Archyvas: ‘Birželis, 2007’

Sveiki,
su 30-aisiais skaitiniais! Kaip greitai laikas bėga, atrodo vos vos pradėjom rašyti skaitinius, o jau daugiau negu 30 savaičių praėjo.
Šią savaitę sulaukėme straipsnio “SQL pagrindai“.
Šį kartą bus visi lietuviški ir viena tema - .
http://www.mif.vu.lt/~bastys/java/paskaitos/
http://www.lksoft.lt/javosivadas/Programavimas%20Java/
http://www.is.lt/~tomega/projektai/java_pavyzdziai.htm
Šilto ir lietingo savaitgalio!

NePo
Birželis 28, 2007

SQL pagrindai

Kuriant duomenų bazes (toliau - ), gali būti panaudotos įvairios duomenų bazių valdymo sistemos (toliau - DBVS), pavyzdžiui, Oracle - skirta labai didelėms , arba MS Access - ir atskiriems kompiuteriams, ir serveriams.
patraukli tuo, kad yra nemokama. Ją galite gauti adresu http://www.mysql.com/. dirba ir Unix, ir Windows platformose.
Skaityti toliau »

Sveiki,
su nežmoniškai karštu savaitgaliu jus visus :)
Šią savaitę dėkui Eimantui už straipsnį “Šveicariškas peiliukas RSS srautams: Yahoo! pipes” ir NePo už “Ataskaitų generavimas“.
Šio savaitgalio ir ‘klausiniai’:
PHP Abstract Podcast Episode 1 - PHP Security Tips
HTML5 differences from HTML4
Top Ten of Programming Advice NOT to follow
Ruby on Rails Rake Tutorial

Gero savaitgalio!

Seniai čia berašiau straipsnį, tai net nežinau kaip jis turėtų prasidėti. Prieš kelis mėnesius pasirodžiusios Yahoo! pypkės Lietuvoje nesusilaukė didelio populiarumo (na bent jau man neteko skaityti apie šį stebuklą).
Skaityti toliau »

NePo
Birželis 11, 2007

Ataskaitų generavimas

Dirbdamas su Visual Studio pastebėjau, kad šis įrankis turi… Norėjau pasakyti neturi daug naudingų pagalbinių priemonių, kokių tikėtumėmės iš analogiškų sistemų. Šį kartą man reikėjo, jog programa darytų ataskaitas, tačiau jokio tam skirto komponeto neradau. Vienas iš variantų - Crystal Report, bėda ta, jog jis nėra standartinis priedas ir ne gana to dar truputį kainuoja. Todėl norėčiau pakalbėti apie antrą būdą, kuris mane pilnai patenkino.
Skaityti toliau »

Sveiki,
štai ir pirma praėjusi savaitė antraisiais gyvavimo metais (tikimės jų bus dar daug). Ačiū Pawkai už jo įdomų straipsnį, kaip perkelti įrašus iš blogas.lt sistemos į Wordpress. Taip pat ačiū neseniai prisijungusiam prie JudicatorMX už aktyvų straipsnių rašymą. Šią savaitę buvo publikuotas jo straipsnis
GDI grafika“.
Šio savaitgalio :
Six ways to write more comprehensible code
How to build a Firefox extension
Optimizing Apache and PHP
10 Things That Would Have Been Nice to Know When Starting My Facebook Application
Dar kartą ačiū visiems prisidedantiems prie veiklos, gero savaitgalio!

Savo blogerio karjerą, kad ir kokia ji bebūtų, pradėjau Blogas.lt sistemoje. Po kiek laiko man joje pritrūko funkcionalumo ar dar kažko ir nusprendžiau bėgti lauk, pasileisdamas Wordpress sistemą. Savo senesniame webloge jau buvau prirašęs nei daug, nei mažai - 68 įrašus, tad pastaruoju metu pagalvodavau, kad būtų visai smagu visus šiuos įrašus įsikelti pas save. turi įrašų importavimo ir eksportavimo funkcijas, kuriuos galima įkelti iš tokių sistemų kaip: Blogger, LiveJournal, Typepad, o taip pat ir iš kitos sistemos, 2.0 srautų ir t.t. Eksportuojant duomenys yra išsaugomi formatu tam tikra struktūra. Asmeniškai aš, manau, kad visos programinės įrangos kūrimas turėtų judėti standartų ir tarpusavio suderinamumo link. Vartotojas neturėtų būti pririštas prie konkrečios sistemos vien todėl, kad negali perkelti savo duomenų kitur, o galėtų pasirinkti tobulesnę ar jam labiau priimtinesnę sistemą. Tai taip pat skatintų programinės įrangos tobulėjimą, nes vartotojas taptų mažiau priklausomas ir rinktųsi tobulesnį ir labiau išbaigtą produktą. Tačiau BlogHoster’iui (sistema “ant kurios” sukasi ) taip neatrodo - nėra jokių importavimo, o tuo labiau eksportavimo galimybių.
Skaityti toliau »

JudicatorMX
Birželis 5, 2007

GDI grafika

(graphics device interface) – operacinės sistemos Windows pagrindas. lietuvių kalba reiškia „grafinio prietaiso sąsaja“. Tai sąsaja, kurią Windows sistema naudoja dvimačių objektų vaizdavimui. Žinoma, tikrai nesilygina su OpenGL ir DirectDraw (ypač greičiu), tačiau tai gali būti naudinga paprastose programose. Šiame straipsnyje aš aptarsiu kai kurias galimybes.
Skaityti toliau »

asterisk
Birželis 1, 2007

Pixel.lt - 1 metai!

Sveiki,
džiaugiuosi galėdamas pranešti, jog šiandien yra lygiai metai projektui! Šis tinklaraštis (blog`as) tik dėl to, jog jūs jį skaitote ir čia rašote. Projektas susilaukė didelio susidomėjimo jau pirmomis savaitėmis, nors kai kurie ir pranašavo, jog šis blog`as neišgyvens nė metų, jis išgyveno (screw you) :)
Skaityti toliau »

Lygiai prieš metus laiko aš uždaviau klausimą: Kas skaito jūsų paštą?. Šiuo nelabai rimtu pranešimu prasidėjo kelias į žvaigždes. Nedaug žmonių tikėjo, jog ši idėja išgyvens taip ilgai. Aš džiaugiuosi pagaliau vieneri metai, ta proga norėčiau jums užduoti kitą klausimą: kas valdo jūsų kompiuterį?
Skaityti toliau »