Archyvas: ‘Spalis, 2007’

Tie, kas domisi grafika ar animacijomis puikiai žino vieną iš Lietuvoje populiariausių grafikos programų (3ds Max). Su šia programa yra pakankamai paprasta kurti įvairius objektus, nes ji turi daug paruoštų objektų šablonų, kuriems tik belieka nustatyti koordinates. Taip pat su ja yra lengva realizuoti paprastus judesius, kadangi reikia nustatyti tik pradinę ir galutinę objektų ar jų dalių būsenas (padėties koordinates, posūkių kampus, išplėtimo/suspaudimo procentus), o visas tarpines transformacijas atliks pati programa.
Skaityti toliau »

Šių dienų kompiuteriuose (angl. “ – Graphics Processing Unit) yra būtinas komponentas. Jis gali būti integruotas į motininę plokštę arba prijungtas atskirai vaizdo plokštėje. Šis procesorius gali atlikti ypač daug operacijų, per sekundę savo galingumu kelis kartus aplenkdamas net pačius naujausius bendrosios paskirties procesorius.
GPGPU screenshot 1
Skaityti toliau »

Dažnai eilinės kodo eilutės tampa per daug įgrisusiomis, o paprasti veiksmai iki kaulų smegenų pabodę ir žmogus nejučia pradeda ieškoti išeities.
Tikslas - sutrumpinti ranka įvedamo kodo kiekį. Per daug neišsiplėsiu, bet gal kažkas atras ir sau naudingų dalykų.
Skaityti toliau »

Daug metų buvau ištikimas C++ programavimo kalbos fanas, neslėpsiu, daugelis šios kalbos idėjų iki šiol mane žavi. Kadangi programavau daugiausiai tik savo malonumui, man ši kalba idealiai tiko. Ir tada pasirodė pirmoji C# versija — kalba, kuri, kaip buvo skelbta, ištaisė daugelį C++ problemų, sukurta tam, kad būtų paprasta, efektyvi, lengvai išmokstama ir t.t., kitais žodžiais tariant, labai nuobodi ir neįdomi. Tada atrodė, kad kalba sukurta tik tam, kad būtų galima greičiau atlikti darbą, būtent, darbas — tokia asociacija man iškildavo pamačius C#. Žavėjausi kitų naujų kalbų, tokių kaip ruby, šūkiais, kad svarbiausia programuojant jausti malonumą. Nors ir norėjosi neatsilikti nuo naujovių, vis dėlto norėjau likti ištikimas C šeimos kalboms.
Skaityti toliau »

Sveiki,
su merdinčio “InfoBalt`o” (aka “InfoKiosko”) fiasko.
Ši savaitė Pixel.lt buvo .NET/ savaitė. Net trys iš keturių straipsnių buvo apie technologijas. Pirmąjį ir antrajį parašė dziedrius, na o Sergejus parašė 2 įvado į Microsoft Silverlight dalį. Taip pat be .NET šią savaitę buvo parašytas straipsnis ir apie SEO pagrindus, autorius justjust.
Tiesa, norėčiau priminti - liko tik trys dienos!. Jeigu norite, jog jūsų straipsnis dar pakliūtų į konkursą - rašykite, siųskite kaip galima greičiau :)

šiam savaitaliui:
Microformats vs. RDF: How Microformats Relate to the Semantic Web
The Joys of Application Development
Adobe AIR and HTML
Microsoft to push functional programming into the mainstream with F#

Gero savaitgalio!
P.s. Pixel.lt - šeštas pagal prenumeratorių skaičių!

justjust
Spalis 26, 2007

SEO pagrindai

Nuo tada kai paieškos sistemos tapo dažniausiai naudojamu įrankiu kiekvienam interneto vartotojui verslininkai suprato kaip svarbu yra patekti tarp pirmųjų paieškos rezultatų puslapiuose. Tada atsirado vadinamasis () - tinklalapių optimizavimas paieškos sistemoms. Šiame straipsnyje paaiškinsiu pagrindus.
Skaityti toliau »

Pirmoje įvado į Silverlight dalyje aš aptariau tipinę projekto struktūrą bei parodžiau “Hello World!” programos pavyzdį. Šioje dalyje aptarsime kaip galima reaguoti į vartotojo veiksmus bei kurti dinaminius vaizdus.
Skaityti toliau »

Kas gi yra tas ? Vaizdžiai ir trumpai tariant, - tai .NET lizdas naršyklėje (man atrodo kažkuriam žodyne mačiau, kad framework viena iš reikšmių yra lizdas). Arba galima kitaip sakyti – kadangi daug kas žino Adobe Flash (anksčiau tai priklausė Macromediai), tai vat – yra atkirtis.
Skaityti toliau »

Jeigu jau skaitote šį straipsnį, tai tikriausiai girdėjote apie .NET. O jeigu girdėjote apie .NET, tai turbūt girdėjote ir apie ASP - tai viena šauniausių platformų internetiniams projektams realizuoti, visa bėda tame, kad Lietuvoje beveik nėra serverių pasiūlos tokiems projektams talpinti, o jeigu ir yra, tai kainos pakankamai didelės (paprastai kainų skirtumas siekia 10 ir daugiau kartų). Tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl vis dar yra gerokai populiaresnis nei ASP Lietuvoje.
Skaityti toliau »

Sveiki,
atsiprašau už vėluojančius skaitinius, vis dėlto savaitgalis - visi nori atsipūsti :)
Šią savaitę pradėjome pasitikdami Blog Action Day. Vėliau sekė gero įvertinimo sulaukęs straipsnis “Portalų architektūra - naudojame dar kartą” bei net du straipsniai susiję su .NET technologija - “Deklaratyvus programavimas su .NET” ir “Įvadas į Microsoft Silverlight (1 dalis)“. Taip pat sulaukėme įdomaus straipsnio apie Google kompanijos keliamą grėsmę asmens privatumui.
P.S. dėmesio, iki straipsnių konkurso pabaigos liko mažiau negu 10 dienų!

Savaitgalio :
Object-oriented thinking (už nuorodą ačiū arturaz)
10 Reasons to Learn Ruby
The Future of Software Development
Preventing spam on your website without using captcha
PHP Convert RGB from/to HTML hex color
40 Tips for optimizing your php Code

Gero savaitgalio!