvą ir labai gerą tekstinį redaktorių TextMate (gaila, kad nėra išleistos jo versijos Windows ar Linux OS, nes iš momentinių ekrano kopijų (angl. screenshot) ir aprašymų jis labai patraukliai atrodo).
Skaityti toliau »

asterisk
Sausis 15, 2008

PHP Klausimai #8

į šiuos klausimus bus publikuoti ketvirtadienį. Taip pat šiuo metu vyksta atsakymų į Klausimus konkursas, kurio metu geriausiai ir greičiausiai atsakiusieji bus apdovanoti.
Skaityti toliau »