Archyvas: ‘Gegužė, 2007’

JudicatorMX
Gegužė 30, 2007

Laužom standartus

Šiais laikais beveik kiekvienos grafinės operacinės sistemos pagrindas (arba vienas pagrindų) – langas. Panagrinėkime langus operacinėje sistemoje.
Skaityti toliau »

Jei kam nors kyla problemos su pilnaekraniu režimu, pamėginkite sumažinti lango grafiką, nes skirtingi kompiuteriai skirtingai reaguoja į tai. problema dažnai slypi tvarkyklėse (angl. drivers), čia jau neginčytinas minusas.
Skaityti toliau »

Sveiki,
su prasidėjusiais vasaros karščiais! Šią savaitę buvo papublikuoti net trys JudicatorMX straipsniai. Vienas iš jų apie WinAPI, kiti du apie (pirma dalis, antra dalis). Ačiū jam.
Šio savaitgalio :
Top 15 free SQL Injection Scanners
14 rules for fast web pages
Resursų ir užduočių valdymas

Gero savaitgalio!

Baigiam žiūrėti į juodą langą ir pradedam dailės pamokas.
programose galima piešti tik kelias figūras: tašką, tiesę, keturkampį ir trikampį. Šios figūros vadinamos primityvais (kadangi jos primityvios :) ). Ką reiškia primityvios? Tai reiškia, kad visos sudėtingos figūros, visi sudėtingi modeliai (žmonės, technika) sudaryti iš šių paprastų figūrų (dažniausiai iš trikampių). Keturkampis yra vartojamas retai, kadangi tai iš tikrųjų du trikampiai, tačiau kūrėjai truputį palengvino darbą. Bet pradėsime nuo taško.
Skaityti toliau »

Iš pradžių buvo tamsa. Gili tamsa. Nesimatė nieko. Ir vieną dieną į pasaulį atėjo visų spalvų spalva! Baltoji Atvykėlė atnešė žmonėms daug laimės, žinių bei bemiegių naktų. Bet žmonės norėjo daugiau, tad ši balta spalva suskilo į kelias kitas, kurios padėjo jiems praskaidrinti savo pasaulį ir lengviau priimti informaciją. Dieve, palaimink DOS‘ą :) Tačiau tie laikai baigėsi, mes jau mokame daugiau, nebėra tamsos, nebėra bereikalingų vargų „prievartaujant“ klaviatūrą, norint įvykdyti kokią nors komandą. tau padės!
Skaityti toliau »

Kai kalba eina apie Borland programavimo terpę, dauguma atsimena labai patogią programą, kurioje per kelias minutes galima sukurti paprastą tektinį tekstinį redaktorių, muzikinį grotuvą ir pan.
labai greitai pakeitė programą Turbo (nors ji dar tebėra viena pagrindinių mokymo priemonių įvairiose mokymo įstaigose). Nuo trečiosios versijos pradėjo labai keistis į gerąją pusę ir dabar jau galime įsigyti aštuntąją versiją (kurios dauguma kol kas nepripažįsta). Teoriškai naujoji versija reiškia daugiau galimybių, daugiau patogumų, mažiau klaidų ir pan., tačiau taip yra tik teoriškai. Su naujom versijom vis rimtėja ir du pagrindiniai programavimo su ja minusai: greitis ir dydis. Deja, su pagalba rašomos programos labai atsilieka savo greičiu ir dydžiu, lyginant su C++ programomis ir ilgainiui “rimti” programuotojai tai pradeda gerai pastebėt. Tačiau yra viena išeitis.
Skaityti toliau »

Sveiki,
su greitai artėjančia vasara, su prasidedančiomis sesijomis, egzaminais ir t.t. ir pan. :)
Šią savaitę ačiū Vaidui Žilioniui už straipsnį PHP saugumas: Saugus programinis kodas. 1 dalis..
Galime pasidžiaugti jog šio savaitgalio yra visi lietuviški! :)
“Elgsena paremtas” programavimas(angl. Behaviour Driven Development). I dalis.
“Elgsena paremtas” programavimas(angl. Behaviour Driven Development). II dalis.
Ajax klaida

Gero savaitgalio!

Vietoj įžangos

Šiuo pirmu įrašu norėčiau pradėti “paskaitų ciklą” apie teisingą programavimą. Informacija bus pateikiama ne tik iš mano asmeninės patirties, bet ir iš kitų šaltinių. Tikrai nesakau, kad viską aš čia surašysiu, bet tai bus puiki pradžia. Reiktų atkreipti dėmesį į tai, kad su bet kuria programavimo kalba galima programuoti tiek saugiai, tiek ne. Kadangi PHP yra populiariausia programavimo kalba bei mano duona - mano kalba bus daug labiau pritaikyta PHP.
Skaityti toliau »

Sveiki,
štai ir vėl sulaukėm savaitgalio skaitinių rubrikos, po šiokios tokios pertraukos.
Šią savaitę buvo publikuotas NePo straipsnis Kompiuterių virusų istorija. Tikriausiai pastebėjot, jog Pixel.lt aktyvumas truputį sumažėjo, tačiau pavasaris sunkus metas, vieniems darbai, kitiems mokslai ir t.t. :) Linkime sau pasitempti.
Šio savaitgalio :
Getting Unicode, MySql, and Rails to Cooperate
Perl, the first postmodern computer language
Top 5 javascript frameworks

Šiame straipsnyje norėčiau apžvelgti kokias naujoves pristatė virusų kūrėjai chronologine tvarka. Čia nepasakosiu apie populiariausius virusus, kurie padarė labai daug žalos, ir kurių pavadinimus greičiausiai žino visi. Pagrindiniai akcentai sudėti ant tų, kurie surado kažką naujo, dalis virusų buvo tik koncepciniai ir niekada nebuvo paplitę masiškai, tačiau tos idėjos, kurias jie pristatė, deja, buvo sėkmingai išnaudotos kituose virusuose.
Skaityti toliau »