Archyvas: ‘Birželis, 2006’

medutis
Birželis 30, 2006

PHP optimizavimas

Kaip žinia, nėra tikra programavimo kalba, t.y. skriptai yra interpretuojami vykdymo metu, priešingai nei daugelis kompiliuojamų programavimo kalbų. Yra įvairių, pvz. kad ir kompanijos Zend siūlomų įrankių, kurie leidžia šiek tiek pagerinti šį reikalą, pvz. optimizuoti ir užkoduoti skriptus į bytecode, tačiau tai vistiek nėra taip greita kaip mašininis kodas.
Dėlko reikia gerinti performancą? Pagrindinės priežastys, iš kurių išplaukia visos kitos:
- taupyti pinigus,
- laimingi klientai.
Skaityti toliau »

Reikėjo kartą parašyti salygą - ar timerL daugiau (arba lygu) už 32. Tiksliai nežinojau instrukcijos… help’ą atsidaryti tyngėjau - pamaniau, kad turėčiau ir taip atspėti instrukcijos vardą (šiek tiek mokėjau asemblerį nuo bakalauro laikų - mokino tada dar ant kažkokio 8085 simuliatoriaus, jei neklystu). T.y. galvoju, pabandysiu vieną variantą - kompiliuosiu, bandysiu antrą, jei reiks trečią kartą ir pataikysiu. Logika paprasta - reikia šokti jeigu daugiau arba lygu. Išverčiam į anglų kalbą ir gaunam: Branch, Greater, Equal. Instrukcija BRGE. Sukompiliavo. Dėl visa ko patestuojam: liepiam, kad palygintų 170 su 32. Teisingai, 170>32 todėl šoksta. Pamirštam šitą vietą ir kodinam toliau.
Skaityti toliau »

asterisk
Birželis 28, 2006

Ruby on Rails live CD

Naršydamas ruby forume aptikau įdomią nuorodą http://www.railslivecd.org. Taip taip, tai railsų live cd! Jame yra: (paimta tiesiai iš oficialios svetainės)

 • Ruby 1.8.4
 • Rails 1.1.2
 • Capistrano 1.1.0
 • Mongrel 0.3.13
 • Rake 0.7.1
 • Subversion
 • MySQL 4.1.12
 • MySQL Administrator
 • RadRails
 • KDevelop
 • Kate
 • and many many others!
 • Taigi, pirmasis minusas jog nėra MySQL 5 ir PostgreSQL, tačiau “upcoming features” saraše šias db jau galim rasti. Asmeniškai aš taip pat neradau, kaip išsaugoti projektą į USB raktą, skaitant komentarus daug kas to pasigedo, tad tikėkimės jog kitoje cd versijoje mes tai rasime. Kas nori išbandyti ir parsisiųsti šį CD prašom čia :)

  medutis
  Birželis 28, 2006

  PHP4 ar PHP5, o gal PHP6 ?

  Ne paslaptis, kad šiuo metu plačiai naudojamos net dvi versijos. Tiesa, PHP4 yra kur kas populiaresnis ir labiau palaikomas, tačiau neatrodo kad PHP5 negalėtų susitvarkyti su kodu, kuris rašytas PHP4′ajam (nebent jis netvarkingas ar turi kitų korektiškumo bėdų). Kodėl mėgėjai ir naudotojai nepereina prie PHP5 versijos, kuri mums siūlo kur kas daugiau?
  Skaityti toliau »

  vis artimiau bendrauja su , naujausi garsiai giriasi jog yra / based, todėl tikiuosi nesupyksit jog brūkštelsiu apie . reiškia Asynchronous Javascript And XML. Iš tiesų, netgi vadinama web 2.0 (naujojo interneto) dalimi.

  Skaityti toliau »

  Kaip ir žadėjau, pratęsiu straipsniuką apie saugumą. Vakar rašiau apie SQL Injekcijas, šiandien papasakosiu apie Cross Site Scripting (CSS/XSS) pažeidžiamumus.

  Beveik visos web aplikacijos naudoja sesijas vartotojų sistemose. Sesijos talpinamos sausainėliuose (cookies). Pagal sausainius identifikuojami vartotojai, jiems priskiriama sesijos informacija (@session). Dažniausiai sesijoje yra prisijungusio vartotojo ID, vardas ir pan.
  Skaityti toliau »

  asterisk
  Birželis 26, 2006

  PHP Špera (Cheat sheet)

  Šiandien naršydamas po blog’us aptikau Cheet sheet (Lietuviškai šperą). Ji pritaikyta atspausdinti ant A4 formato popieriaus lapo. Ši špera padarys gyvenimą šiek tiek lengvesnį. Žemiau rasite šperos versijas:
  Skaityti toliau »

  Truputį buvau padaręs atostogas RoR, kadangi turėjau darbelio. Šiandien pasidalinsiu žiniomis apie Rails aplikacijų saugumą.

  Saugumo spragų galime rasti praktiškai visose web aplikacijose, nėra išimtis, tad nepamirškime pasirūpinti savo saugumu. Turbūt populiariausia spraga yra (en. SQL Injections). Jei web aplikacija parametrus perduodamas iš nepatikimų šaltinių (pavyzdžiui formos) deda tiesiai į SQL, nepatikrinus SQL meta simbolių, kaip backslashai arba kabutės, blogasis lankytojas gali ‘patobulinti’ jūsų SQL užklausą ir sukurti duomenis su neteisingais duomenimis, arba perimti iš duomenų bazės slaptus duomenis.
  Skaityti toliau »

  Pirmiausiai reikia parsisiųsti 1.5.0.4 deb paketą. Konsolėje rašome:
  wget http://backports.org/debian/pool/main/f//firefox_1.5.dfsg+1.5.0.4-0bpo1_i386.deb
  Taip pat, jeigu naudojame Gnome, reikia parsisiųsti 1.5.0.4 palaikymą Gnome’ui. Konsolėje rašome:
  wget http://backports.org/debian/pool/main/f//-gnome-support_1.5.dfsg+1.5.0.4-0bpo1_i386.deb
  Įdiegiame paketus komanda:
  sudo dpkg -i *.deb
  Pastaba:
  parsiuntimo vietoje neturi būti daugiau paketų, kurių pavadinimas prasidėtų .

  Jeigu viskas įvyko be klaidų, jau dabar galime naudotis kaip pagrindine sistemos naršykle.
  Testuota su 6.06. Su 5.10 neveikia.

  //Informacija imta iš http://www.ubuntuforums.org/showthread.?t=191669

  asterisk
  Birželis 22, 2006

  Pixel.lt

  Šiandien 2006m. birželio 22d. 13val. 30min buvo atnaujintas www. blog’as. Laukiame komentarų ir nuomonių. Daugumai turbūt sunku bus prisitaikyti prie naujovių, bet manau visi galų gale liksim patenkinti :P Laukiame jūsų straipsniukų - registruokitės ir rašykit!

  Update: pamiršau paminėti, jog mus jau galima pasiekti ir per wap’ą adresu http://pixel.lt/wap.