Archyvas: ‘Gruodis, 2006’

Sveiki,
šventinis laikotarpis eina jau į pabaigą, beliko sutikti tik Naujuosius, ko pasekoje tikiuosi didesnio aktyvumo ir iš savęs, ir iš kitų Pixel.lt narių. Deja, šią savaitę buvo publikuotas tik vienas straipsnis, kurį parašė Commandos, o vadinasi jis “Keletas patarimų Windows XP“. Dėkui jam.

Šio savaitgalio :
An Introduction to Using Patterns in Web Design
An PHP UTF-8 cheatsheet
Web Style Sheets CSS tips & tricks
Classic ASP vs ASP.NET
Dear PHP, I think it’s time we broke up
Hide Yourself

Gero savaitgalio ir linksmų Naujųjų!

Prieš pradedant nustatinėti vartotojo ir OS išvaizdos nustatymus, rekomenduoju padaryti keletą naudingų nustatymų.
Pirmiausia jūs turite įsititinkti ar turite administratoriaus teises. Tai jums suteiks priėjimą prie visų paslėptų OS galimybių. Antra rekomenduoju įjugti funciją CLEARTYPE, šriftai ekrane bus geriau įskaitomi. Kad įjugtumėte Cleartype funciją įeikite į ekrano ypatybės
Appearances ->Effects…
Ir taip iš pateiktų dviejų patarimų būtina įvykdyti patį pirmąjį, o dėl antro tai pagal jūsų norą. Visi veiksmai buvo atlikti su XP Professional Edition, taigi kai kurie veiksmai gali neveikti su XP Home Edition. Taip pat svarbu mokėti redaguoti sistemos registrus.
Skaityti toliau »

Pixel.lt kolektyvas sveikina Jus visus su šventėm, tegu Jūsų Kalėdų Senelis būna dosnus, na o Naujieji metai neprasidėtų per daug sunkiu rytu :)

Šią savaitę publikavom tik vieną straipsniuką, jį parašė NePo - “Dizainas be lentelių. Registracija.“. Didelis dėkui Sergej Kurakin už pasiūlytą geresnį ‘dizaino be lentelių’ sprendimą - http://kurakin.info/files/4pixellt/regform/. Taip pat dėkui ‘Merei raili’ už pasiūlytą nuorodą į AlistApart straipsnį - Prettier Accessible Forms (jis įtrauktas į skaitinių sąrašą, tad tikrai verta perskaityt).
Kadangi šios savaitės straipsnis buvo apie , tai ir skaitinukai bus / tema, sėkmės skaityme:
Ten CSS tricks you may not know
CSS tips and tricks
Create a Teaser Thumbnail List Using CSS: Part 1
Marking Up a Tag Cloud
Kodėl šią savaitę tiek daug apie ? Todėl, kad antradienį (gruodžio 19d.) suėjo 10 metų! Keista, jog tikrasis gyvenimas prasidejo tik prieš porą metų…

Linksmų švenčių!

Jeigu pasižvalgytume po lietuviškąjį internetą, tai pastebėtume, jog puslapių dizaino pagrindas vis dar yra lentelės (angl. tables). Aš pradėsiu seriją straipsnių, kuria tikiuosi parodyti kaip galima sukurti neblogesnį, o dažnai netgi geresnį puslapio dizainą, visai nenaudojant lentelių.

Prieš maždaug 2 metus asterisk pasiūlė visiškai atsisakyti lentelių puslapio dizaino kūrime. Tai buvo tikrai didelis iššūkis, tuo labiau, kad tuo metu dar ir naršyklės buvo “kreivos” (Acid2 testas). Iš pradžių aš pasakydavau daugiau negražių žodžių, nei sukurdavau kažką realiai veikiančio… Bet kokiu atveju niekada nesigailėjau, jog atsisakiau lentelių.
Skaityti toliau »

Sveiki,
šią savaitę pasikeitimų svetainėje tikriausiai nepastebėjote, kadangi jų ir nebuvo :) Turbūt visus jau po truputį apninka šventinės nuotaikos, o kartu ir kažkokių atostogų skonis, poilsis. Nepaisant to tikiuosi nepatingėsite ir užsuksite pasiskaitinėti šio savaitgalio skaitinius:
Migrate Visual Studio C and C++ projects to Eclipse CDT
Another sideways look at Agile, passing Waterfalls on the way
Top 12 Ruby on Rails Tutorials
JavaScript - Table of Contents (čia ne skaitinys, bet turėtų praversti)

Taip pat šią savaitę publikavome tris straipsnius. Asterisk parašė šios savaitės populiariausią straipsnį “Web feeds (RSS, Atom) - 1 dalis“, NePo pasidalino dar vienu ‘‘ straipsniu “Process vs WMI“, na ir dėkui Sepai už jo mintis apie saugumą - “Ajax - nesaugus, bet ar galima tai pakeisti?

Gero savaitgalio ;)

Tikriausiai daugelis bent jau girdėjo tokius pavadinimus: , , . Tačiau yra tokių, kurie nežino ką šie terminai reiškia, kokia jų kilmės prasmė ir apskritai - kam jie naudojami.
Būtent jiems ir skiriu šį straipsnį. Iš anksto atsiprašau, jog vartosiu anglišką terminą , kadangi lietuviško atitikmens neradau, o ir vlkk.lt man nenorėjo padėti.
Skaityti toliau »

NePo
Gruodis 13, 2006

Process vs WMI

Ne taip jau seniai aš parodžiau netgi du būdus, kaip susikurti programas panašias į Task Manager: Kuriam savo Task Manager ir Pažintis su WMI. Kiekvienas iš šių metodų turi savų privalumų ir trūkumų, norit sužinoti kuris geresnis, jums teks patiems pasinagrinėti kodą ir nuspręsti, o aš norėčiau aptarti laiko aspektą.
Skaityti toliau »

Iš karto nuvilsiu tuos, kurie čia laukia neišsemiamų “copy & paste” kodo aruodų, paruoštų vartojimui. Priešingai - aš pateiksiu savo mintis mainais į jūsų kodo gabaliukus. Nesvarbu ar jūs juos parodysit man ir visai pixel’io bendruomenei, ar laikysite paslėpę savo kietuose diskuose ir slaptuose serveriuose, man daug svarbiau, kad jūs mokėtumėte įgyvendinti idėjas - tai yra pagrindinė programuotojo užduotis, ir pagrindinis pradedančiojo tikslas. Įgyvendinti idėjas. Taigi daug netuščiažodžiausiu, einam prie tikros įžangos ir idėjų.
Skaityti toliau »

Labi,
šią savaitę apturėjom keletą atnaujinimų. Dabar norintys galės pasirinkt matyti arba kategorijas, arba gaires.. Jūsų pasirinkimas bus išsaugomas sausainėlyje (en. cookies).
Tikiuosi ši funkcija jums bus prie širdies.
Taip pat mūsų straipsnius jau galima kaip.tik.ten`inti, del.icio.us`inti ir digg`inti :)
Lauksim komentarų apie naujoves.

Šio savaitgalio skaitinai:
Stiff asks, great programmers answer
The 5 Books that Every Programmer Should Read
Fast PHP

NePo
Gruodis 7, 2006

Laužom ir koduojam

Aš parašiau straipsnius apie C# kalbą: Kuriam savo Task Manager, Darbas su XML failais, Laukinių web servisų medžioklė ir Pažintis su WMI. Kiekvieno straipsnio pabaigoje duodavau atsisiųsti sukurtą programą, bet turbūt daugelį iš jūsų sunervindavo, jog neduodavau kodo ir projekto failų. Čia mano logika buvo tokia: kas norės tas iš .exe bylos išgaus tai, ko jam reikia, o kas nežino kaip tai padaryti, vadinasi nevertas. Šiame straipsnyje kaip tik noriu papasakoti, kaip iš .NET sukurto .exe failo pavogti kodą ir kaip nuo to apsisaugoti.
Skaityti toliau »