Archyvas: ‘Liepa, 2006’

Turbūt dažnai programuojant iškyla klausimas, o kaip vadinti kintamuosius? (Dirbant rimtose firmose, būna nurodyta iš aukščiau). Taigi aš nusprendžiau pafilosofuoti kaip reiktų vadinti kintamuosius, kokius turi trūkumus vienas ar kitas pavadinimas.

Skaityti toliau »

Sveiki,
Visų pirma norėčiau pasveikinti visus sistemų administratorius su jų švente! Linkiu ir toliau išgerti tiek alaus, bei saugoti mūsų serverius :)

Turbūt daugelis girdėjote, jog google išleido beta versiją, kurioje galima turėti paštą su savo domenu (kažkas@domenas.lt) ir turėti atskirus vartotojus, juos valdyti ir pan. Kiekvienas vartotojas po jūsų domenu gauna lygiai tokias pačias salygas (2GB vietos ir pan.), kaip ir *@.com vartotojas. Deja šiuo metu ši galimybė suteikiama tik pateikus prašymą ir ji suteikiama ne visiems. gavo tokią galimybę todėl visiems norintiems turėti ‘ą su *@ rašykite į info@. Tarp kitko - el. pašto dėžučių skaičius ribotas!

Viena iš 600 branduolio funkcijų yra get_browser(), kuri naudoja browscap.ini failą, kaip pseudo duomenų bazę. Apie f-ją daug sakyti nieko nereikia. Ji yra ganėtinai “self-explainatory” - ji padeda išsiaiškinti naršyklės galimybes iš pateiktos “User-agent” antraštės.

Norint naudotis šia f-ja reikia atkomentuoti browscap direktyvą .ini faile. Čia ir prasidėjo mano visos savaitės galvos skausmas: nors ir nustačiau šią direktyvą .ini faile, tačiau bandant ją panaudoti iš CLI (Command Line Interpreter) aplinkos visada gaudavau klaidą, kad browscap.ini direktyva nėra nustatyta. Phpinfo() rodė, kad tiek Local value, tiek Global value yra nustatytos į būtent tą failą, kurį nurodžiau .ini faile.

Žiūrėjau ilgai aš į tą phpinfo() outputą. Naršiau po /etc/ pakatalogius ir tada netyčia problema išsisprendė. Pasirodo, kad mano naudojama OS (gentoo) naudoja du skirtingus .ini failus: vieną web_sapi, kitą - cli_sapi. Paredagavus cli-php5/.ini bylą viskas susitvarkė.

Suprantama - niekas nuo žioplumo nėra apdraustas, tad jeigu kada nors naudositės šia f-ja iš cli - prisiminkite, kad gali būti kitas .ini failiukas būtent konsolinei aplinkai.

Gali taip atsitikti, kad ‘as nerastų jūsų ir jums tektų patiems į meniu jį įdėti. Šiame straipsnyje taip ir darysime.
Skaityti toliau »

Tikriausiai ne kartą norėjote įrašyti konferenciją ar šiaip pokalbį, bet tikriausiai pastebėjote, kad be virtualių kabelių neįmanoma įrašinėti pokalbių, nes neleidžia niekam prieiti prie pokalbių įrenginių (Line Out ir mikrofono), o jeigu randa, kad iš anksto įrašinėja tai neleidžia net pradėti pokalbio. Šiame straipsnyje parodysiu kaip reikia įrašinėti pokalbius ar konferencijas. Skaityti toliau »

asterisk
Liepa 17, 2006

Už gražų kodą

Sveiki. Kažkaip pagalvojau jog reiktų panaršyti laisvai samdomų web programuotojų darbų pasiūlymų svetaines ir pasižiūrėti, ko gi prašoma ir už kiek… Akį užkliudė vienas pasiūlymas - ištaisyti bugus ir už tai gauti tam tikrus pinigus. Pirma užduotis - padaryti testinį taisymą. Už jį niekas nemokės, tik pažiūrės žinias. Užduotis ištaisyti šį puslapį - jame nesutvarkytas footeris ir raudona linija šone, kaip kad kituose tos svetainės puslapiuose. Na galvoju - viskas labai simple. Tik tada supratau kame šuo pakastas - pažiūrėkite į kodą. Validatorius iš karto pradėjo spjaudytis ir rėkt, ką tu čia man duodi :) Na.. galvoju eina jie švilpt.. Tada susimastau, o kokia padėtis su šiuo dalyku Lietuvoje ? Nagi nagi.. žvilgtelkėme į populiariausius tinklalapius:
Skaityti toliau »

asterisk
Liepa 16, 2006

Downtime

Sveiki, nuo vakar (šeštadienio popietės) iki šiandien (sekmadienio pietų) mūsų blogas buvo nepasiekiamas dėl serverio sutrikimų, atsiprašau dėl to :) Dabar atrodo viskas puikiai veikia - sėkmės ir gero oro!

Taigi atėjo ilgai lauktos atostogos ir atsirado laiko visokiems ekspermentams apie kuriuos galvojau jau senai, bet taip ir neprisiruošdavau atlikiti. Nesenai rašiau apie pažintį su Ajax, o šiandien pakalbėsiu apie pirmosios savaitės įspudžius naudojantis . Jau senokai buvau paštu atsisiuntęs 5.10 Breezy Badger CD, taigi beliko imtis darbo.
Pirmiausiai prasivaliau dalį uždgrūsto savo seno gero 700mhz Duron kompiuterio disko ( paskyriau apytikriai 3.5 Gb). Tuomet atsispausdinau erneto “Kaip instaliuoti Ubuntu 5.10″, tris kart nusispjoviau per kairį petį ir ėmiausi darbo. Pradžioje nugasdino prognozė, kad diegimui prireiks 6-10 val, jei kompiuterio procesoriaus dažnis yra 1.2Ghz (maniškis beveik puse gigaherco silpnesnis), bet autorius matyt teisingai spėjo, kad naujokui procedūrą teks kelis kart pakartoti :) Iš trečio bandymo įdiegiau sistemą per maždaug 1.5 valandos. Skaityti toliau »

Vieną vakarą naršydamas internete radau naršyklių greičio testus. Taigi savo patirtimi nusprendžiau pasidalinti su jumis. Bandymus atlikau ant IE 6, Opera 9 ir Firefox 1.5.0.4. Tikrinant naršyklės greitį atliekami septyni testai. Skaityti toliau »

El. pašto injekcija atsirado palyginti neseniai, prieš keletą metų. Tiesą sakant, tai tėra tik dar vienas aklo pasitikėjimo vartotojo įvedimu, pavyzdys. Jei Jūs naudojatės mail() funkcija, kurios argumentais leidžiate manipuliuoti vartotojams, jie gali siųsti laiškus per Jūsų serverį. Nieko nuostabaus.
Skaityti toliau »