Archyvas: ‘Rugsėjis, 2007’

Sveiki,
su tarptautine diena be automobilio! Nepatingėkit pajudint savo užpakalių ir šiandien pasivaikščioti pėsčiomis arba pasivažinėti dviračiu.
Šią savaitę sulaukėme labai verto dėmesio straipsnio apie universalų įvykiais paremtos programos mechanizmą, kurį parašė vigosas. Taip pat už straipsnį apie PHPMailer ačiū NePo, bei jkmSEO lygių aprašymą. Besidomintiems apie karkasą bus įdomu pasiskaityti apie Acl ir Auth implementavimą.
Šio savaitgalio :
10 Ways a Programmer Can Improve His or Her Sex Life
Good Answer… Perhaps TOO Good
Web Services Policy 1.5 - Framework
Parsing XML using PHP

Gero savaitgalio!

1 Lygis: Pasimetęs

Naujokas, kuris ką tik sukūrė svetainę ir staiga iškilo poreikis ją pareklamuoti.

  • Reikia užregistruoti svetainę į top 40 paieškos sistemą ir taip pakliūsi į Nr.1 Google poziciją
  • Galima populiarinti ir rašant komentarus bloguose, įvairiuose portaluose, kuo daugiau prirašysi, tuo daugiau žmonių sužinos

Skaityti toliau »

NePo
Rugsėjis 19, 2007

Siuntinėjame laiškus

Tikiuosi jau skaitėte Armando straipsnį ir susipažinote su laiškų siuntimo pagrindais. Taigi dabar galime pakalbėti apie aukštesnę siuntimo formą, kai ne pats rašai visą kodą, o pasinaudoji jau sukurtais tobulais įrankiais - PHPMailer.
Skaityti toliau »

Šiek tiek anksčiau pristačiau savo būdą, kaip tvarkyti autorizavimą ir autentifikaciją CakePHP karkase. Jis buvo pakankamai didelis ir netvarkingas. Taip pat keli žmonės kreipėsi, nes negalėjo jo pritaikyti savo kode su paskutiniais leidimais. Šiame straipsnyje pristatau šiek tiek paprastesnį sprendimą, kuriame pasitelkiau ne tik , bet ir komponentą.
Skaityti toliau »

Ne kartą kuriant tam tikras programas, man prireikė įvykiais (angl. ) paremto mechanizmo. Išbandžiau keletą būdų. Pavyzdžiui, įvykių ir klausytojų (angl. listeners) susiejimas tam tikru parametru, t.y. klausytojas gauna tik tuos įvykius, kurių ID sutampa su klausytojo ID. Tačiau čia mane pasitiko sąsajų (angl. em>interfaces) nelankstumo problema: negalėjau kurti klausytojų, kurių kiekvienas paveldi bazinę EventListener sąsają, su skirtingomis ID reikšmėmis. Taip atsitiko dėl to, kad ID reikšmę turėjau pasiimti per bazinį tipą, o sąsajų kintamieji privalo būti final. Taigi galėjo būti tik vienas klausytojo tipas, o to, žinoma, retai pakanka.
Skaityti toliau »

Sveiki,
pirmiausiai norėčiau pasveikinti visus Lietuvos krepšinio rinktinės fanus su pergale! Šis tinklaraštis nėra apie krepšinį, tačiau vistiek siūlau pažiūrėti kaip smagiai lietuviai atšventė sunkią ir svarbią Lietuvos komandos pergalę prieš kroatus Vokiečių gatvėje, Vilniuje. Šią savaitę konkursui ziogas atsiuntė dar vieną savo straipsnį - “World Wide Web“. Taip pat didelio dėmesio sulaukė ir Sergej ‘ZaZa’ Kurakin mintys apie tinklalapių augimą.
Labai gaila, jog dar nesulaukėme nė vieno straipsnio .NET tema. Negi Lietuvos .NET bendruomenė tokia maža ? Būkite aktyvesni, pasidalinkit savo žiniomis.
Norėčiau paskatinti aktyviau dalyvauti tinklaraščio prenumeratorius ir lankytojus komentuoti straipsnius, nepamirškite jog ir Jūs būsite apdovanoti ;)

Šio savaitgalio :
How I Explained REST to My Wife
PHP Words Tag Cloud
“Elgsena paremtas” programavimas(angl. Behaviour Driven Development). III dalis.
Rails tekstinė paieška (Full text search) 1
An introduction to Eclipse for Visual Studio users

Gero savaitgalio!

Slave
Rugsėjis 15, 2007

PHP klausimai #5 (atsakymai)

1. Įsivaizduokite, kad jums prireikė parašyti AJAX aplikaciją, kurios būdu iš www.orai.lt (parinkta atsitiktinai) imamas XML failas ir atvaizduojamas jūsų sistemoje. Kaip išspręsite `cross domain` problemą?
Dažniausiai naudojamas failas vietiniame serveryje, kuris veikia kaip proxy. Kreipiamės į jį su AJAX, o pastarasis panaudodamas URL/sockets/file_get_contents “nusiurbia” reikiamą informaciją ir gražina mūsų AJAX aplikacijai. Kaip ir minėjo ZaZa reiktų nepamiršti užtikrinti, kad to skripto neišnaudotų kaip proxy kitom užklausoms. plačiau
Skaityti toliau »

Daugelis tinklalapių pradeda nuo mažo paprasto pigaus “shared” hostingo. Santykinai mažai vietos, jokių ypatingų sąlygų, resursų apribojimai, jokių papildomų modulių - beveik gyvenimas studentų bendrabutyje. Visi resursai yra viename serveryje - ir HTTP serveris, ir duomenų bazė. Jei tinklalapis yra populiarus, vystomas, auga lankytojų skaičius, tai vieną dieną jo savininkai gaus pranešimą iš talpinimo kompanijos, kad jiems laikas keltis kitur arba pirkti sau dedikuotą serverį. Kodėl? Didėjant lankomumui toks tinklalapis pradės reikalauti vis daugiau resursų iš serverio ir Jūsų “kaimynai” pradės dėl to nerimauti. Vėlgi kaip bendrabutyje, jeigu jūs per ilgai užsibūsite duše, dažnai užimsite viryklę ar per garsiai klausysite muzikos, į jūsų duris ankščiau ar vėliau pasibels kaimynai (kuriems irgi reikia šių resursų) ar bendrabučio administracija (kuri bus nepatenkinta didele sąskaitą ar dar kuo nors).
Skaityti toliau »

asterisk
Rugsėjis 13, 2007

Su programuotojų diena!

Sveikiname visus programuotojus su jų nuosava diena ir linkime geros darbo dienos ;)
Tiesa, oficialiai ši šventė pripažinta ne visuose šaltiniuose. Wikipedia netgi ištrynė straipsnį apie programuotojų dieną teigdama, jog tai neegzistuoja.
Bet mes nepasiduosime ir švęsime ją, ar ne ? :)

p.s. personal cheers goes to: abyss, armands, Commandos, desper4do, enc, ernetas, IdeaG, imbusy, Jonasg, justjust, MaGgijA, mczxcv, medutis, noTime, NePo, Pawka, Raigedas, Sepa, mrkiller, Slave, why2liz, JudicatorMX, NightVision, Sergejus, ziogas.

Slave
Rugsėjis 11, 2007

PHP klausimai #5

1.Turbūt dauguma jūsų šį įrašą skaitote Firefox naršykle ir džiaugiatės jos privalumais, tačiau kartais pasitaiko, kad net ir mylimiausia naršyklė negali padaryti to, ką gali kitos. Kalbu apie „cross domain“ užklausas, kurių Firefox naršyklė nepalaiko. Žiūrint iš saugumo pusės tai gerai, tačiau kai tenka kurti AJAX aplikacijas, kuriai reikia kreiptis į kitą serverį tai tampa tikru galvos skausmu. Ypač tiems, kurie ieško problemos sprendimo ne ten kur reikėtų.

Įsivaizduokite, kad reikia jums prireikė parašyti AJAX aplikaciją, kurios būdu iš www.orai.lt (parinkta atsitiktinai) imamas XML failas ir atvaizduojamas jūsų sistemoje. Kaip išspręsite `cross domain` problemą?
Skaityti toliau »