Archyvas: ‘Vasaris, 2007’

Duomenų bazės projektavimas, vadinamas . Kam reikalinga duomenų bazės ? Tikriausiai argumentas, jog normalizuota duomenų bazė užima mažiau vietos ir veikia žymiai greičiau jūsų neįtikins. Kam tai rūpi, turint tokius galingus kompiuterius, kaip dabar? Pagrindinis tikslas - duomenų dubliavimo sumažinimas ir anomalijų pašalinimas. Atlikus duomenų bazės normalizaciją, žymiai lengviau atnaujinti duomenis esančius lentelėse, mažai tikėtina, jog prisivels klaidų, dėl to kad vieną kartą buvo įvestas žodis „labas“, o kita kartą netyčia „kabas“.
Skaityti toliau »

Sveiki,
atsiprašau jog šį savaitgalį šiek tiek vėluoja, tikiuosi labai nesupykot :)
:
Google Apps APIs
Ruby On Rails Acts_As_Ferret Tutorial
Are you a Programmer or a Coder?
The importance of checking your error messages
Taip pat šį savaitgalį buvo publikuoti erneto ir commandoso straipsniai atitinkamai Dirbame su GRUB ir Kas yra “META” žymės?.

Gero savaitgalio.

žymės nebūtinos puslapiui, bet jos talpinamos puslapio viršuje, kuriame aprašomas puslapis, raktiniai žodžiai, informacija apie autorių, komandos paieškų robotams ir kita. žymes galima rasti beveik kiekviename puslapyje. Šiame straipsnyje pabandysiu jas aprašyti, kam jos skirtos ir kokias funkcijas atlieka.
Skaityti toliau »

ernetas
Vasaris 20, 2007

Dirbame su GRUB

GNU – GRand Unified Bootloader, bootloader’is (programa, kuri leidžia vartotojams užkrauti operacinę sistemą ir jų turėti daugiau negu vieną; ji yra būtina kompiuterio krovimuisi). Pasistengsiu aprašyti trumpą jo konfigūravimą daugeliui OS.

Skaityti toliau »

Sveiki,
visus su praėjusiomis šventėmis sveikiname! Tikimės jog per šv. valentino dieną netrūko meilės, o per vasario 16d. patriotiškumo ;)
Dėkui ernetui už straipsnius “TightVNC Windows/Gentoo sistemose” ir “IPTABLES naudojimas“.
Šio savaitgalio :
CSS: Getting Into Good Coding Habits
God as Computer Programmer
10 Places You Must Use Ajax
Programming & Designing Tools

Gero savaitgalio!

ernetas
Vasaris 16, 2007

IPTABLES naudojimas

IPTABLES tai paketų filtras (prafiltruojami nereikalingi paketai (nesupratusiems tai paketai būtų tinklo srautas; juos filtruoti reikia, nes visiškai uždarydami nereikalingus prievadus (pavyzdžiui 80 prievadą, kurio mes nenaudojame, arba 22 (SSH)) mes sumažiname įsilaužimo tikimybę), taip pat jie gali būti persiunčiami į kitą kompiuterį (su IPTABLES galima iš paprasto kompiuterio pasidaryti maršrutizatorių (aparatas, kuris aprūpina tinklą srautu ir atlieka dar keletą funkcijų, bet ši buvo esminė)); kitaip sakant IPTABLES gali dirbti ne tik kaip ugniasienė, bet ir maršrutizatorius) tipo sistemoms. Juo iš tikrųjų gana patogu naudotis ir jis yra labai galingas. Bet tai tik mano nuomonė. Įsitikinti galėsite šiame straipsnyje.
Skaityti toliau »

– Virtual Network Computing. Tam tikra ekrano valdymo sistema, kuri leidžia valdyti nutolusį kompiuterį vaizdine sąsaja per internetą. Šiame straipsnyje išmoksime naudotis . Kaip serveriu pasirinksime XP/ (bet straipsnis tinka su smulkiais pakeitimais beveik visoms ir OS). Taip pat sužinosime, kad tai labai lengva ir pakurti šį serverį sugebės kone kiekvienas.
Skaityti toliau »

Sveiki,
šią savaitę sulaukėm 4 straipsnių, du iš jų vėl parašė ernetas: “Instaliuojame CUPS ir HP LaserJet 10xx spausdintuvą Gentoo sistemoje” ir “Instaliuojame SAMBA Gentoo sistemoje“. Taip pat MaxMeOut parašė pirmąjį straipsnį Java tema “float ir double tipo kintamųjų formatavimas Java kalboje“. Na ir sulaukėme medučioPHP saugumo nustatymai - 1 dalis” tęsinio “PHP saugumo nustatymai - 2 dalis“. Dėkui jums visiems ;)

šiam savaitgaliui:
For the Love of the Web, Please Use Full Content Feeds!
5 tips for creating high performance web apps (tikriausiai jau daugeliui labai žinomi tips`ai, bet prisiminti kai kuriems verta ;) )
Parse html with preg_match_all
Pure CSS Popups
Boost Ajax performance using local storage

Tai tiek šiam savaitgaliui - gero skaitymo ;)

nustatymų yra daug, kurie ne tik leidžia sistemai būti lanksčiai, bet ir dažnai priverčia pasimesti programuotojus ar administratorius, juolab, kad nebūtinai default reikšmė yra geriausia ar saugiausia, taigi tęsiame kelionę po nustatymus.
Skaityti toliau »

Aptarsiu paprasčiausią įdiegimą ir sukonfigūravimą naudotis “share’ais“. Kartu šiame straipsnyje išnagrinėsime tokiom funkcijoms reikalingą konfigūracijos smb.conf failą ir CUPS suderinamumą su . Šis straipsnis padės jums lengviau ir aiškiau sukonfigūruoti .
Skaityti toliau »