Slave
Rugpjūtis 13, 2007

10 PHP klausimų #1

Sveiki, kolegos. Štai ir pirmasis mano prisilietimas prie projekto Pixel.lt. Džiaugiuosi galėdamas prisidėti prie jo augimo ir mūsų geekiškos bendruomenės didinimo. Pasistengsiu įnešti truputėlį interaktyvumo pradėdamas naują įrašų sesiją - “ “. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad apsiribosime tik . Personal Home Page pavadinimas čia labai tinka (kalbu su ironija ;) ). Manau, kad kažkam tai bus mažytė pramoga prisimenant , o kai kuriems ir didelė pagalba keliaujant į pokalbį dėl darbo. Atsakymai bus publikuojami trečiadieniais. Be abejo, tikiuosi, kad mane aplenksite :)

1. Kuo skiriasi metodų overriding’as nuo overloading’o?
2. Kada naudosite require, o kada include funkcijas failų įterpimui į scenarijų?
3. Ar logiškas teiginys: “Funkcija echo yra analogiška funkcijai print.”
4. Kas yra MVC?
5. Kuo skiriasi $test nuo $$test?
6. Kam reikalinga funkcija nl2br ()?
7. Kaip sunaikinti nebereikalingą vartotojo slapuką (cookie)?
8. Kuo skiriasi klasės metodų ir savybių matomumo savybės private, protected ir public?
9. Kokia SQL užklausa ištrauksite visus A lentelės unikalius ID, kurie nepasikartoja lentelėje B (lentelėje egzistuoja laukelis ID)?
10. Jonukui buvo liepta parašyti scenarijų, kurio pagalba iš duomenų bazės ištraukiami savaitės senumo duomenys. Duomenys yra kešuojami panaudojant unikalų raktą, kuris generuojamas taip - $key = md5 ($query);

Jono kodas:

$pries_savaite = strtotime ("-1 week");
$query = "SELECT * FROM `records` WHERE timestamp > $pries_savaite";

Kas čia blogai?

Panašūs straipsniai


“10 PHP klausimų #1” komentarų: 4

 1. asterisk

  1. overloadinimas - gražus būdas sugaudyti call`sus į neegzistuojančius metodus ir pan., overridingas - paprasčiausiais metodo pakeitimas kitoje klasėje extendinant senąją.
  2. Include - kuomet failas nėra svarbus, ir jeigu jo nebus - skriptas veiks toliau. Require, kai be failo skriptas neapsieis, tad jis turės būti nutrauktas.
  3. Nelogiškas. Echo yra ne funkcija, o kalbos construktorius.
  4. Model - Viewer - Controller. Model skirtas veikti su duomenų baze, Viewer pateikti duomenis vartotojui, Controller - apdoroti vartotojo pateikiamus duomenis. (Gal ne visai tiksliau, bet manau tai pats paprasčiausias apibūdinimas).
  5. $test - kintamasis. $$test - taip pat kintamasis, tiesiog pastarojo pavadinimas yra dinaminis ir priklausomas nuo $test kintamojo. Jeigu $test = ‘kazkas’; o $$test = ‘kazkas1′; tai echo $kazkas; // kazkas1
  6. nl2br() funkcija naujos eilutės tekstinio formato simbolių pavertimui į html formato naujos eilutės simbolį <br> (new line to br)
  7. Suteikti galiojimo datą, kuri jau pasibaigė ir naršyklė pati panaikins slapuką išjungus/įjungus naršyklę (arba jeigu nesunaikins tai paprasčiausiai jo nesiųs serveriui).
  8. public - pasiekiamas visiems. protected - ten kur definita klasė ir palikuonims. private - ten kur defininta klasė. ir dar pamiršai final - gali būti pasiekiama visur tačiau negali būti overridinta palikuonyse.
  9. tingiu rašyt
  10. vietoje &gt; turi būti > ? (klaida straipsnyje buvo)

 2. buuu

  5. Model skirtas darbui su duomenis, View skirtas vartotojui pateikti duomenis, o Controller apdoroti vartotojo perduodamus duomenis.
  10. O savaitės senumo duomenys, tai yra sekundžių tikslumu, ar dienų?

 3. Slave

  Teisinga linkme suki :) manykim, kad užklausos kešuojamos 10-ies minučių laikotarpiui.

 4. » 10 PHP klausimų #1 (atsakymai) Archyvas » Pixel.lt

  […] Pirmadieni buvo pateikta 10 PHP klausimų, kaip ir žadėjau šiandien pateikiu atsakymus. […]

Rašyti komentarą

Jūs privalote prisijungti jeigu norite rašyti komentarą.