Archyvas: ‘Spalis, 2006’

Intro
Kartu su web2 banga atėjo SE[O|F] (Search Engine Optimization/Friendly) ir kalba pakrypo apie gražius URL, kuriuos lengviau įsiminti tiek žmogui, tiek paieškos varikliui. Apie tokius gražius URL aš pirmą kartą sužinojau iš straipsnio php.lt svetainėje. Tiesa, tada aš dar nelabai supratau, kam tokie dalykai reikalingi, kaip veikia paieškos varikliai ir pan. Kelių dalykų aš dar dabar net nežinau, tačiau senstant blogėja atmintis, tad aš tikrai negaliu pasakyti kuriuo id ir sub_id yra pasiekiami tam tikri puslapiai kokiame nors domene. Štai čia ir atėjo į pagalbą SEF URL’ai.
Skaityti toliau »

Eimantas
Spalis 24, 2006

MVC [II] - Procesas

Ankstesnio straipsnio (MVC [I] - Architektūra) tęsinys.
paprastai turi daug atmainų tačiau esminis procesas vyksta sekančiai:

  1. Vartotojas atlieka kažkokį veiksmą susijusį su GUI (pvz paspaudžia mygtuką);
  2. Kontroleris apdoroja šį veiksmą pagal nurodytą įvykių apdorojimo elementą (mol event handler);
  3. Kontroleris iškviečia modelį, kuris, turbūt, atlieka įvairius veiksmus su duomenimis (atnaujina registracijos informaciją, įdeda prekę į krepšelį ir pan.)
  4. Atitinkamas “vaizdas” naudojasi modeliu, kad sugeneruotu atitinkamai naują vartotojo sąsają (atvaizduoja naują registracijos informaciją, išmeta pranešimą apie į krepšelį įdėtą prekę).
  5. Vartotojo sąsaja laukia tolimesnių veiksmų iš vartotojo.

Skaityti toliau »

Pirmuose RoR dokumentacijos sakiniuose teigiama, kad šis karkasas yra sukurtas pagal architektūros modelį. Iš tiesų tai yra struktūrinis šablonas (mol. design pattern) pagal kurio architektūrą yra kuriamos paprastos programos, o ne web aplikacijos.
Skaityti toliau »

NePo
Spalis 20, 2006

Datos ant bėgių

Aš jau sukūriau savo pirmąją programą Ruby on Rails. Tie, kas atidžiai skaitė pastebėjo, kad naują note galima įterpti bet kurią datą. Galbūt kai kam tai yra gerai, tačiau man prisireikė tokį dalyką uždrausti ir pasirodė, kad apie tai informacijos ne tiek jau ir daug.
Skaityti toliau »

Su Macromedia Flash ne tik galima sukurti smagius filmukus. Kadangi, šioje programoje yra naudojamas ActionScript su ja galime padaryti ir mokomojo ir testavimo tipo programas. Išmoksime kurti testą, kurio atsakymus reikia nutempti į tam tikras vietas.Kad galetumėte kurt tokius testus, privalote turėti dragTest.as bylą. Jei neturite - bandykite siųstis. Tai ActionScript byla, kurioje yra funkcijų, reikalingų kurti testus, rinkinys. Galite parsisųsti šį visą dokumentą su visom pamokom. Jums taip pat gali prireikti šito paveiksliuko:
pele.jpg
Jis bus jums reikalingas praktinei užduočiai.
Skaityti toliau »


Nepradėsiu aiškinti, kad atviro kodo softas yra gerai, kas yra blogai ir t.t… jei norit pasiskaityti apie atviro kodo ideologiją, rekomenduoju knygas, pvz.: “Open Source Development with CVS”, “The Cathedral and the Bazaar”.
Sakykim, kad nusprendėt naudot atvirą kodą… pradėjot nuo Firefox, OpenOffice… ir t.t. Bet netrukus pastebėjot, kad ne visam Jūsų naudojamam softui yra GPL (General Public License) analogai. Va sakykim, Jūs ilgą laiką programavote “Borland ” ir dabar neturit jokio noro pereiti prie kitos kalbos… ir nebūtina - bent jau išmėginkite !
Skaityti toliau »

Nusprendžiau pailsėti nuo C# ir grįžti prie internetinių aplikacijų kūrimo. Norėčiau pradžiuginti visus Ruby on Rail gerbėjus, kurie jau pradėjo pasigesti straipsnių šia tema pixel.lt tinklapyje. Tai štai pagaliau parašiau savo pirmąją programą ant bėgių.
Paprastai daugelis mėgsta pirmąją savo programą pavadinti „Labas pasauli“, aš irgi norėjau sukurti kažką labai paprasto bet truputį prasmingesnio. Pažiūrėkim kas gavosi.
Skaityti toliau »

NePo
Spalis 6, 2006

Kuriam web servisą

Jau sužinojote kaip pasirašyti web serviso klientą, dabar laikas pasirašyti ir patį web servisą. Visi normalūs žmonės greičiausiai pasiimtų C# (+ ASP.NET) ir labai paprastai pasirašytų, bet aš… Tikėjotės prisipažinimo? Nesulauksit.
Žodžiu, aplinkybių verčiamas pradėjau ieškoti galimybių sukurti web servisą su .
Skaityti toliau »

Taigi, nusprendžiau laužtis į Lietuvos banką. Jau pritraukiau jūsų dėmesį? Lietuvos specialiųjų tarnybų bei FTB taip pat? Šaunu! Viską pradėsim… Čia aš esu priverstas nutraukti savo pasakojimą, nes Redaktorė pareiškė, jog tokie dalykai šitame puslapyje negali būti publikuoti.
Skaityti toliau »