Archyvas: ‘Gruodis, 2007’

Paskutiniai 2007m. !

Gero skaitymo :)
Where Are All the Qualified Programmers?
Compiling PHP for Windows Vista using Visual C++ Express 2008 - Seriously!
Why Scala?
REST Beyond the Obvious
Improving the world’s most visited webpage
Ajax GridView with Gaia

Kodėl rašau į Pixel.lt?

Rašau dėl vienos labai paprastos priežasties. Vienas iš pixel.lt įkūrėjų NePo, man nuoširdžiai pagelbėjęs testuojant vieną sistemą (taip pratestavo, kad net teko atidėti jos paleidimą :), pasiūlė ką nors parašyti į šį technologijų blogą. Kadangi į gerą reikia atsakyti geru, tai negaliu atmesti tokio pasiūlymo. Dauguma čia rašote apie programavimą, tai bandysiu ir aš laikytis šios krypties, nors nesu nei programuotojas nei panašus į jį ( nesu labai liesas ir nenešioju ilgų plaukų :) )
Skaityti toliau »

Norim sniego!

:
Are We Missing the Point of Patterns?
Namespaces (or Yet Another Pointless Opinion Piece)
A Brief Introduction to REST
Amazon SimpleDB™
phpChecklist
Kaip išsirinkti telefoną už 1 lt iš tele2 svetainės?

Kuriant tinklalapius, nepriklausomai nuo naudojamų priemonių, labai svarbu žinoti, nors teoriniame lygyje, ką gali išlaikyti Jūsų sprendimas ir platforma. Net jei Jūsų tinklalapis yra visiškai statinis. Kodėl? Pagalvokim – tinklalapis yra toks „sutvėrimas“, kurį tuo pačiu metu gali lankyti nuo vieno iki kelių tūkstančių lankytojų, be to, tuo pat metu jie gali užklausi kelis skirtingus puslapius. O dar yra indeksaciją atliekantys paieškos robotai ir jų gali ateiti tuo pačiu metu keletas skirtingų, kurie yra visiškai nesusitarę, bet gali įvaryti ir „šoko“ visam Jūsų tinklalapiui ar net serveriui.
Skaityti toliau »

Ah.. tas artėjančių kalėdų kvapas..

:
A Preview of HTML 5
Cache it! Solve PHP Performance Problems
Optimization operator
Creating Sexy Stylesheets
Mix’n'mash 2007

Gero savaitgalio!

Paskutiniu metu visi yra pamišę dėl saugumo. Ugniasienės, priėjimas tik iš tam tikrų IP, priėjimas tik per tam tikrus protokolus, sunkiai atspėjami prisijungimo vardai, ilgi ir sudėtingi slaptažodžiai. Todėl šiom dienom mes naudojam (Secure Shell), (Secure Copy). Subversion su šiuo dalyku irgi yra surištas – juk norime saugiai pristatyti savo failus į talpyklą. Be to, Subversion palaiko +:// protokolą.
Skaityti toliau »

NePo
Gruodis 6, 2007

Susipažinkime su Smarty

Šis straipnis skirtas tiems, kurie ruošiasi žengti pirmuosius žingsius į šablonų pasaulį. Kažkada vien išgirdus terminą “template”, man pašiurpdavo oda. Bet gyvenimas tuo ir nuostabus, kad nestovi vietoje. Mokiniesi, tobulėji, daliniesi savo patirtimi su kitais.
Taigi, jeigu dar neteko girdėti termino , tai greičiausiai jau supratote, kad tai yra vienas iš šablonų varikliukų. Tikrai ne vienintelis, todėl nepulsiu šiame straipsnyje neįrodinėti, kad jis geriausias.
Skaityti toliau »

Sveiki,
savaitgalio patapo kas antros savaitės leidiniu, bet tikrai stengiuosi šios ydos atsisakyti :)

savaitgaliui:
How to Program Google Android
Relational Division
Ensuring your HTML emails look great and get delivered
Product pages: so much suck, so easy to fix
vim ir python

Gero savaitgalio!