Archyvas: ‘Rugsėjis, 2006’

Ilgai turbūt “The Bat!” buvo lyderiaujantis pašto klientas. Galbūt ir dabar daugelis mano taip pat. Visgi yra keletas priežasčių, dėl ko gali reikėti jo atisakyti:

  • jis nėra atviras/laisvas modifikavimui (free, meaning freedom to modificate)
  • nėra laisvas pinigine prasme (free of charge)
  • pas jį prastai su IMAP palaikymu
  • nuo senų laikų turi bug’ą - kartais neišsijungia paprašytas
  • kitos Jūsų sugalvotos priežastys

Skaityti toliau »

Jau pasidarėte savo Task Manager? Tuomet turiu dar keletą minčių kaip jį patobulinti. Pridėkime papildomų funkcijų.
Skaityti toliau »

Naujokus dažnai atbaido todėl, kad su ja nepatiekiama pakankamai įrangos norint naudotis MP3, AVI, MPG, WAV ir kitais failais. Šiuos failus galima nuskaityti tik su specialiais kodekais. Dažniausiai nesvarbu koks yra grotuvas, bet pavyzdyje naudosime Ryhmthbox ir gstreamer paketus. Tai manau yra pagrindinė problema, dėl kurios rašau straipsnį.
Skaityti toliau »

NePo
Rugsėjis 25, 2006

Darbas su XML failais

Pasaulis jau seniai svaigsta dėl kalbos patogumo, paprastumo, universalumo. Pats laikas ir man prisijungti prie tų žmonių. Aš pademonstruosiu dvi paprastas funkcijas: failų nuskaitymas ir atvaizdavimas į failą.
Skaityti toliau »

NePo
Rugsėjis 22, 2006

Kuriam savo Task Manager

Šį kartą pabandysiu paaiškinti, kaip pasidaryti kažką panašaus į Task Manager. Iš karto perspėju tuos, kurie nei karto nėra pasileidę Visual Studio - nesivarginkite skaityti toliau.
Skaityti toliau »

ernetas
Rugsėjis 20, 2006

Gentoo įdiegimas

Kartais kai kurie žmonės mėgsta pamiršti komandas, bet kiekvieną kartą instaliuojant juk nepatogu persirašinėti arba atsispausdinti visas komandas(iš pradžių jas pačiam persirašius). Todėl nusprendžiau parašyti šį straipsnį.
Naudosime ext3, GRUB, DHCP.
P. S. Šis įdiegimo howto yra ‘copy paste’, t.y. be komandų paaiškinimų.
Skaityti toliau »

ernetas
Rugsėjis 16, 2006

Kaip dirbti su fdisk?

- maža particijų lentelės redagavimo programa, kuria iš tikrųjų labai paprasta naudotis.

Šios straipsnio esmė yra išmokyti jus naudotis ir keliais papildomais įrankiais kurti ir kitas particijas.

Skaityti toliau »

IdeaG
Rugsėjis 14, 2006

Dinaminis DNS - No-IP

Šiame straipsnelyje trumpai aprašysiu, kaip pasinaudoti dinaminių DNS paslaugomis - domeno priskyrimą dinaminiam IP. Konkrečiai kalbėsiu apie www.no-ip.com ir operacinę sistemą, bet šios paslaugos prieinamos ir Windows bei MacOS vartotojams.
Skaityti toliau »

NePo
Rugsėjis 6, 2006

Ką mums duoda X-sas?

Aš jau rašiau apie xhtml, dabar pabandysiu apžvelgti kuo skiriasi nuo , tik šį karta pažvelgsiu ne į ateitį, o į dabartį. Tai ką turime dabar - 1.0 ir 4.01.
Skaityti toliau »

asterisk
Rugsėjis 1, 2006

Web Accessibility

Neseniai prireikė pasidomėti plačiau kas yra web , ir kaip svetainę padaryti tikrai visiems prieinamą. Tikriausiai su tokiu dalyku ir jums teko susidurti, na bent jau apie tai kažką girdėti. Šiame straipsnyje nerašysiu ištisų dokumentacijų, kaip padaryti svetainę prieinamą visiems, pabandysiu neišsiplėsti ir trumpai apžvelgti kas tai yra, kam tai reikalinga Jums ir kam tai reikalinga jūsų svetainės lankytojams. Tiesa, iš karto atsiprašau jog vartosiu nesulietuvintą “Web ” terminą, kadangi oficialaus lietuvių kalboje neradau. Lietuviškai tai skambėtų - Tinklalapio/interneto svetainės suderinamumas/pasiekiamumas.
Skaityti toliau »