Archyvas: ‘Sausis, 2007’

- X serverio architektūra, kuri yra pritaikyta didesniam vaizdo plokščių galimybių išnaudojimui per OpenGL (DirectX analogas, bibliotekos, kurių pagalba dirbama su 2D ir 3D grafika).
Šiame straipsnyje sužinosite, kaip paprasčiausiu būdu susiinstaliuoti ir Compiz/Beryl sistemoje. Manau šis straipsnis šiuo metu gana aktualus, nes daugelis įdieginėja . Naujokai, kurie neseniai išbandė Linux taip pat bando suinstaliuoti . Deja, dažnai jiems tai nepavyksta.

Skaityti toliau »

Sveiki,
štai ir dar viena savaitėlė praėjo. Šią savaitę sulaukėm labai aktualaus IdeaG straipsnio Lietuviškos terminologijos ypatumai. Dėkui jam. Tikėkimės, jog po truputį Lietuvoje padėtis su lietuviškais kompiuteriniais terminais keisis.
šiam savaitgaliui:
The PHP coder’s top 10 mistakes and problems,
Paginating MySQL Data with PHP,
Building a Simple Search Engine with PHP,
Operators In PHP,
How to become a web designer,
5 Myths in SEO.

Gero savaitgalio ;)

Nusprendžiau kad atėjo metas pixel.lt skaitytojams ir komentuotojams pateikti šią opią ir svarbią temą. Tikrai nesitikiu, kad mano nuomonė bus priimtina jums visiems, ir iš tiesų labai tikiuosi, kad atsiras žmonių, norinčių ir galinčių šia tema diskutuoti.
Pirmiausiai noriu pasbrėžti, kad esu už kompiuterijos terminų ir programų lietuvinimą. Už protingą lietuvininimą. Šiuo atveju pabrėžiu žodį ‘protingas’, nes tenka pripažinti, kad lietuvių terminologijos strategams to protingumo kartais pritrūksta.
Skaityti toliau »

Sveiki,
štai jau 10 skaitinių rubrika ir mums visai neblogai sekasi ;)
Šią savaitę publikavom medučio straipsnį PHP saugumo nustatymai - 1 dalis ir mano straipsnį apie Joost(tm) - Joost(tm) - televizija kompiuteryje - 100 straipsnis mūsų svetainėje!
šiam savaitgaliui:
7 Tips on How NOT to do BAD Programming
Improve your forms using HTML5!
Introduction to Python - Part 1
10 CSS Tips from a Professional CSS Front-End Architect
53 CSS-Techniques You Couldn’t Live Without
AdSense Competitive Ads and Services Policy just got a lot tighter for publishers

Gero savaitgalio!

Tikriausiai jau daugelis girdėjote apie Skype. Joost™ - naujasis Skype kūrėjų produktas - internetinės televizijos programa. Turbūt visi pritarsite, jog Skype revoliucinizavo internetinę telefoniją ir padarė didelę įtaką ‘tikrąjai’ telefonijos rinkai (atėmė truputį pelno iš mobiliojo/fiksuoto ryšio tiekėjų).
Šis produktas tikrai pakeis požiūrį į internetinę televiziją ir padarys didelę įtaką ‘tikrosios’ televizijos rinkai.
Skaityti toliau »

Aptikau tokį straipsnelį |a žurnale ir nutariau, kad visai pravers pakonspektuot, o ir Jums į naudą išeis.
standartinėje versijoje yra virš 500 nustatymų direktyvų. Šis skaičius gali išaugti, jei įdiegsite PECL ar kokių kitų išorinių modulių. Didžioji dalis nustatymų yra palikti veikti standartiškai (default), gali būti, kad jų judinti niekad ir neprireiks. Nenuostabu, kad turbūt nė vienas žmogus šių visų nustatymų negalėtų mintinai mokėti, tačiau yra keletas svarbesnių, susijusių su saugumu, į kuriuos verta atkreipti dėmesį. Pilnas nustatymų aprašymas yra čia.
Skaityti toliau »

Sveiki,
na ir žiemelė, ane ? :)
Šią savaitę publikavom Raigedo straipsnį ‘Skaldyk ir Valdyk!‘, jis susilaukė daug komentarų ir pasiūlymų. Dėkui jums!
Savaitgalio :
Joining .WAVs with PHP
Learn Perl in 10 easy lessons
The Basics of Search Engine Optimization
PHP scripts (daug skriptų, gal kam nors pravers)
A PHP Developer Spends a Week with Python
Recursively checking for missing alt attributes on img tags with 38 lines of Python code.

Gero skaitymo!

Raigedas
Sausis 10, 2007

Skaldyk ir valdyk!

Pagautas įkvėpimo parašiau šį straipsnį, pamačiau kaip sesė kankinosi su keletu informatikos užduočių. Vienos užduoties sprendimas tai man ypatingai nepatiko…
Skaityti toliau »

Sveiki,
turbūt visi pastebėjot, kad laikas lekia labai greitai. Jau praėjo visa savaitė po Naujųjų linksmybių, o galvos dar tik baigia blaivytis :))
Šią savaitę su mumis pasidalino mintimis justjust, parašęs straipsnį “Internet Explorer sąlygos sakiniai - komentarai (if…else)“. Dekui jam.
šiam savaitgaliui:
Humble Little Ruby Book (čia visa knyga)
Debugging PHP scripts
GoogleBot Requested a CSS File!
HTML Cheat Sheet ( špera)
D Programming Language

Sėkmės skaitant!

Tai mano pirmasis straipsnis todėl tikriausiai neišvengsiu klaidų, prašau tai suprasti ir nepykti.

Nusprendžiau parašyti straipsnį apie Internet Explorer’io sąlygos sakinius, o tiksliau sąlygos komentarus (Conditional Comments). Tai žymės (tag’ai) - šiek tiek patobulinta paprasto komentaro versija kurią supranta tik IE 5+, visos kitos naršyklės tiesiog laiko juos paprasčiausiais komentarais ir nekreipia dėmesio į jų turinį.
Skaityti toliau »